Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szarajevóban tényleg elfogadjá...

Szarajevóban tényleg elfogadják egymást feltétel bélkül a különböző vallású emberek?

Figyelt kérdés
Illetve egész Boszniában? Olvastam, hogy nem vitáznak egymással az emberek. Vagy ez csak a háborúig volt igaz és azóta nincs béke?

2023. jún. 5. 17:24
 1/3 Pszichológus atya ***** válasza:
100%
Kevésbé radikálisak, mint az albánok, de aki keresztényként beházasodik egy muszlim családba (vagy fordítva) azért ott is erőltetett mosolyt fog csak kapni a családjától.
2023. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos vannak ilyenek. A háborúig szerintem elég általános volt. Mostanság gondolom inkább csak kényszerből fogadják el egymást. Én nem tudnék felülemelkedni sajnos azon, ha szerbek csak azért ölték volna vagy erőszakolták volna rokonomat, mert bosnyák muzulmán. Az persze elgondolkodtató, hogy sok egykori katona békítő táborokba jár, ahol egykori ellenségek egymás lábát mossák. Legalább a politikusok, tábornokok többsége élete végéig börtönben rohad.
2023. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy nem vitáznak egymással az emberek."


Vitázni nem vitáznak, de a 3 nép a mai napig gyűlöli egymást, és ez leginkább passzív agresszívan történik. Szarajevóban például teljesen átlagos az, hogy a bosnyákok csak olyan helyekre járnak bevásárolni, olyan kávézóba mennek például ahol bosnyák a tulajdonos, a szerbek a szerb tulajdonosok kezében lévő boltokba menne és így tovább. A cigaretta dobozra 3-szor van ugyanaz ráírva, mert hát szerb (ez cirillel) - bosnyák - horvát nyelv, pedig lényegében ugyanaz mind a 3:


[link]


[link]


A politikai életben ez sokkal jobban kifejeződik. A szerbek el akarnának szakadni, a horvátok meg azon dolgoznak, hogy létrehozzanak egy horvát entitást a szerbhez hasonlóan, hogy nekik ne kelljen a bosnyákokkal közösködni.

Bosznia-Hercegovinában ma béke van, de a konfliktus és az egymás iránti utálat mélyen konzerválódott a társadalomban, az ország a mai napig NATO protektorátus és van egy nemzetközi főképviselő (akit az EU nevez ki), aki bármilyen törvényt vagy törvényjavaslatot semmissé tehet, pont azért, hogy ne boruljon fel a törékeny béke.

2023. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!