Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lenne igény egy új pártra?

Lenne igény egy új pártra?

Figyelt kérdés

Ami nem demagóg ígéretekkel akarna választást nyerni, hanem a valós problémákat orvosolná, és ezzel is kampányolna?


Szerintem nem nyerhetne választást, talán a parlamentbe sem kerülhetne be, mert az emberek nem akarnak szembenézni a problémákkal, hanem egyedül az aktuális jólétük számít.


De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.


2011. jan. 6. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akit nem a demagóg ígéretek motiválnak, azokat úgysem érdekli a politika. Szóval felesleges volna.
2011. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogy elegem van már a pártokból.

A magyaroknak össze kell fogniuk, nem pedig pártok mentén felszakadozniuk ahhoz, hogy végre boldogan és békében élhessenek másokkal is, de legfőképpen saját magukkal.


Amíg nem lesz ilyen és újra és újra alakítgatnak pártokat pont azok az emberek, pont azokkal az érdekeltségi körökkel a hátuk mögött, akiktől egy új párt alakításával meg akarunk szabadulni, addig maradunk nyakig sz@rban.

2011. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem lenne.

Én is sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy ha lenne hozzá képességem, erőm, bátorságom, akkor alapítanék egy új pártot, ami a valós problémákra koncentrál. Arra, ami van és nem arra, amit hallani szeretnének.


Elképzeltem a nyitószövegem:

"Emberek, én is tudnék ígérgetni minden szépet és jót, de attól még rettentő nagy szarban vagyunk. Elkendőzhetem a hibákat, ám a helyzet változatlan marad, és a végén úgyis ugyanoda lyukadunk ki. Ezért nem ígérek semmit, nem garantálok több munkahelyet, jobb fizetést, kisebb adókat, csak annyit, hogy megteszek mindent, amit tudok, hogy jobb hely legyen Magyarország. Mert egy őszinte embertől jelenleg csak ennyire telik."


Eddig jutottam. Aztán rájöttem, hogy hiába akarnék segíteni, hiába lennék tisztességes, nem kellenék. Mert a problémákat könnyebb halogatni, mint egyszer szembenézni velük.

2011. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a véleményem, ami az utolsónak. Én nagyon szívesen szavaznék olyan pártra, aki nem azt ígéri, hogy varázsütésre megoldja a problémákat. De sajnos még nem találkoztam olyan párttal, aki végre kimondaná, hogy igen, nagy szarban vagyunk, de meg lehet oldani, ha nem másokkal, hanem magunkkal vagyunk elfoglalva.
2011. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Lenne, csak az a baj, hogy úgyis a mostani pártokból kilépettekből verbuválódna össze és akkor ugyanott tartanánk, maximum egy kicsit más arculattal.
2011. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
lenne
2011. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Meg én azt sajnálom, hogy nincs egy olyan párt sem, aki az "aranyközéputat" járja. Tehát mindegyik úgy határolja be magát, hogy "A jobboldali, A nemzeti, A baloldali, A liberális, A zöld etc.", pedig szerintem egy olyan párt lenne a legjobb, aki mindegyik ilyen tulajdonságból magáévá tenné a pozitívumokat, és így lavírozna. Tehát ha kell, akkor nemzeti döntést hoz, ha kell, akkor zöldet stb...
2011. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 BlackSword ***** válasza:
Szerintem lenne igény rá... De nem azzal kellene kezdeni, hogy az emberek képébe vágni az igazságot, hogy sz@rban a haza, hanem mutatni egy kivezető utat... Elindulni egy fenntartható fejlődés irányába...
2011. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A fenntartható fejlődés egy lózung, olyan nincsen.

Új pátot szívesen alapítanék, de csak akkor, ha kapnék zsíros állást, vagy tanácsadói pozíciót.

Legyen a neve MaZseB.

2011. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a Kupa Mihálynak volt egy Centrum-pártja, pont az, amit hiányoltok. Mégsem lett belőle semmi. Pedig a Kupa épp azok közé tartozik aki nem csak a levegőbe beszél, tehát hiteles ember. Mégsem jött össze a dolog. Vagy talán nem volt jó az időzítés?
2011. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!