Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az állami területekről (közszf...

Az állami területekről (közszféra) miért olyan nehéz elmozdítani az alkalmazottakat?

Figyelt kérdés

Én számtalanszor tapasztaltam,hogy amiért a versenyszférában kirúgnának, de minimum egy írásbeli figyelmeztetőt kapnál,azt a közszférában egy ejynvével megússzák az emberek.


Például a közoktatásban is, akkor rúgnak ki egy pedagógust, ha pedofil vagy verekedik, minden más bocsánatos bűn és ez akkor is így volt, amikor nem volt ekkora tanárhiány, tehát nem lehet arra fogni.



Amikor egyetemre jártam, volt egy nagyon bunkó, ráadásul az egyetemi szabályzatot sem ismerő tanulmányis.Amikor bement hozzá egy hallgató, a pillantásával ölni tudott volna, rengeteg volt rá a panasz,emberileg és szakmailag is alkalmatlan volt.

Én HÖK tagként javasoltam,hogy vagy rúgják ki vagy pedig tegyék át "back office" munkakörbe azért, mert tiszteletlenül beszél a hallgatókkal.Ő azért kapja a fizetését,hogy kiszolgálja őket, tájékoztassa őket tisztességesen.Mire fel érzi magát feljogosítva arra a hangnemre, stílusra, amit megenged?

Szerintem, még mindig ott dolgozik és semmi előrelépés nincs az eltávolítása ügyében.



Sokkal jobb lenne az állami szféra,hogy elkezdenék mozgatni az embereket.Az alkalmatlanokat lecserélni szépen lassan vagy áthelyezni olyan munkakörbe, ahol nem kell emberekkel foglalkozni.Máshogy nem lehet emelni a színvonalat.Bizony, még béremeléssel sem, az alkalmatlan alkalmatlan marad, hiába kapna több pénzt.


2023. okt. 29. 09:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ráadásul az állami szférában szabályozva van a leadásra szánt oktatási anyag, - nem szabhatod saját igényeidre, akármekkora "ásznak" is hiszed magad!
2023. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nincs rendben, ha attól remélsz javulást, hogy gonosz törpe üzemmódban nyomulsz. Lehet, hogy szeretnél számodra kedvező pozícióba kerülni állami szférán belül, de ha ez igaz, akkor te sem vagy különb azoknál, akiket áztatni, aláásni próbálsz. Nehogy azt hidd, hogy az állami szféra a gondtalan életről szól, - sőt, pont, hogy nagyon nem arról! Az állami szférában dolgozók a látszat ellenére életművészek, - nem sokan képesek olyan szinten idomulni gyakran agyatlan utasítások végrehajtásához, mint ők.
2023. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!