Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Újabb bírálat érte a Harry...

Újabb bírálat érte a Harry Potter könyveket. Ezúttal az, hogy a gyerekeket ultra-konzervatív értékrendre neveli. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 15:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a Potter-könyveket, de nem emlékszem á, hogy Dumbledore homár lett volna. Hol van erre utalás? :)
2010. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
A könyvben nincs ez nyíltan leírva, bár lehet sejteni. De az írónő egy felolvasáson mondta el az egyik kérdésre válaszolva.
2010. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem igaz, hogy ultra-konzervatív értékrendre nevel.

Másrészt mi a baj a konzervativizmussal? Ez az eszme a hagyományos értékrendet, őseink tiszteletét, hagyományaink őrzését, stb. képviseli. A liberalizmus hova fog vezetni?

Felbomlasztja a társadalmat, lerombolja a kultúrát, a nemzeteket. Ez kell nekünk?

2010. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
a hetes könyben van vmi elszólás a nénitől, hogy Gellert megadta Albusnak, amire szüksége van a fiúknak... elég áttételes, de ott az utalás. amúgy igen, Rowling sajtótájékoztatón nyilatkozta, h Dumbledore meleg...
2010. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez is az új médiatörvény miatt, vagy kivételesen más?
2010. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%
na most törtétek össze a hp-ben való hitem. asszem lekapcsolom a villanyt, befekszem az ágyamba és elkezdek bőgni.
2010. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz. összetörtem.

mellesleg semmi bajom a melegekkel, de ez most akkor is sokkolt. miért pont Dumbledore?

2011. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Dumbledore homár? Én sem tudtam. :S

Most azért kicsit más szemmel nézek az írónőre. És talán az egész mesére. :(

2011. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!