Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó az emberiségnek ez a...

Miért jó az emberiségnek ez a politikai rendszer? Miért nem találunk ki vmi mást? És miért a pénz az élet értelme?

Figyelt kérdés

Minden országban a népek megszavazzák kedvenc pártjukat és mégse tartják be a megszavazott pártok azt amit megígértek. Mindig jön egy új arc, kedvesen mosolyog és megígér fűt, fát. Kevesebb adó, fizetések emelése, több nyugdíj stb... Ha megválasztják hirtelen megváltozik. Inkább kihasználják az embereket és teletömik a zsebüket. De erre a nép fellázad, mert ez nem tetszik neki és nem történik semmi változás. A következő választásokon ugyan ez a szitu. És ez újra és újra. Ez mindenhol így van csak körül kell nézni.

Ez a normális? És itt van a pénz dolog. Mindenki tisztában van vele hogy az élet értelme nem a pénz még is tőle függünk a legjobban. A pénz váltja ki világ szerte a legtöbb konfliktust. Háborúk, bűnözés, nyomorúság, éhség, lázadások, stb. Ezt is mindenki tudja. Ez a normális? Én nem értem azt hogy az emberek ezt tudják, de mégse tesznek ellene semmit. Pedig elég sokan élünk ezen a bolygón és vagyunk egy páran akiknek lenne más ötlete. Nem hiszem el azt, hogy a pénzen és a politikai rendszeren kívül nincs más megoldás.


2011. jan. 7. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem jó ez így, az biztos.

Az emberek pedig szeretnék, hogy változzanak a dolgok, de ő maguk nem akarnak változtatni, mert azt mondják, hogy van jobb dolguk is, elfoglaltak és különben is az milyen már, hogy valaki folyton csak elégedetlenkedik.


Ez van. Majd akkor fognak cselekedni is, amikor szorul a nyakuk körül a hurok és nem lesz mit rakni a pociba. Én a magam részéről már most próbálok cselekedni, ami sajnos csak annyiban merülhet ki nálam is, hogy megpróbálom az emberek figyelmét felhívni ezekre a dolgokra.


Hidd el nekem, ha megtehetném, hogy egy érintéssel át tudnám változtatni egy ember gondolkodásmódját olyanra, mint az enyém, akkor az egész napot az utcán tölteném és nyakra-főre fogdosnám meg az ott lévő embereket, hogy aztán azt csinálják, amit elvárnék tőlük egy jobb világ nevében.

2011. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pénz nélkül nem lehet fenntartani egy hatalmat az emberek pedig ezt kezdetek óta kihasználják. A Zeitgeist addendumban ez nagyon jól meg van fogalmazva, de nekem nincs kedvem leírni. Nézd meg!
2011. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Zeitgeist-ot fenntartással kezelném, mivel semmi újat nem hirdet, csak azt az anyagimádó társadalmat, amit most is élünk.


Természetesen van benne igazság, hiszen a megtévesztést úgy jó beadagolni az embereknek, hogy közben szépen becsomagoljuk, de elég lelketlen világ lenne az is, ha megcsinálnák.

2011. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BlackSword ***** válasza:
Nem jó, de minden más amit próbáltunk még rosszabb volt...
2011. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sztem tovább kéne lépni. Annyi intelligens ember él a földön nem igaz hogy nem lenne más megoldás.
2011. jan. 7. 18:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenki szeretne jobb világban élni de senki nem tesz érte semmit...
2011. jan. 7. 18:38
 7/11 BlackSword ***** válasza:

De mégis melyík rendszer legyen??? Mert fejlődjünk, meg hű, de jó lesz... mindenkinek...

De mégis hová??? Mivé???

2011. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És akkor hogy akarsz egy családot eltartani?Mint mondasz a gyerekednek ha enni kér?Hogy nincs mert a pénz nem számít?Annyi hülyeséget hordtok itt össze hogy az nem semmi.Mondjuk ez olyan minthogy a szépség belülről fakad.A csúnyák szerint biztosan.A pénz is ilyen.Az szidja akinek nincs vagy kevés van.Én sosem szidom,mert van.De azokat sem,akinek még több van.Szomszédom megvette az új Porschét.Nekem csak egy féléves Lexus 600-asom van.Mindketten tudósok vagyunk,ő valamivel idősebb nálam,így tapasztaltabb.Ezért meg is érdemli.Ha kitartóan dolgozom,fejlesztek,pár év és én is megvehetem.A két gyerekem biztos jövő előtt áll.Hogy lehetne mindezeket pénz nélkül? Kicsit azért át kellene ezt gondolni.
2011. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vallás visszaszorult. Ha nem Isten az életértelme, akkor kell keresni valami mást a helyére, és ez vagy önmagunk, vagy az eszközből céllá vált pénz.
2011. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Te melyiket választanád?
2011. jan. 9. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!