Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted vannak olyan foglalk...

Szerinted vannak olyan foglalkozások, munkakörök, amiknek az elnevezése rossz, mást tükröz, mint a munkakör?

Figyelt kérdés

Számomra ilyen egyetemen pl. az "ügyvivő szakértő", aki nálunk kb. egy sokféle adminisztratív és munkaügyi feladatot ellátó irodai alkalmazott. Az oké lenne, hogy ügyvivő, de mitől szakértő? Nem egy konkrét területhez ért, nem azzal foglalkozik...

Szintén ugyanez a "főelőadó", aki nem ad elő semmit, hanem a Tanulmányi Osztályon vezető beosztásban dolgozik, és pl. intézi a hallgatók ügyeit, vagy kapcsolatot tart a dékánnal, rektorral, egyetemi vezetéssel.

De nekem a bírósági fogalmazó és a bírósági titkár foglalkozásnevek is rossznak tűnnek, mert pusztán a név alapján azt lehetne gondolni, hogy ők viszonylag egyszerű irodai munkát végeznek, jogi végzettség nélkül. Miközben ezek a jogászként bíróságon elérhető pozíciók fokozatai.


Mennyire értesz egyet a fentiekkel? Szerinted vannak megtévesztő nevű foglalkozások?



2023. júl. 4. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincsenek, esetleg nagyon elvétve.
2023. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Operátor. Szerintem rossz megfogalmazás. Lehetne az is, hogy gyári szallagmunka.
2023. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Operátor. Robot, aki még beszél.
2023. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Népművelő.
2023. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Leginkább az angol elnevezésekkel van probléma.
2023. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miniszter. Eredetileg szolgát jelent, gyakorlatilag meg nem szolgálják a népet
2023. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt bírom amikor valaki elkezdni mondani hogy senior xyt xyz xyz xyz engineer. Aztán a végén kiderül, hogy csak egy garázscég 200 nettó keresettel. :D
2023. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az én példáimról mi a véleményetek.

Illetve eszembe jutott még a védőnő is: férfiak is lehetnek, de nekik is az a hivatalos végzettségük és munkakörük, hogy védőnő.

2023. júl. 4. 16:01
 9/12 A kérdező kommentje:
*?
2023. júl. 4. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lakatos.
2023. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!