Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákia - a szlovákok...

Szlovákia - a szlovákok honnan jöttek és mióta élnek ott?

Figyelt kérdés
Tanárom szerint \'93 óta létezik ún. Szlovákia, és előtte nem is voltak szlovákok (ezt kötve hiszem). Teljesen elítéli, egy nem létező nemzetnek gondolja őket, szemben ugyebár a "naaagy magyarsággal". Amit meg már én kezdek unni az órákon... az állandó nagy és dicsőséges magyarsággal való témázást. Szlovákia miért nem lehet ugyanúgy elismerve? (annak ellenére hogy ugye nem régóta létezik ilyen néven és felvidékieknek rossz,stb)
2009. jan. 11. 18:49
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Plusz :

"A magyarok a 10. század-ban fokozatosan birtokukba vették a mai Szlovákia területét. Az alföldi területekre (Csallóköz, Mátyusföld) nagy tömegekben költözött be a magyarság."


Mindenki vett el a másiktól valamit (soksok vér árán), de nem emlegetik fel állandóan..

2009. jan. 11. 18:52
 2/33 anonim ***** válasza:
79%

[link]


A Történelem c. résztől nézd.


Amúgy meg tanárodnak megmondhatod, hogy magyarság ugyanúgy nem létezik, lévén genetikailag "tiszta magyar" ember gyakorlatilag nincs, ha pedig "nyelvében él a nemzet", akkor a szlovákok is nemzet, mivel van saját nyelvük. Ennyi...

2009. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
64%
én Szlovákiai vagyok,de utállok itt élni,de kiskorú vagyok ,viszont ahogy tehetem megyek ki Magyarországra :)
2009. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
maga a szlovák nép viszont csak a 18. század folyamán alakult ki/egységesült, addig csak más különböző szláv népek voltak!
2009. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
50%

"...magyarság ugyanúgy nem létezik, lévén genetikailag "tiszta magyar" ember gyakorlatilag nincs..."


Oltári nagy baromságot mondtál.

Itt voltak 150 évig a törökök, mégsem törökösödtünk el, aztán jöttek az osztrákok,velük se nagyon keveredtünk.


Amúgy a szlovákok üljenek le a seggükre,és örüljenek hogy kaptak egy országot csak úgy, amit nem is ők építettek.

2009. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 tade ***** válasza:
92%
Ha szlovakiai magyar vagy, akkor szegyeld magad! Tudod, en is Szlovakiaban szulettem, megis hanyok az olyan szlovak konyvektol, amiben azt allitjak, hogy Pozsony mindig is szlovak fovaros volt, hogy minidg is szlovakok alkottak. Azt, hogy olyan politikusaink vannak, mint Slota, aki ugye tankkal megy a magyaroknak, meg 2 feles utan beall nala a delirium termens, azt se tudja kicsoda, csak jobb esetben hobolgesre meg telik neki. Na a szlovakok, vagyis az akkori szlavokat, mint jobbagyokat telepitettek be hozzank, hogy noveljek a magyarok, vagyis a jobbagyok szamat. Ha nem tudnad az akkori Magyarorszag terulete egsz mai Romaniaig terjed. Magyarorszaghoz tartozott tatra, Kassa, stb. Csak ezt mar ma a szlovakok nem ismerik el. Kerdem en, ha nem ismerik el, hogy itt magyarok laktak, akkor konyorgom a varosnezesen miert mondjak, hogy ez a haz az Eszterhazyake, Zichyeke, Andrassyake volt? Nagyon szlovak vezeteknevek nem?
2009. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

19:40-es: gratulálok a végtelen intelligenciádhoz és a párját ritkító műveltségedhez.


Nem törökösödtünk el? Akkor miért van rengeteg olyan ember, akinek "Török" a vezetékneve, és szintén sok, akiknek a felmenői között/családjában is van török vonal? Miért vettünk át kismillió szót a törököktől, nem csak a 150 év alatt, de már jóval azelőtt is, amikor még máshol, máshogy találkoztunk velük... és éltünk is együtt velük egykor, egy ideig? A honfoglaló törzsekből _három_ nem volt magyar (hanem kabar). A pusztai vándorlások során szintén sok néppel/törzzsel keveredetünk, elegyedtünk, majd a honfoglalás után is folyamatosan. Összeolvadtunk az itteni őslakossággal is, asszimilálva őket, viszont a genetikai anyaguk szintén bekerült a közösbe.


Az osztrákokkal IGEN NAGY arányú a keveredés. Mondd, te még soha az életben nem hallottad azt a szót, hogy "SVÁB"??? Rengeteg német ajkú család lett betelepítve Magyarországra, akik aztán szintén vegyültek a magyarokkal - számtalan német szó, de még nyelvtani formulák is (lásd germanizmusok, köztük főként a passzív szerkezet) átkerültek a magyarba.


Keveredtünk mi itt mindenkivel, nyugodj bele - és épp ezért is olyan jó a genetikai anyagunk, mert olyan vegyes, hogy csak na. Persze másutt Európában is voltak jelentős keveredések, de itt talán még fokozottabbak is voltak ezek a folyamatok.


Tanulj és olvasgass már egy kicsit, plusz a modorodon is finomíts valamennyit, ha azt szeretnéd, hogy bárki is komolyan vegyen.

2009. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
89%

Szlovákia mint ország, valóban nem létezett.

A pusztítások után (tatár, török) a magyarság nagy része elpusztult, kb. 50% volt a magyar-más nemzet aránya Magyarországon,a korábbi 80%-hoz képest. Az országba viszont nép kellett, munkás kellett. Betelepítettünk mi mindenkit, aki jött, köztük a szlovákokat, akik a szláv népekből 'rakták' össze magukat (nem negatív értelemben). Sok ideig békében együttéltünk, aztán a világháború alatt kitalálták, hogy mi elnyomtuk őket, pedig hazát adtunk nekik, és békében voltunk.

Teljesen érthető, csak szegénykémek a magyarok kárán prbálnak nemzet lenni, amúgy nem bántanánk őket.

2009. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

A szlávok már régen itt voltak, amikor a magyarok bejottek, de tény, hogy a szlovák nemzet csak késobb alakult ki, ahogy a csehek is, azokból, akik már itt voltak. De tény, hogy szlovák állam ´93-ig nem volt (egy rovid idore csak a két világháború kozt).

En is szlovákiábol vagyok, és nem hiszem, hogy nekunk kell szégyellni magunkat slota miatt, ez az o szégyene és az országnak csinálja, de attól én még nem bújhatok az ágy alá. Es kicsiben ez nem így mukodik, ahogy a tv mutatja, fel van nagyítva, vannak mubalhék és persze buta, primitív emberek, ahogy bárhol máshol is. attol még nem mindenki ilyen, akár magyar, akár szlovák. Ide tartozunk, és kész.

2009. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
én is szlovákiai vagyok.mikor húsz éves voltam ,mi is errol vitatkoztunk és kaptunk ossze a szlovák kollégáinkkal a munkahelyen, hogy ki volt itt elobb a magyarok vagy a szlovákok.évek múlva amikor jobban utána néztem rá kellett jonnom ,hogy egyikunknek se nincs igaza, mert valójában a morva torzsek voltak itt ellobb és néhány szláv torzs és csak aztán jottek be a magyarok akik leigázták oket.ezért haragszanak ránk ,mármint magyarokra a szlovákok, hogy emiatt nem tudtak hamarább saját államot alapítani.de hogy a szó szoros értelmében vett szlovákok hol voltak esetleg a hegyekben? és hogy mikortól azt nem lehet tudni.a lényeg az ,hogy a szlovák sosem fogja szeretni a magyart, mert úgy van nekik tanítva, hogy a magyar igázta és tartotta oket jobbágysorban.
2009. jan. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!