Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A segélyszervezetek mért nem...

A segélyszervezetek mért nem nézik jó szemmel ha az ember egyből a károsultnak adják a "segély csomagot" vagy pénzt és nem nekik?

Figyelt kérdés

Több példát láttam/hallatom már rá hogy ha valami katasztrófa van és az ember egyből a károsultnak adja vagy osztja(vagy adja 1-2 embernek) az ő saját adományát akkor már jön a segélyszervezet hogy mit akar itt hívja a rendőröket stb.Ugyan ez a menhelyeknél...

A segélyszervezetek az hozzájuk jutott adományból félretesznek maguknak vagy mért nem nézik ezt jó szemmel ha az ember nem hozzájuk juttatja?


2010. okt. 12. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért mert abból félretesznek!!

Hiszen fizetést kell adni azoknak akik a szervezetben dolgoznak.

Nemrég volt hogy egy beteg kisgyereknek gyűjtöttek, és végül az összegyűjtött milliós adományból a gyerek kapott pár százezret. Meg is értem hogy felháborodtak az emberek!!!


Persze a másik oldalt is meg lehet érteni valamilyen szinten.

Valahogy rossz a rendszer. Az alapítványoknak valahogy el kéne különíteni a működési költségre kapott pénzt az adományoktól. Szóval ha valaki részére adakozunk, az teljes egészében kapja meg az összeget. Közben pedig az alapítvány gyűjtsön adományokat a működési költségei részére.



Én sem szoktam alapítványnak adakozni. Kivéve pl. Korházak, Bp. Állatkert stb.

2010. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


És rengeteg a simlis alapítvány is!!!

2010. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100000 Ft-ból 20000 Ft jut ki megfelelő kézbe.
2010. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tennék a segélyszervezetek hozzáállására. Ha lenne rá módom, lehetőségem, CSAK személyesen vinnék adományt. A rászoruló kezébe!!! Aztán hívják ki a rendőrséget! Annak adom a saját cuccomat, pénzemet, akinek akarom. Bőven kapnak támogatást ezek a szervezetek az államtól is, nehogy már ők döntsenek az én adományomról!!! Főleg úgy, hogy időnként kiderül, ki-hol-mennyit nyúlt le belőle. Ha én Kovács Döncikének akarom adni valamimet, akkor azt Döncike kapja meg!!!
2010. okt. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval a segélyzervezeteknek nem szabad adni!!!
2010. okt. 12. 17:12
 6/7 anonim ***** válasza:
17:06 vagyok. Bevallom, hogy a segélyvonalat felhívom, most is megtettem, árvíznél is. Az a 200 Ft nem vág földhöz. Viszont ha lennének felesleges bútoraim, háztartási gépeim, ruhaneműk stb... akkor azt biztos, hogy valakivel összefogva önerőből fuvaroztatnám a helyszínre. Van furgonos ismerős, de nem gyűjtőbe vinném, az tuti.
2010. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vág földhöz a 200 Ft de az is kutudja ki zebébe jut az a sok 200 Ft!Én nem támogatom még 200 Ft se a zsivány modern maffiozókat!
2010. okt. 12. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!