Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha liberalis...

Miért van az, hogyha liberalista nézeteket vallok azonnal lebalosoznak, lekommunistáznak?

Figyelt kérdés
A 21. század politikai világában szerintem nem efféle vaskalapos ósdi kategorizálás alapján kéne beskatulyázni az embereket, miszerint a jobbos demokrata mindenképp konzervatív kell, hogy legyen. Tévednék?

2020. júl. 21. 16:31
1 2
 1/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
85%
Nem tévedsz, csak figyelmen kívül hagyod a magyar kereteket. Az itthoni kontextusban mást jelentenek picit a kategóriák, amit az is bizonyít, hogy a hazai jobboldal rendszeresen leballipsizi az európai jobboldali politikusokat.
2020. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Miért van hogyha jobbos nézeteket vallok azonnal lenáciznak le fasisztáznak?
2020. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Magyarországról itt szó nem esett. Általánosságban kérdezem, akad e polfil, ami ezzel foglalkozik. Több országban éltem már, tanultam, és nagyrészben eme két véglet alapján kategorizálják az embert. A balos mindig libsi szocpol, a jobbos pedig konzervnáci..


Kérdésem lényegében rosszul fejtettem ki, mivel a politikafilozófiai oldalról szerettem volna megközelíteni a témát.

2020. júl. 21. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Azért, mert liberalizmus = kommunizmus. Annyi a különbség, hogy a magukat liberálisnak nevező komcsi vezetők jobban adnak a demokrácia látszatára.
2020. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Van ilyen szó, hogy liberalista?

Egyébként a liberális és kommunista ideológiailag ordenáré messze vannak egymástól

2020. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Miért, konkrétan milyen nézeteket vallasz??

Legyen az gazdaság, oktatás, családpolitika, környezetvédelem, egészségügy, szólásszabadság...

Tudod kedves kérdező , az a baj hogy a mai liberalizmusnak már semmi köze nincsen a klasszikus liberális értékekhez, ugyanis a mai liberális felfogás az inkább liberálfasiszta. Íme, így

Mi a liberálfasizmus?


FÜGEDI

szubjektív vélemény

"Egyetlen elvet nem tartanak be, amiből a klasszikus liberalizmus gyökerezett, az élni és élni hagyni nemes eszméjét!

„Látszólag, a szóösszetételben ellentmondás található, hiszen míg a liberalizmus egy tág teret átölelő, megengedő magatartás formára utal, addig a fasizmus az élő diktatúra, komoly kirekesztésekkel.



Ettől frappánsabban mégsem lehet a mostani hazai gyűlölködőket nevezni. Mitől is gyűlölködők ezek az emberek? Liberális szlogeneket hangoztatva nagy általánosságban a demokrácia és a szabadságjogok nagy harcosainak képzelik magukat. Küzdenek a szabadságjogokért, a vélemény és gondolat szabadságért, az általuk elnyomottak és kirekesztetteknek képzeltek életminőségének javításáért. A többség szabadsága és jogai soha nem érdekli őket! Önnön jóságukban vetett hitükben megdicsőülnek és önmagukat demokratának és tévedhetetlennek hiszik. Egyetlen elvet nem tartanak be, amiből a klasszikus liberalizmus gyökerezett, az élni és élni hagyni nemes eszméjét! Ők azok, akik ebben a harcban a mocsokból felvették a fasizmus piszkos kardját és fasiszta gyakorlatot követve küzdenek az általuk vélt nagy szabadságért. Nem riadnak vissza a kirekesztéstől, a negligálástól és az ellenfelet ellenséggé minősítik, üldözik.”

2020. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

"Azért, mert liberalizmus = kommunizmus."


Inkább a munkaalapú társadalom egyenlő a kommunizmussal.

Mindenki dógozzon,akkor is ha nincs értelme,menjen közmunkára,ahol 3 nézi,ahogy egy sepreget.

Egyes dógozóknak adókedvezményt adunk,egyenlővé akarjuk tenni őket más adófizetőkkel.

2020. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan szó, hogy liberalista.
2020. júl. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem tudtam, hogy a magyar nyelv nem rendelkezik ezzel a szóval. de a lényeg, hogy megértette mindenki
2020. júl. 21. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Más nyelv sem rendelkezik ezzel a szóval. A liberalizmus követője a liberális.
2020. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!