Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért moralizálunk és beszélün...

Miért moralizálunk és beszélünk emberi jogokról pl tömeggyilkosok esetében?

Figyelt kérdés

Ugye az orosz terrortámadás egyik elkövetőjének levágták a fülét és elvileg megetették vele.


És láttam több olyan Twitter posztot amiben azt taglalják hogy mennyire barbár, középkori dolog ez.


Persze, ez nem kétség. Viszont miért kell mindig ez a morális felülkerekedés ilyen szörnyetegek esetében.


Értem én hogy ,,szemet szemért és a világ megvakul” meg az Újszövetségi irgalmasság és nem az Ószövetségi megtorlás.


De miért olyan nagy bűn a társadalom részéről ha igenis igazságot akar osztani, hogy igen is látni akarja szenvedni ezt a nyomorultat?



márc. 25. 17:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%
10-es nem, nem igaz. Az előző commentemben pont leírtam miért nem. Bár az orosz állam esetében bármikor is olyat állítani, hogy “nem ártatlanokat kínoz” több mint nevetséges. Na de még arra is nagy esély van, hogy az elfogottaknak semmi közük a támadáshoz.
márc. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"nem, nem igaz. Az előző commentemben pont leírtam miért nem"


Ok, igazad van, átfogalmazom: szeretném ha a vita nem abba az irányba menne el, hogy vajon egy ártatlanokat gyilkoló terroristának ugyanazok a jogok járnak-e, mint az áldozataiknak. A kérdező ezt a kérdést tette fel, és beszélhetünk is róla, de szerintem egy vége nélküli egymás mellett elbeszéléshez vezet.


Helyette érdemes azon elgondolkozni egy kicsit, hogy ezek a terroristák valószínűleg maguk is éppen úgy gondolták, hogy a szemet szemért alapon joguk van megölni egy rakás embert, hiszen az orosz katonák mondjuk Szíriában megölték az ő szeretteiket. Most az orosz hatóságok a szemet szemért alapon megkínozzák ezeket az embereket, amire az iszlám állam majd levetíti az árva tini gyerekeknek, hogy az oroszok levágják a fülünket.


Az, hogy nem kínzunk embereket, nem vágunk le füleket nem azért van mert a szegény terroristát is meg kell védeni, hanem azért, mert az az alapállapot, hogy az erőszak nem lehet jogos, sem igazságos, SEMMILYEN körülmények között. Ha az erőszak, a bosszú jogszerű magatartás, azzal végső soron pont a terroristáknak adtál igazat, hiszen a maguk szempontjából ők pont ezt csinálták.

márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Oroszország sajnos egy középkori barbarizmusára büszke allamalakulat


Szégyen, amit az elkövetőkkel művelnek

márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem választják el a nyomozást a büntetéstől, és az előbbit kínvallatással folytatják le. Ez állami szintre emelt bestialitás.
márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!