Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó őtlet az ,ha a...

HunLo kérdése:

Szerintetek jó őtlet az ,ha a liberális politikusok a börtönöket liberalizálják és miért?

Figyelt kérdés

márc. 25. 11:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos szinten a börtönöket nem véletlenül hivják javitóintézeteknek. A nem köztörvényes elitéltek esetén, akik potenciálisan visszahelyezhetőek a társadalomba én igenis engedékenyebb lennék. Nem a gyilkosokkal, a terroristákkal, de, ha egy szükségből elkövetett bolti lopás után az elkövető próbál változtatni az életén, akkor szerintem ilyen esetekben igenis meg kellene próbálni segiteni őt.
márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%

Mit értesz börtönök liberalizálása alatt?

A börtönök célja nem a büntetés, hanem a társadalomba nem illeszkedő emberek elzárása. Nyilván ha időközben úgy ítélik meg hogy a társadalomra már nem veszélyes, vissza lehet engedni.

A probléma ott van, hogy sok országban a mai napig büntetőintézetként kezelik a börtönöket, és nincsenek rehabilitációs célú intézkedések. Ezért van az, hogy ezeken a helyeken a kiengedett, büntetését letöltött emberek ugyanúgy bűnöznek tovább, magyarul nagy a visszaesők aránya. Hiszen attól, hogy be voltak zárva x ideig nem változtak meg, csupán annyiban, hogy még kevésbé tudnak visszailleszkedni a társadalomba. Ezért fontos lenne minél több olyan programot szervezni a börtönökbe amik javíthatják a rabok szellemi képességeit, ahol művelődni tudnak, ahol segítenek nekik fejlődni. De nem gondolom hogy ez liberalista hozzáállás lenne, szerintem ez tisztán objektív kérdés. Ha az a cél, hogy ezek az emberek kiengedve "jók" legyenek, akkor ezért tenni kell az elzárásuk alatt is, akár liberális valaki, akár nem.

Nyilván azt is lehet hogy senkit nem engedünk ki, hanem táborokba szállítva életfogytig őrizzük őket, csak ez senkinek sem kifizetődő.

márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Liberlális börtönre példa.

-Van személyi edző

-Csillagos börtöni étterem

-Forró kávé reggelire

-Tv

stb


Szóval a rabok agyonkényesztettése

Különben én szerintem is kellene olyan börtön ,ahol van rehabilitációs progrma is szóval tanulhatnak,edzhetnek esetleg pszichológiai,pszichátriai ellátás stb.De ennek sem kellene eljutnia az agyonkényesztettésre.


De vannak olyan rabok ,mint terrorista ,sorozatgyilkos,maffia vezér,báró stb.Akiket hiába rehabilitálnál valószínűleg ,csak pénz kidobás lenne.

Azoknak kellene fenntartani a kemény börtönöket ,ahol nem csinálhatnak semmit illetve a kaja is inkább hasonlítana a disznoknak kirakott moslékhoz.

márc. 25. 12:13
 4/27 anonim ***** válasza:
42%

A kedves konzervatív, jobb oldali, keresztény féreg miniszterelnököd 1800 embercsempészt és ki tudja hány pedofilt engedett szabadon.


Ki itt a liberális te birka?

márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4-es ez most kinek szólt?
márc. 25. 12:22
 6/27 A kérdező kommentje:

4-es

,,K itt a liberális te ..."

Ahogy láttom hírtelen felindulásból írtad esetleg börtön töltelék lenni ön vagy libsi?

márc. 25. 12:23
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Márpedig az elnöki kegyelmeket és az elengedett csempészeket nem egy töltelék libsi adta.
márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
Így is tele vannak a börtönök ha még jobbak lesznek a körülmények végképp nem lesz hely.
márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok jobboldali főleg nem fideszes Orbános szögezzük le!
márc. 25. 12:27
 10/27 A kérdező kommentje:

8-as

Egyetértek

Tudok olyan esetről ,amikor csak azért szúrtak le valakit ,mert a csávónak tetszett a börtönnek a körülménye és visszaakart menni.

Személyszerint ismerem az áldozatott.

márc. 25. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!