Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország az EU soros...

Magyarország az EU soros elnöke! Akkor most ez nagyon jó nekünk? Vagy ez csak megtiszteltetés és plusz költség?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy jó nekünk, végre bele tudunk szólni az EU ügyeibe úgy ahogy nekünk tetszik.


Csak az Orbán-fikázók, a magyargyűlölő magyarok, és az EU-gyűlölők, keletimádók szerint rossz dolog.

2011. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ez mondhatni irtó szar nekünk. Megint kihúznak a zsebünkből egy halom pénzt a semmiért.
2011. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van haszna, de ettől még nem fog eljönni a tejjel-mézzel folyó Kánaán.

Van lehetőségünk irányítani az EU tevékenységét, jobban mint egyébként, de ez nem azt jelenti, hogy mi mondjuk meg, hogy ezt fogja csinálni az EU és kész.

Gyakorlatilag annyi a jelentőssége, hogy könnyebben tárhatunk az EU elé számunkra fontos dolgokat, jobban érvényesíthetjük az érdekeinket, mint egyébként. De ha a többi tagország ezzel nem ért egyet, akkor ugyanúgy nem fog történni semmi.

2011. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a nevében is benne van ez soros elnökség, tehát automatizmus alapján kaptuk meg, nincs benne semmiféle megtiszteltetés.


A soros elnök nem irányítja az EU-t, ahogy ezt az a bamba Schmitt Pál mondta az újévi beszédében, csupán levezet bizonyos értekezleteket, utazgat, tárgyalgat, ha van miről, megpróbálhat egy-két ügyet tárgyalások útján előmozdítani. Alapvetően protokolláris jelentősége van csupán, bár egy ügyes elnökség azért produkálhat kézzelfogható eredményeket is. De ha nem, ami tipikus, akkor sincs semmi, a gépezet halad.


Mivel Orbánt az EU vezetőinek többsége rühelli, kis felfuvalkodott hólyagnak, minidiktátornak tartja, kicsi a valószínűsége, hogy bármit el tudna intézni. Megpróbálta kiharcolni a magánnyugdíj-pénztári kifizetések leírhatóságát is a költségvetési hiányból. Amíg ő kérte, az EU mereven elzárkózott. Mikor kiszállt (mert inkább szétverte a magánnyugdíj-pénztárakat), az EU lengyel kérésre már elfogadta ugyanezt a javaslatot.

2011. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
formalitás
2011. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mivel Orbánt az EU vezetőinek többsége rühelli, kis felfuvalkodott hólyagnak, minidiktátornak tartja, kicsi a valószínűsége, hogy bármit el tudna intézni. "

azért ő az Európai néppárt alelnöke mi? :D

értem én, hogy rühelled, de azért hülyeségeket ne beszélj!

2011. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na és hány alelnöke is van az Európai Néppártnak?
2011. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek itten mind alelnökök:


[link]

2011. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Wilfred Martens, José Manuel Barroso

na, már itt sántít a példád! én arra írtam a választ, hogy szted mindenki hülyének nézi Orbánt! Akkor Barrosoékat is! :D

2011. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy Barrosot hülyének nézik, én azt mondtam, hogy Orbánt nézik hülyének. És abból, hogy Orbán egy európai parlamenti frakció (Néppárt) 9 választott alelnökének az egyike nem túl neves személyiségek társaságában, nem következik ennek az ellenkezője. Nem következik belőle semmiféle különleges nagyrabecsülés vagy tisztelet. Maximum talán annyi következik, hogy elismerik az elsöprő választási győzelmét egy EP parlamenti frakcióban. Azt, hogy Orbánt valójában mennyire ismerik el az EU-ban jobban mutatja az a példa, amit pár válasszal korábban írtam.


Barroso teljesen más eset, ahogy láthatod is a honlapon, ő nem megválasztott alelnök, hanem a hivatala (bizottsági elnök) alapján jár neki ez a cím.

2011. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!