Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai elveket,...

Milyen politikai elveket, nézeteket vallasz?

Figyelt kérdés
Gazdasági, társadalmi, politikai értelemben.

febr. 17. 23:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%
Klasszikus liberálisnak vallom magam, a political compass-ban a libertarian right mezőben tudnám leginkább elhelyezni magam. Társadalmi kérdésekben liberális vagyok, gazdaságilag jobboldali(piacpárti). Magyar viszonylatban politikai hontalan, soha nem volt olyan párt itt,amellyel szimpatizálni tudtam volna. Németországban a liberális FDP vagy Ausztriában a NEOS nevű pártok, illetve Franciaországban Macron képviselnek olyasmit, amivel egyetértek, itthon a Momentum próbálkozott hasonlóval (inkább kevesebb sikerrel). Az EP választáson a Momentumra szavazok,de csak azért,mert az európai liberális ALDE/Renew Europe csoport tagjai, amely többé-kevésbé az én világnézetemet képviseli. Többi szavazásra vagy nem megyek el, vagy jobb híján a Kétfarkú Kutyapárt.
febr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
77%

Anarchoszindikalista vagyok, ahol hetenként felváltva mindig más gyakorolja a végrehajtó hatalmat. De csak azok a döntések jogerősek, amelyeket a két hetente összeülő külön bizottság jóváhagy. Pusztán belügyekben elég az egyszerű többség is, de legalább kétharmad kell a jelentősebb ügyekben.


Viccet félretéve, igazából mindegy, amíg mérsékelt és engem nem cseszegetnek.

- Autoriter-liberális tengelyen nyilván liberális, de belefér egy enyhe illiberalizmus.

- Bal-jobb tengelyen elviekben bal, de nem zavar a mérsékelt jobboldaliság.

- Konzervatív-progresszív tengelyen inkább konzervatív, mint mindenki, de a változás úgyis utat tör magának, én nem állok elé.

febr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Szociálliberális vagyok, társadalmi kérdésekben liberális, gazdaságilag balközép
febr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Szocilibsi vagyok én is.

-emberi jogok

-egyenlőség

-nuku bőrszin, szexualitás, vallás, vagy társadalmi szintű megkülönböztetés


és a sört tök mindegy, hogy ki csinálja, ha jó, az jó.

febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Utolsó és gazdaságilag milyen nézeteket vallású?
febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
*vallasz?
febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%
Én szocdem vagyok.
febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
16%
Fideszes vagyok.
febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
🧡Fidesz🧡Orbán Viktor🧡
febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Racionális vagyok, lesz*rom az ideológiát. Tanulmányok, kutatási munkák alapján döntök minden kérdésben.
febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!