Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire jó Németeknél a benzinára...

Mire jó Németeknél a benzinárat "hintáztatni"?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy tulajdonképpen délelőtt mindig kb. 10 centtel drágább, dálutánra leviszik.


Az értelmét nem igazán látom. Vagy annyira hülyének nézik a felhasználókat (és magukat nagyon dörzsöltnek érzik), hogy így nem veszik észre az emelést, amikor felfelé hintáztatják, tehát mondjuk délutánra mondjuk csak 7-8 centtel viszik le, másnap regglre meg pl. 12-13 mel feljebb? És ezt mondjuk 1 hétig?


Valaki kéem magyarázza el az értelmét ennek.


2023. aug. 11. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk a MOL kúton is. Értelme szerintem az, hogy mikor a legtöbb autós csak kényszerből tankol (pl reggel munka előtt) akkor kicsit felviszik.
2023. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem jellemző a németekre.Ugyanannál a kútnál voltál?Ők ritkán változtatnak árat, ilyen 1-2 centekkel nem foglalkoznak.
2023. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "hintáztatás" egy közgazdasági fogalom, és alapja az emberi viselkedésről alkotott megfigyelés. Ha jó ritmusban történik, képes negatív hatásokat csökkenteni, miközben erre más módszerrel nincs lehetőség.
2023. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2# te akkor másik németországot ismersz. :)


Igen, ugyanazon az úton járok 5 éve, és ugyanazokat a kutakat látom.

Van az olcsó Star tankstelle, meg van ót közben egy Aral. Az aral mindig drágább pár centtel.


Pár hete pl. rendszeresen reggel 160 körül mozgott, délutánra 1,50. Ez utóbbi már manapság nagyon jó árnak mondható.

Július közepe óta folyamatosan felfelé hintázik, a hét elején még reggel 1,75 volt, détánra 1,65, ma reggel 1,80-at láttam, meglátom hazafelé mennyi lesz.


" ilyen 1-2 centekkel nem foglalkoznak."


Pont hogy igen. Kisvárosunkban van 500 m-re két kút, egy privát, meg egy esso. Általában az esso kb valóban 2-3 centtel drágább. Amikor alacsony az ár, akkor a privát kúton tülekednek, hogy nem lehet mozdulni tőlük, na olyankor szoktam az essora menni, mert az meg üres max 3 cent miatt (70 liternél 2,1 eurót megér a nyugalmam).

2023. aug. 11. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Valójában MINDENNEK így kéne viselkedni.
2023. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!