Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ennyi párt a parlame...

Miért van ennyi párt a parlamentben és politikus?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Pártból nincs sok. Képviselőből több, mint kellene.
2011. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pártból nincs túl sok, ha viszonyítunk. Ugye a kétpártrendszer azért rossz, mert van ez és van az, és ha neked egyik sem jó, akkor legfeljebb annyit tehetsz, hogy nem mész el szavazni. Jó, ha van legalább három vagy négy párt. De ha túl sok van, az sem jó (egyébként ezt kerülik el a bejutási küszöbbel), mert akkor teljesen ellentétes állásponton lévő pártok is koalícióra kényszerülhetnek, ami meg senkinek sem jó (nézd meg pl. északi szomszédunkat - ott hat párt van a parlamentben, ebből négy a kormánykoalíció, amely fél évvel a választások után szétesni készül, legalábbis voltak ilyen hírek). Szóval a három-öt párt az ideális. Most eltekintettem attól, hogy én egyáltalán nem ültetnék pártokat a parlamentbe, mert ezek nem a népet vagy annak egy rétegét képviselik (holott ezt hirdetik folyton), hanem kizárólag saját magukat és pénzelőiket.


Hogy miért van ilyen sok képviselő? Csak. Mert 1989-ben így döntöttek a "kerekasztal lovagjai", akiket egyébként az égvilágon senki nem hatalmazott fel alkotmányozásra. Egyébként emiatt már nem kell aggódni, a következő parlament kisebb lesz (200 fő, plusz kisebbségek képviselői, plusz határon túli magyarok képviselői, összesen kb. 220-230 fő).

2011. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert a sok idióta megvezetett engedett a demagóg pártpolitikáknak és elment, hogy szimpátiáját fejezze ki nemzetünk hóhéraival szemben. Csak ezért vannak bent.
2011. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Látod, ez egy jó kérdés! Nagyon jó kérdés! :D
2011. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
azért, hogy az adót legyen hova fizessed, és nehogy értelmes helyre menjen!
2011. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BlackSword ***** válasza:
100%
Pártból nincs sok, de képviselőből bőven elég lenne ha mondjuk csak fele ennyien lennének...
2011. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert gazdag ország vagyunk és valahová el kell költenünk a sok pénzünk.
2011. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
ennyi párt? szinte már egypártrendszer van,az ellenzék épphogy lélegzik
2011. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Végülis a kérdés nem úgy szólt,hogy mért van "ilyen sok" hanem ,hogy mért "ennyi". Nagy különbség! Mégha a kérdező is úgy akarta feltenni a kérdést. Azért van ennyi párt a Parlamentben ,mert ennyinek sikerült bejutnia a választásokon! Azért van ilyen kevés,mert az évek során,kiástak egy balib és egy fidesz árkot és onnét lövik egymást ,már egy jó ideje. Most a fidesz nagyon nyerésre áll,az árok túloldalán,már ,csak a médiában nyilatkozó közgazdászok és egy összement Mszp áll. Viszont kialakult a fidesz mellett egy újabb ideológiai árok ,ami úgy hívja magát,hogy nemzeti radikális. Szeretnék ,ha az árok úgy kitágulna,h abba belessen a fidesz. mivel náluk a radikális jelző kézenfogva sétál az elvakultsággal,képtelenek észre venni,hogy erre jelenleg semmi esélyük. Én viszont nem hiszek az árokásásban! Én a józan ,megfontolt politikában hiszek,abban ,amikor a civilek is aktívak és a szavazó nem ,csak szavaz,de érti is ,hogy mért és mire! Ezért is szavaztam az LMP-re. Jó lenne,ha lenne több ,még ilyen gondolkodású párt,mert akkor nem az LMP-re ,hanem egy hozzám még közelebb állóra szavaztam volna! Így kezdetnek maradt az LMP,de figyelem őket kritikusan!
2011. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pártból nincs annyira sok de nincs túl kevés se ,sőt nagyon is sok van csak a kisebbek közül egyiknek sincs mandátuma se.Amúgy most a FIDESZ akarja ,hogy legyen kevesebb ember a magyar parlamentben én legalább is így tudom.
2011. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!