Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó őtlet az ,ha a...

HunLo kérdése:

Szerintetek jó őtlet az ,ha a liberális politikusok a börtönöket liberalizálják és miért?

Figyelt kérdés

márc. 25. 11:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy birka, akkor nézd meg cuzammen alles az északi börtönöket, oktatást és embereket.


Ott működik a normális rehabilitáció, persze csak egészében a többi dologgal együtt.


Itt az útszéli roma erőszaktevőt nyilván nem fogják rehabilitálni, mert alapból iskolába se járt, a munkát pedig nem ismeri. (Nyilván túlzás a példa)

márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

11-es

Láttam már ilyen börtönöket cikkeken,dokuf által nem mondom ,hogy egy bizonyos rétegen nem segít.


cikkből kimásolva:


2010-ben megnyílt Halden börtön az északi királyság második legnagyobb intézménye, 248–252 rabnak ad otthont, köztük gyilkosok, szexuális erőszaktevők, gyermekmolesztálók és drogcsempészek is itt töltik büntetésüket. Az itt elhelyezett rabok azonban nem szoronganak szűk, sötét cellákban vagy harcolnak rossz higiéniai körülményekkel: az egyenként 12 négyzetméteres „cellák” sokkal inkább hasonlítanak egy-egy komfortos apartmanhoz.



Mindegyik börtöncellában külön fürdőszoba és WC található, a rabok kényelmes ágyakon pihenhetnek, valamint egy-egy síkképernyős televízió gondoskodik a szórakozásukról. Hozzátesszük, cellánként csak egyetlen bűnözőt rabosítanak, így osztozkodniuk sem kell.


A norvég börtönben sportolási lehetőségek, edző- és tornaterem, sziklamászó fal, imaszoba, koncerthelyiség, könyvtár, és temérdek más kikapcsolódási alternatíva biztosított a rabok számára


(tornateremmel,imaszobá,könytárral egyetértek a többivel nem!)



Kikapcsolódási lehetőségek

A norvég börtönben sportolási lehetőségek, edző- és tornaterem, sziklamászó fal, imaszoba, koncerthelyiség, könyvtár, és temérdek más kikapcsolódási alternatíva biztosított a rabok számára. A fogvatartottak a látogatóikat is kényelmes körülmények között fogadhatják, sőt a látogatói házban akár napokat is eltölthetnek a hozzátartozóikkal.



Célja a visszailleszkedés

A sokakat felháborító, már-már luxusnak mondható börtönkörülmények kialakításával Norvégia célja egy olyan közeg megteremtése, amelynek működése a legjobban hasonlít a szabadon élő emberek közösségéhez. A rabok számára így sokkal könnyebb lesz a társadalomba való visszailleszkedés, ami a bűnözési arány további csökkentését szolgálhatja


(Én szerintem kisérletnek nem rossz próbálkozás ,de majd meglátjuk ,hogy mithoz a gyakorlat.)



Mindenki döntse el maga ,hogy ez jó vagy rossz.

márc. 25. 12:48
 13/29 A kérdező kommentje:

,,köztük gyilkosok,gyermekmolesztálók"laknak bennt

Na ezt a kettőt kellene szibériába vinni.

márc. 25. 12:51
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

12# Az a baj, hogy emellé az egész ország gondolkodásmódja, oktatási rendszere, jó életkörülményei is kellenének.


Ha magyarországon csak kényelmes börtönöket akarunk, az olyan mintha a suzukidra átraknál egy F1 autó kereket.


Viszont valahol el kell kezdeni átállni az 50-70 éves rendszerről.

márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

14-es,,Az a baj, hogy emellé az egész ország gondolkodásmódja, oktatási rendszere, jó életkörülményei is kellenének."


Igen.Kezdjék az oktatásnál ne csak az értelmetlen számítgatásokkal kínozzák az embereket ,akiknek a 99%ka nem érti és nem is fogja ,hanem neveljék erökölcsre az embereket.Vigyék gyárlátogatásra ,hogy tudják ,hogy hova nem szabad kerülni.Az lmbtq szexuális felvilágosító órák helyett vigyék börtön látogatásra 5-dik osztálytól környékén ,hogy tudják mi lesz akkor ha nem erkölcsös életett élnek.

márc. 25. 12:59
 16/29 A kérdező kommentje:
Tanítsák az embereket tanulásra stb.
márc. 25. 13:00
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A börtönök liberalizációja nem egyenlő a norvég modellel kérdező. Ezt azért fontos kiemelni, mert rengeteg félreértéshez vezethet.

A Norvég börtönrendszerben ha elkövetsz egy gyilkosságot nem jutsz automatikusan a Halden börtönbe. A rabi rehabilitáció lényege, hogy az idő és rehabilitáltság előrehaladtával kerülnek egyre jobb és jobb intézményekbe. A végén már ott járnak, hogy szabadon is mozoghatnak, engedélyezve van a börtönök elhagyása, munkavállalás stb. annyi feltétellel, hogy mindennap X időre és a hétvégén vissza kell térniük a börtönbe. Magyarországon is úgy rendelkezik a BTK, hogy emberölésért minimum 5 évet lehet kapni. 5 év azért nem egy hosszú idő, készülni kell rá, hogy nagyon hamar vissza fognak kerülni a társadalom soraiba. Ez nem jelenti azt, hogy ne tennénk különbséget gyilkos és gyilkos között és tesznek különbséget Norvégiában is. És jelenleg úgy áll a helyzet, hogy Norvégia olyannyira átalakította a börtönrendszerét, hogy akinek nem akarnak, annak is csak jól felszerelt cellák jutnak VAGY a legjobban őrzött intézményekben csak ilyen cellák vannak.


Ennyit Norvégiáról. Általánosságban azt mondanám, hogy minden országnak a rehabilitáció-orientált rendszerek felé kellene tendálnia. De ez csak akkor igaz, ha maga a társadalmi és gazdasági rendszerben is van befogadóképesség. És itt nem arra gondolok, hogy szívesen látnák maguk között, mert ez úgy sem fog megtörténni. Arra kell gondolni, hogy legyen elegendő munkaerőhiány, hogy fel is vegyék valahova. Legyen elérhető albérletpiac, ahol lakhatást tud találni magának. Legyenek szociális intézmények, ahova tud fordulni, mikor a legsötétebb óráit éli meg. Ahol nincsenek ilyenek, ott nem is a börtönök oldaláról kell elkezdeni ezt a fajta munkát.

márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

17-es

Jól összeszedted a dolgokat.

márc. 25. 13:18
 19/29 anonim ***** válasza:

Én is a reintegrációs büntetőpolitika híve vagyok.

Az elítéltek munkáltatása, oktatása, juralmatási-fenyítése, a kultúrális-és sportprogramok, pszichológiai ellátás mind ezt szolgálják

márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

,,És jelenleg úgy áll a helyzet, hogy Norvégia olyannyira átalakította a börtönrendszerét, hogy akinek nem akarnak, annak is csak jól felszerelt cellák jutnak VAGY a legjobban őrzött intézményekben csak ilyen cellák vannak."


És ez szerinted jó?

Szerintetek?



,,Ennyit Norvégiáról. Általánosságban azt mondanám, hogy minden országnak a rehabilitáció-orientált rendszerek felé kellene tendálnia. De ez csak akkor igaz, ha maga a társadalmi és gazdasági rendszerben is van befogadóképesség. És itt nem arra gondolok, hogy szívesen látnák maguk között, mert ez úgy sem fog megtörténni. Arra kell gondolni, hogy legyen elegendő munkaerőhiány, hogy fel is vegyék valahova. Legyen elérhető albérletpiac, ahol lakhatást tud találni magának. Legyenek szociális intézmények, ahova tud fordulni, mikor a legsötétebb óráit éli meg. Ahol nincsenek ilyenek, ott nem is a börtönök oldaláról kell elkezdeni ezt a fajta munkát."


Igen ,mert ha az eredeti körülményeik közül kiragadunk valamit és átrakjuk egy másik környezetbe ,ami az adott dolognak ill környezetnek idegen nem biztos ,hogy egymásra jó hatással lesznek.

Ha jelenlegi magyar társadalomba ilyeneket kezdenénkel csinálni én szerintem akkor megnövekednek azoknak az esetkenek a száma ,amit felül le is írtam.Én szerintem itt magyarországon nem nagyon állná meg a helyétt most ,ha hírtelen ekkora nagy fordulatott venne az elitélteknek a sorsa ill körülményei.

Ennek egy szép lassú folyamatos folyamatnak kellene lenni-e.Én szerintem.

De első ilyen börtönnek is ,csak kisérleti jellegűnek kellen lennie.

Elsőnek ,csak drog fogyasztásért rajta kapott embereket tenni be.Azokat megfigyelni ,ha jó hatással van rájuk akkor lehet melléjük tenni lopásokért rajta kapott személyeket.És így tovább ,de ezeket is alapos megfigyeléssel elemzéssel csak ,aminek az eredményei kézzel foghatóak ill részletesek,precízek.

márc. 25. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!