Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ellenzed vagy pártolod a...

Ellenzed vagy pártolod a liberalizmust? Miért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 21:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

IQ-s*


23:26 No te se tudod mit beszélsz! Írd be gyorsan a Google-ba és nézdemeg ,hogy mi az az Anarhizmus! Ők a liberalizmust a fasizmus mellé helyezik! Tehát mind a jobbikost,mind a liberálist egykutyának tartja! :D

2010. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy értjük a liberalizmust. Véleményem szerint ma rendkívül rosszul értelmezzük ezt a szót.


Nekem a liberalizmust az jelenti, hogy szabadon választok, kimondhatom a véleményem (akár a cigánybűnözés létezéséről, vallásról, politikai erőkről), és ezért nem kell attól tartanom, hogy pl. összevernek, elítélnek. Megvédhetem magam másoktól, és nem vagyok köteles elviselni azt, hogy "basáskodjanak felettem", vagy hogy kirabolhassanak, és ne védhessem meg magam, mert a végén én leszek a rasszista.


A szexuális értelemben vett liberalizmus nem érdekel, felőlem mindenki azzal gyömöszöl, akivel akar, csak nem kell nagydobra verni.


A liberalizmus is olyan, mint az a bizonyos érme: két oldala van - mint általában mindennek.

2010. nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Az anarchizmus uralkodók nélküli politikai filozófia, mely magába foglalja azokat az elméleteket és meggyőződéseket, melyek támogatnak minden kötelező érvényű kormányzat eltörlését. Története során a libertarianizmus óriási hatást gyakorolt rá, annak többnyire baloldali formáinak szokták az anarchista irányzatokat tekinteni.Az anarchizmus célja a szociális igazságtalanságok kiküszöbölése az egyenlő lehetőségek megteremtésével. Ehhez szükségesnek tartja a magántulajdon eltörlését. Egyediségét az uralomnélküliségre, hatalom nélküli rendre való törekvés adja. Az anarchisták szerint az állam erőszakosan beavatkozik az emberek életébe; a polgárai biztonságát védeni és a társadalmi integrációt megteremteni hivatott intézmények – az oktatás, a jogrend, az erőszakszervezetek – valójában az uralmon lévő elit hatalmának megtartását szolgálják, ezért végső soron zsarnokiak és megszüntetendők.



Ezen értelmezésem szerin az anarchia egy társadalmi összeomlás. Miért? mert az emberi társadalmaknak kell egy vezető, aki megmondja ki, merre, hogyan, miért. Ez diktatúrára hajaz, de ha a társadalmat saját magára hagyod, akkor az széthullik. "Ha elalszik a pásztor, szétszéled a nyáj". "Az anarchizmus célja a szociális igazságtalanságok kiküszöbölése az egyenlő lehetőségek megteremtésével" Van benne némi kommunista beütés, de mint tudjuk ez sehol nem valósult meg a világon. Ajánlom figyelembe az első gondolatsor utolsó mondatát. Veszélyesen illik 2006 őszére. Így már tudhatom, miről is beszélek?

2010. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
A liberaálizmus sokkal elitistább eszme mint az anarhizmus ,semmiképp nem lehet annak melegágya! Vagy akkor a jobb oldal a nácizmus melegágya....
2010. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

23:19-nek igaza van.


"a melegek evolúciós zsákutcák, az ocsmányságukat nem koronázza a gólya érkezése!"

Hadd legyen mindenkinek a magánügye, hogy akar-e gyereket vagy sem (ezt csak azért mondom, mert szavaid alapján az a bajod a melegekkel, hogy nem képesek szaporodni). Egyébként nekem addig nincs bajom a melegekkel, míg nem járnak felvonulásokra, elvégre senkire nem tartozik az, hogy mit csinálnak otthon, kettesben.


"De ,ha egy 170 iq meleg feltalál valami olyat,amitől mondjuk a bolygónk tovább fönnmarad attól még "evolúciós zsákuca" az izom ember meg nem,mert ő erősebb kutya?"

Ezzel maximálisan egyetértek.


"A kérdés, hogy ez téged személyesen mennyiben érint? Netán gátol az életviteledben?"

Ez engem is érdekelne.


23:36 szerény kis gondolatmenetem szerint nem jól vette le a liberalizmus lényegét.


"Ezen értelmezésem szerin az anarchia egy társadalmi összeomlás. Miért? mert az emberi társadalmaknak kell egy vezető, aki megmondja ki, merre, hogyan, miért. Ez diktatúrára hajaz, de ha a társadalmat saját magára hagyod, akkor az széthullik. "Ha elalszik a pásztor, szétszéled a nyáj"."

Szerintem nem valami korrekt dolog, ha van 1 ember, aki megmondja 10000000-nak, hogy mit csináljon, pláne ha igazságtalanul dirigál.


"A liberaálizmus sokkal elitistább eszme mint az anarhizmus ,semmiképp nem lehet annak melegágya! Vagy akkor a jobb oldal a nácizmus melegágya...."

Igen, ennyi erővel...

2010. nov. 20. 18:24
 26/27 anonim ***** válasza:
A liberalizmushoz fel kell nőnie egy társadalomnak, meg kell értenie mit jelent a homoszexualitás, hogy senki nem alsóbb rendű azért mert más a bőrszíne, és hogy a könnyű drogozásnak is van kultúrája (mint a hollandoknál a teaházi fogyasztásuk). Hogy az abortusz nem bűn és az eutanázia szó szerint kegyes halált jelent. Hogy azért mert egy ember másképpen gondolkodik, még nem kell megkövezni, hanem inkább meg hallgatni kellene, hogy megértsük miért is gondolja úgy. Hogy, nem csak a többség vallása és hagyományai léteznek, hanem mások is és ezt elfogadni. Talán a liberalizmus a mások felé való nyitottságot és elfogadást jelenti. Szép eszme, és egyet is értek, vele, csak mint itt is az arany közép út a legjobb, nem szabad túlzásba esni, mert akkor tényleg elfajulhat.
2010. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne liberalizmus még mindig az állatok szintjén élnénk.

Nem lennének törvények,amik védik az emberek jogait.

Látom vannak akik vadállatok szintjén szeretnének élni.

De így mi értelme az életnek?

Az emberi lét értelme a fejlődés.És az evolúció is erre törekszik.

Minden ember a saját liberális szubjektív világát éli és arra vágyik.

Aki nem erre vágyik azt úgy hívják mazoista,rabszolgalelkű,szereti ha elnyomják.Erre találták ki a szado-mazo szexet is.

2014. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!