Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A híres FIDESZ nagy keresztény...

A híres FIDESZ nagy keresztény létére miért nem képes elrendelni december 24-ére munkaszüneti napot? -. -

Figyelt kérdés

Undorító, hogy le kell dolgozni 24-ét.

Ez olyan, mintha Izraelbe munkanap lenne HanukaxD


2010. dec. 9. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24-e a háború előtt is munkanap volt. A Rákosi-rendszerben pedig nemcsak 24-e,de karácsony és húsvét másnapján is dolgozni kellett.
2010. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Attól, hogy régen is így volt,még nem jó dolog.
2010. dec. 9. 18:35
 3/14 A kérdező kommentje:
Különben is ne a Rákosi-rendszerrel hasonlítsuk már össze. Azok ateista kommunisták voltak, ha rajtuk múlott volna, mindenki fejéből eletrosokkal törölték volna ki Istennek még a nevét is.
2010. dec. 9. 18:37
 4/14 anonim ***** válasza:

24-e még hivatalosan nem is karácsony, csak nálunk divat. De ha megnézed a nevét: szenteste. Attól még nypközben simán lehet munkanap.


Persze gondolom, te nem dolgozol, hanem még suliba jársz. A párom pl. 24-én éjszaka is dolgozni fog; és tudod, miért vállalta? Mert kell a pénz. Szerintem még sok családnak jó az, hogy nem esik ki egy napi munka megint.

2010. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Van egy kis probléma.Az első,hogy szentestére főzni is szokás.Mikor is??

És a másik,hogy Bp-en 4-kor leáll a közlekedés,és a közeli városok is megközelíthetetlenek tömegközlekedéssel.

2010. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert Hoffman(n)? Rózsi kitalálta,hogy a szülők most szombaton dolgoznak,akkor a gyerekek ne legyenek egyedül otthon,és a (bolond:D)tanárok "vigyázzanak"(ba..lassák) a diákokra.

Orbán királyék megmondták,hogy 6-7 napos munkahetet akarnak,el kell kezdeni!

Mondjon le!Orbán takarodj!Vesszen a kormány!

Menjünk tüntetni!Bár eredménytelen,mert a külföldi rendőrök közénk lőnek(azonosító nélkül:D)és kész is vannak!

2010. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én gyakorlatra járok és nekem is most dolgoznom kell szombaton, holott nekem a 24-e már a téli szünetbe tartozik. Erre varrjatok gombot xD köszönet érte, "Magyar Állam"
2010. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ki rendelte ezt el?Jól tudom,hogy Hoffmann Rózsa?Ha nem,akkor ki?Tudjunk kit átkozni!:D
2010. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csak pár megjegyzés.


A zsidóknál a Hannuka (xD nélkül) 9 napos ünnep. Gondolod, hogy Izraelben (kell a n betű a rag végére) 9 munkaszüneti nap van egymás után?


Annak, hogy december 24. munkaszüneti nap-e, semmi köze ahhoz, hogy hisznek-e az ország vezető politikusai Jézus Krisztus feltámadásában.


A FIDESZ nem keresztény, pláne nem "nagy keresztény" párt. A hatalomból való részesedésre szövetkezett érdekcsoport, akiket elsősorban nem a hasonló értékrend vagy politikai, gazdasági elképzelések tartanak össze (bár azoknak is van szerepük), hanem a puszta érdek. Az imidzsük kereszténységhez kötése is csak egy eszköz volt. Olyan mértékben próbálnak a keresztény értékrenddel azonosulni, ami számukra politikailag a legelőnyösebbnek tűnik.

2010. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igyekeztem ironikus hangsúllyal írni a "nagy keresztényt". Nem jött össze?xD
2010. dec. 9. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!