Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak nekem van már elegem...

Csak nekem van már elegem ezekből a "diplomásként sz*rt sem ér az ember, bezzeg jó szakmunkásként gennyesre keresheted magad"-vitákból?

Figyelt kérdés

Mondd ezt egy programozó informatikusnak vagy egy villamosmérnöknek. Persze, vannak egyének, akik egy humán szakra járnak és végigbulizzák az egészet, ők meg is érdemlik, hogy ne helyezkedjenek el.


Nincs bajom a szakmákkal, én is gondoltam arra, hogy informatikus szak mellett majd kitanulok CNC-gépkezelőnek is. Nem lehet kibékülni? Normális az, hogy köpködjük az összes diplomást, mert az összes veri a mellét és semmirekellő? Na mond ezt egy tanárnak. Normális, hogy köpködünk a szakmunkásokra, mert műveletlenek és buták? Apám asztalos létére nagyon olvasott és művelt ember.


Nézzetek meg egy munkanélküliségi statisztikát. Ha jól emlékszem 23 százaléknak van szakmája és 8 százaléknak diplomája.


Miért kell általánosítani?


2011. okt. 10. 00:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Semmi köze a papirnak semmihez se, csak a jogszabályok miatt kell ha kell, egyébként meg ismerettségen, sógor komaságon mulik minden.

Láttam már villanyszerelőt 8 általánossal, és OTP vezérigazgatót is érettségivel

(utóbbiról az ujság is irt jópár éve)

2011. okt. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
86%

Egy programozó vagy egy mérnök ugyanolyan szakma, csak egyetemet végzett mellette, igazából nem is a papíra lényeg, hanem mennyire ért a témához.


A bölcsész meg a kommunikáció szakot végzettek kivnácsi vagyok, hogyan tudnak majd elhelyezkedni bárhova meg mennyiért.

2011. okt. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező ez az egész arról szól, hogy nem a papír számít. Pl egy elfuserált faipari mérnők sokkal kevesebbet ér mint egy jó asztalos.
2011. okt. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

"A bölcsész meg a kommunikáció szakot végzettek kivnácsi vagyok, hogyan tudnak majd elhelyezkedni bárhova meg mennyiért."

elég jó pénzeket lehet ezekkel keresni főleg a PR-ral.

2011. okt. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ha tehetem, bele sem szólók az efféle vitákba, mert mindig a másik fél lebarmolása lesz a vége, közben nem veszik észre, hogy mindketten szívnak!

Egyébként egyet értek veled kérdező, nekem van diplomám, de a szüleimnek nincs.

Nem a végzettség tesz bennünket okossá.

2011. okt. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Az informatikus pont nem az a szak, ahol számít a papír, ha sokat akarsz keresni. A cégek nem a papírt nézik, hanem a tudást, márpedig a jó informatikus olyan, mint a jó zenész: tehetsége van hozzá, ezt tudják is róla, és keresik.

Egyébként meg mi köze a papírnak az elhelyezkedéshez, amikor mindenki ismerősi alapon kerül be?

2011. okt. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elegem van már belőle.


A sok baromnak nem tűnik fel, hogy sem a szakmunkások, sem a diplomások nem keresnek jól, sokszor nem is találnak munkát Magyarországon, de az országos szintű érdekeik egyesítése és érvényesítése helyett inkább egymásra mutogatnak, hogy bezzeg a diplomások tehetnek mindenről, bezzeg a szakmunkások az okai a jelenlegi helyzetnek.

Más országokban az emberek egymás mellé állnak, kimennek tíz meg százezrével az utcára és hetekre megbénítják az országot, ha az egyik rétegnek a bő 1 millió forintot érő 4000 eurós fizetéséből le akarnak vonni 50 eurót, itt meg egymás zabálása és köpködése megy.


Szánalom...

2011. okt. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

" Persze, vannak egyének, akik egy humán szakra járnak és végigbulizzák az egészet, ők meg is érdemlik, hogy ne helyezkedjenek el."

Ki is az, aki általánosít? Azért, mert valaki humán szakra jár, és mellette szeret bulizni is, miből gondolod, hogy nem tanulja meg rendesen, amit kell?

2011. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én kicsit másképp fogalmaznék.

Diploma nélkül a jó fizetésre, komoly megbecsülésre itthon sajna tényleg kevés az esélyed.

Viszont nem igaz, hogy diploma nélkül nem lehet boldogulni. Szakmunkásként / szakemberként is igencsak jól lehet keresni, ha valaki mer a saját lábára állni, kimozdulni a szülőfaluból, költözni ha kell. (Bár ez utóbbiak a diplomásokra is igazak).


Nézz meg egy jó autószerelőt. Gennyesre keresi magát. Nézz meg egy jó, maszek festőt. Szintén....

Egy lakásnál a tapéta lekaparása, glettelés, festésért 300.000-t kért el. Ebből 60.000 volt az anyag. Ja, és egy heti munka volt az egész, és alig találtam szabad festőt.

2011. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

,,. Persze, vannak egyének, akik egy humán szakra járnak és végigbulizzák az egészet, ők meg is érdemlik, hogy ne helyezkedjenek el. "


Hülyeség. Aki humán szakra jár és végigbulizza, az meg is bukik.


Tudod te mennyit kell tanulni a bölcsész szakokon? Mennyi otthoni munka, ilyen-olyan szakdolgozat van? Hány és hány órát kell könyvtárakban kutatással, jegyzeteléssel eltölteni?


Vagyis, persze nem mindenki csinálja így. De ők nem is kapnak diplomát, ők kibuknak 1-2 fél év után

2011. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!