Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákia - a szlovákok...

Szlovákia - a szlovákok honnan jöttek és mióta élnek ott?

Figyelt kérdés
Tanárom szerint \'93 óta létezik ún. Szlovákia, és előtte nem is voltak szlovákok (ezt kötve hiszem). Teljesen elítéli, egy nem létező nemzetnek gondolja őket, szemben ugyebár a "naaagy magyarsággal". Amit meg már én kezdek unni az órákon... az állandó nagy és dicsőséges magyarsággal való témázást. Szlovákia miért nem lehet ugyanúgy elismerve? (annak ellenére hogy ugye nem régóta létezik ilyen néven és felvidékieknek rossz,stb)
2009. jan. 11. 18:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%
még egyet elfelejtettem.a valódi vesztesek, akik a leghamarább itt voltak a szegény morvák akiknek most nincs államuk, mert a csehek meg oket igázták le és a két nép kozott is megvan a feszultség ebbol kifolyólag , mert a morva nép még ma is létezik és buszke az eredetére, csak a csehek erovel beolvasszák oket
2009. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

22:54 Nem a magyarság eredetiségéről vitatkozunk.

De ha akarod mondok neked valamit. Az én családom Felvidékről származik és ismerem a családfámat egészen az 1700-ig név szerint. A korábbi időkből csak homályos feljegyzéseink vannak birtokunkban, de egyetlen avar, török, tatár, német, osztrák sincs a vérvonalban. ( egyes feljegyzések a levéltárakban arra engednek következtetni ugyanis, hogy az egyik ősöm a mostani Gömör megyét elfoglaló vezérrel együtt telepedett le a Honfoglaláskor)


A kérdezőnek: Érdemes összeszedegetni a töri könyveidből a szlovák nép történetét és rájössz, hogy csak a 20. században lett országuk és ténylegesen Szlovákia mint olyan csak 1993-óta létezik. Ebben igaza van a tanárodnak. Ez nem magyarkodás hanem történelmi tény. hogy hogyan bánnak ezzel az országgal és az ott lakó népekkel az már egy másik és máshová vezető kérdés.

2009. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Srapnel ***** válasza:
94%

A kérdés rendben van. A válaszok egy része is.


De ha már ilyen nemzetieskedésbe fordul ez az egész, nem mindegy, hogy ki milyen származású? Fel kellene már nőni a népeknek. Lengyel és szlovák tejet isztok. Orosz gázzal fűtötök. Szovjet metróval jártok. Japán TV-t néztek. Német kocsival jártok. Kínai ruhában jártok. Kínai kaját esztek. Kínai műholdról nézitek a műsort. Amerikai találmányokat használtok. Románok építik az autópályát. Ébresztő, emberek, globalizáció van, nincs itt már semmi, csak a GDP és az államháztartási hiány. Multicégek, ahol mindeki beszél angolul. Igen, lehet ápolni a nemzeti eredetet, nyugaton ezt jól csinálják, de azt tartsd meg azokra az alkalmakra, amikor kérdeznek és amikor a hasonlókkal vagy. Egyébként a megnevezésed "EU polgár", nem pedig "szlovák" és "magyar". Átmész a határon, vehetsz ingatlant, oda mész, ahová akarsz. Nagy fülest kellene itt kiosztani mindenkinek, hogy a maradék ellenségeskedés (és szélsőség) is megszűnjön végre mindkét oldalon és éljen már végre békében mindenki.

2009. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Srapnel ***** válasza:
79%
Ja, és nem sok értelmét látom már a hülye gyűlölködésnek. Olyan ez, mint a mai németekre haragudni Hitler miatt. Mi köze egy mai 20-30 évesnek a hitleri Németországhoz? Semmi. A magyar szélsőségesek kin akarják behajtani Magyarország "igazságát"? A tizenéves szlovák gimnazistákon? A szlovákok kit utálnak? Magyar egyetemistákat, akik még gondolatban sem voltak akkor, amikor a nagy döntések születtek? Közös utódaink lehetnek, egy faj vagyunk, ugyanaz a homo sapiens, sajnos pontosan ugyanannyi hajlammal arra, hogy hülye és korlátolt egyedeink is legyenek a közösségben. De magára valamit is adó, intelligens, értelmiségi, vagy közéleti embernek szinte kötelessége a "faji" diszkrimináció ellen felszólalni és minden társát meggyőzni erről, ha nem akar ostoba lenni. De legfőképp a saját és mások gyerekeit abban a szellemben nevelni, ami nem vezet előítélethez. A gyerekeinknek semmi közük nincs ahhoz, hogy mi mit rontunk el, legfeljebb szenvedhetnek tőle. Nincs elég probléma a világon? Kikel a rák a tüdőnkből a szmogtól, milliók kerültek utcára a válság miatt, éheznek millióan, mi meg azzal foglalkozunk, hogy mi volt a szüleink családfája és hogy ők min vesztek össze?
2009. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
78%
pedig az egész állítólagos "demokráciában" a gyulolet a "trendi".és az még csak hagyján, hogy mondjuk a szlovák gyuloli a magyart de amikor már szinte mindenki mindenkit gyulol még a saját fajtáját is ott már nagy a baj.a mai világban már nem is tudsz és mersz szólni akárkihez, mert egyszeruen "bekap".és nem csak az "egyszeru" embereknél fordul elo hanem a média is egyfajta gyuloletet sugároz és még az idosebb sztárokat/pl.medvecky ilona/ is meghurcolják amiért nem úgy táncol, ahogy ok futyulnek.és ezen senki nem háborodik fel, sot ujjonganak, hogy jól van az a "vén maminak"jól megregulázták.ahelyett, hogy orulnének ,hogy ilyen sztárjuk volt-van!akkor hol a sajtószabadság nem beszélve a mások iránti tiszteletrol!hát ilyenek vagyunk mi magyarok, koztunk nincs osszefogás, a mi fajtánk talán még a gyerekét is gyuloli nem kell hozzá más nemzet és ok sem.nem beszélve a barátok kozt és a jóban-roszban sorozatokról amelyek mind ilyesmit sugallnak a példaértéku szavakkal is "ez van" vagy "ennyi" és kész
2009. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (leginkább a mai 14:03-as hozzászólóé a legszimpatikusabb :) )


Kérdésre válaszolva pedig nem felvidéki vagyok.

2009. jan. 12. 21:32
 17/33 anonim ***** válasza:
87%
én viszont szlovákiából írtam a losonci járásból.van még valaki aki onnan írt és milyen kornyékrol?
2009. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

az utolsonak: Dunaszerdahelyrol írogatok, (tegnapi 23:34-es)

a tobbieknek bocs az offért

2009. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
én pedig a 00:47,52es és a 17:44-es vagyok.mi már itt a losonci járásban nagyon ossze vagyunk keveredve, tobben kotottek vegyes magyar-szlovák házasságot de van a fordítottjára is példa.a legnagyobb baj viszont ,mint ahogy írtam,hogy a magyar a magyart is utálja.nagyon rossz a gazdasági helyzet és az emberi viszonyok is.és valóban sok mindent manipulálva mutat a tévé , pl. az eurót is , hogy mindenki orul neki, kozben pedig senki /esetleg a kormánytagok/. az emberek egyre feszultebbek, kotekednek nem is tudják az új pénz értékét, mindenki meg van rettenve.egy évig még a kettos ár /mármint euró-korona/ kimutatásával gondolom féken tartják az árakat, de aztán mi lesz?nekunk egy kis vegyesboltunk van olyan pultos, de már nem tudom mikor kerulunk a férjemmel a bolondokházába, mert már nem bírjuk hallgatni a panaszokat.sokszor az emberek már csak azért jonnek, hogy panaszkodjanak és /ha valami bajuk van otthon vagy elbocsátották oket a munkahelyukrol/ kotekedjenek.van egy 22 éves fiunk aki most besztercére /banská bystrica/ jár foiskolára és azért tudjuk, hogy viszonyulnak hozzánk a szlovákok.bár az én fiam anyanyelvi szinten beszél szlovákul /mert az elemi második félévétol szlovák iskolába jár/ mégis éreztetik vele, hogy nem kozéjuk való kulonosen a "kemény mag "a beszterce, zólyom ,zsolna és liptó kornyékiek.a kassa, eperjes és pozsony kornyékiek már sokkal barátságosabbak , muveltebbek.én nem szégyenlem, hogy a fiam átírattam szlovák iskolába. nálunk osszevonták az iskola 4 osztályát és szinte semmit sem tanultak a gyerekek ezért írattattam át bosszúból, mert javaslatom, hogy fizessunk egy tanítót nem fogadták el.bekerult fulekre ahol a szlovák osztály 95%-a magyar volt és a tanítóik fele-háromnegyede is.itt nem is volt probléma kitunovel végzett.nem úgy losoncon ahová gimnáziumba járt.ott már csak nagy nehézségek árán tudta megmagyarázni osztálytársainak, hogy o nem cigány,hanem magyar,mert mindig azokkal említették egy szinten.mindezek ellenére továbbra is buszke vagyok a magyarságomra és a fiam is és megmutatja a szlovák osztálytársainak ,hogy megállja a helyét.tolunk a faluból tobben salgótarjánba járatják kozépiskolába a gyerekeiket akik kozul/ kulonosen a foiskolások/ sokan már nem jonnek vissza ott telepednek le. szerintem ez sem helyes, mert a mi hazánk itt van szlovákiában ,itt szulettunk, itt vannak a rokonaink, gyokereink az egész életvitelunk más mint az óhazában.itt kellene osszefognunk legalább kulturális szinten, csak az már a szoci felbomlásával megszunt.és vannak végletek is.két gimnazista osztálytársam férjhezment pozsonyba és egyiknek a gyerekei sem tudnak magyarul.létezik ilyesmi?még ha fiúkról lenne szó!és akkor hol van az anyanyelv .viszont a fuleki osztálytársnom /aki szlovákhoz ment és a férje mai napig nem beszél magyarul/ lánya magyarul és szlovákul egyformán beszél.szerintem minden az akaraton mulik, az is hogy megtartjuk-e a magyarságot.elnézést a kedves kérdezotol írhattam volna privátot is a dunaszerdahelyi "kollégámnak", de szeretném ,ha egy kicsit kozelebbrol és pontosabban látná mindenki a mi helyzetunket is /mármint losonc-fulek-ajnácsko/ . úgy érzem velunk már nem nagyon foglalkozik senki sem. a szlovákoknak még túl magyarok lakta térség vagyunk a magyaroknak pedig már túl szlovákos.a szlovákiai magyar politikusok is már csak az utolsó pillanatban jottek fulekre kampányolni, amikor érezték, hogy bajok vannak.
2009. jan. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Semmi gond a válaszadással, szerintem kifejezetten hasznos volt, így egyszerűbben (és jobban) át lehet látni/érezni a dolgokat.
2009. jan. 13. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!