Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért végezhették ki az...

Miért végezhették ki az üknagypapám testvéreit a második világháború után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Találtam egy családfát itthon, amiben az áll, hogy az üknagypapám testvérei magas rangú katonai tisztek voltak a második világháborúban.

Majd kivégezték őket a 1949 körül.


Sajnos sok infót nem találtam róluk pár honlapon kívül, amik az életüket (katonai pálya, stb) szedték össze, viszont valaki tudna adni egy kis háttér infót esetleg?

Az egyikről tudni, hogy segíteni akarta Horthy kiugrási kísérletét, a másikat meg Szerbiában, Novi Saadban (Új Vidék) végezték ki.


Azzal tisztában vagyok, hogy Szovjetek ölték meg őket, viszont annyira nem vagyok képben a második világháború eseményeivel, hogy tudjam mik lehettek pontosan az okok, miért, mit tehettek stb. Főleg akit Újvidéken végeztek ki, mit csináltak ott a magyarok a háború alatt? A fejemben nagyon zavaros háttérinfóként háborús bűn van (arról tudni valamit, hogy mit csinálhattak?).

Főleg a magyarok szerepével a háború alatt nem vagyok teljesen tisztában sajnos, nem figyeltem éléggé történelem órán anno.


Eselteg valaki felvilágosítana? Előre is köszönöm!



ápr. 12. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon kellett akkoriban indok. Magyarok voltak és katonatisztek, azaz a szovjetek szemében alapból fasiszta háborús bűnösök. Kevesebbért is kivégeztek anno.
ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Végeztek ki embereket németes hangzású név alapján is. Az oroszoknak még a "Fehér" is németes volt az "-er" vég miatt.
ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!