Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákia - a szlovákok...

Szlovákia - a szlovákok honnan jöttek és mióta élnek ott?

Figyelt kérdés
Tanárom szerint \'93 óta létezik ún. Szlovákia, és előtte nem is voltak szlovákok (ezt kötve hiszem). Teljesen elítéli, egy nem létező nemzetnek gondolja őket, szemben ugyebár a "naaagy magyarsággal". Amit meg már én kezdek unni az órákon... az állandó nagy és dicsőséges magyarsággal való témázást. Szlovákia miért nem lehet ugyanúgy elismerve? (annak ellenére hogy ugye nem régóta létezik ilyen néven és felvidékieknek rossz,stb)
2009. jan. 11. 18:49
1 2 3 4
 21/33 tade ***** válasza:
100%
SZia. En meg a 21:53-as vagyok, es en is Szerdahelyrol vagyok, bar kulfoldre sodort a sors :D
2009. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 tade ***** válasza:
100%
Na en voltam az elozo is. Tetszet az utolso valasza. En magyar alapiskolaba jartam, onnan Gyorbe mentem tovabbtanulni, es itt vagyok Olaszorszagban. Emlekszem anno en is kaptam hideget-meleget, magyarsagaom miatt. De ugyanakkor csomo jofej szlovak baratom van. De igaza van az elottem szolonak, a magyar ugyanugy utalja amagyart, mint olasz ugyanugy utalja az olaszt. Az eszakiak ugyanugy utaljak a delieket, akik nem akarnak dologzni, mint a romanokat, akik lopnak, vagy a marokkoiakat es arabokat, mert vallasuk miatt folyton problemakat okoznak. Van egy par tortenetem ezzel kapcsolatban. Mikor ideerkeztem es elkezdtem dolgozni, ereztem, hogy maskepp fogadnak, maskepp neznek ram, mert kulfoldi vagyok. Azt hittek azert jottem Olaszorszagba, mert penzes pasit akarok, az allampolgarsag miatt gyorsan ferjhez akarok menni. Eleinte, egyesek alig akartak segiteni a munkaban. Utanna, ahogy telt az ido es megismertek, rajottek, hogy teljesen mas vagyok, ugyanugy gondolkodok mint ok, es ma mar elfogadnak, sot egyes olasz kolegaimat jobba utaljak, mint engemet. Persze azota en is sokmindent elertem a sajat erombol,amire buszke vagyok, de ugyugy itt is vannak olyan kollegak, akik ezert tisztelnek, es vannak, akik irigyek. Van 1 kollegam,aki mindig azt kerdezi, hogy a szlovak-vagy az olasz pasik a jobbak? En mindig ezt valaszolom:"Aki hulye, az hulye, aki bunko, az bunko, aki rendes, az rendes, mindegy hogy olasz vagy szlovak, vagy magyar" Vagy itt vannak a marokkoiak, hogy ok nem akarjak elfogadni az olasz torvenyeket, mert azok szemben allnak Allahhal. A nok nem dolgozhatnak, a gyerekek csomo orakon nem vehetnek reszt, mert tiltja a vallasuk, sajat mecsetet akarnak, stb..ok nem akarnak beilleszkedni, holott az olaszok immel-ammal de befogadjak oket. Talan a kritikus hely Bolzano kornyeke. Ott is ketnyelevuseg van, mint nalunk, sokan peldaul hiaba beszelnek anyanyelvi szinten olaszul, nem hajlandoak beszelni, csak nemetul, mert ok osztrakokank erzik magukat. Ott erzodik a vilaghaboru utan kialakult helyzet, az osztrakok es az olaszk kozott. De egyetertek azokkal, akik a felvidekhez tartoznak. Hagyjuk, hogy mi volt, a lenyeg, hogy mi van es mi lesz? Nekem egy regi toritanarom mondata jut eszembe: "Aki nem ismeri a multat, nem erti a jelent, az nem juthat a jovobe!"
2009. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%
koszi, hogy írtál te is .hány éves vagy és már mióta vagy olaszban és hol, mivel foglakozol férjhez mentél, ott akarsz maradni vagy majd hazajossz? nekem a bátyám egyetlen fia van kinn franciaországban bordó kornyékén cassyban , ha jól írom.o ott maradt benosult már 2 gyerek van nekik, de még az anyám / a mamája /temetésére sem jott haza.szóval nem mind arany ami fénylik.most oda jutottunk az 1920-as évekhez,nagyapám járt ki franciába dolgozni
2009. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 tade ***** válasza:
100%
SZia. Hat 2 eve elek kint a parommal, de mar 5 eve vagyunk egyutt. Nem vagyunk hazasok, egyenlore a "papir nelkul is mukodik" kapcsolat hivei vagyunk, bar oszinten egyszer en is szeretnek majd ferjhez menni. Oszinten szolva szeretek itt elni, vannak barataim, munkam, autom, laksunk, megis hianyzik valami. Szlovakia-Magyarorszag. Hianyoznak az igazi, gyerekkori baratok, minden emlekem hazakot, neha nagyon ramtor a honvagy :) Masokkal ellentetben (van egypar roman baratnom, akik a hazassag utan elfelejtettek honnan jottek, es most mar csak olaszoknak valljak magukat), en buszke vagyok a szarmazasomra, hogy magyar, vagyis szlvakiai-magyar vagyok. Olaszorszagban elek,de megtartva a szokasaim, es ezt a parom is elfogadta, es tudja barmennyire szeretem ot, ha ossze is hazasodunk, soha nem leszek olasz. Igyekszem gyarkran hazajarni, bar ez nehezen megy, ugyanis rengeteget dolgozom. De, ha maskepp nem megy, akkor marad az internet es a telefon :)
2009. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem Szlovákia egy rajzfilmország.Olyant hogy szlovák ne is keress a történelemben,mert(drótos) tótok voltak az istenadták egészen 1993-ig.
2009. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Srapnel ***** válasza:
92%
Majd amikor az emberek fejéből kihal az a korlátolt érzet, hogy a származás érdem, akkor megszűnnek ezek a problémák... "Büszke vagyok, hogy magyar vagyok!", stb. Ugyan mégis mire? Neked mi érdemed van abban, hogy ebbe (az egyébként szánalmasan idióta közéletű és politikájú) országba születtél? A saját eredményeidre lehetsz büszke, de a származásra? Na, ezért vannak ellenségeskedések.
2009. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%
csak az a baj , hogy a rajzfilmország életre kelt a drótos tótok ugyanolyan urak, mint ti nagy "vadmagyarok" a szegény elszakadt hazánk fiai "alias kisebbség" pedig éljen ahogy tud. ott azért szégyelje magát mert nem tud szlovákul, nálatok pedig azért mert nem tud rendesen magyarul .szerintem ez már ki lett tárgyalva, hogy a szláv torzsek voltak itt hamarább és az is hogy tiszta magyar torzs sem létezett.mi is tehetnénk szemrehányást a nagy magyarországnak amiért lemondott a teruleteirol, felemlegetve "trianont", de ezeken a tényeken már nem változtat senki.itt már nem lesz magyar, szlovák ,német stb.: csak "EURÓPAI ÁLLAMPOLGÁR", az euro és "nagyon jó lesz majd minden".
2009. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%

"Majd amikor az emberek fejéből kihal az a korlátolt érzet, hogy a származás érdem"


Azaz meber aki nem tudja hogy honnan jött és ki ő valójában, az egy senki.


Ha meghal a nemzeti öntudat, az a nemzet halott.

2009. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%

"Majd amikor az emberek fejéből kihal az a korlátolt érzet, hogy a származás érdem"


Azaz ember aki nem tudja hogy honnan jött és ki ő valójában, az egy senki.


Ha meghal a nemzeti öntudat, az a nemzet halott.

2009. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
93%
a nemzeti ontudatban igazad van, de ezt mindenkinek saját magának kell ápolni pl. kultúrával és nem gyulolkodéssel a másik nemzet iránti gyuloletével, hanem toleranciával és a más nemzet iránti lojalitással
2009. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!