Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hála pénz? Orvosi kamara vagy...

Hála pénz? Orvosi kamara vagy a rezidensek által létrehozott zöld kereszt mozgalom?

Figyelt kérdés

ma reggel 1 nagyon érdekes beszélgetést hallottam a calssFM morning show című műsorában


felhívták az Orvosi kamara elnökét

és a zöld kereszt mozgalom elnökét


zöld kereszt mozgalom: azok az orvosok akik kitűzik a zöld keresztet azok kinyilvánítják hogy nem fogadnak el hála pénzt és ezt látják a betegek


na most az orvosi kamara fel van háborodva (!!!)

kérdem én miért?

Orvosi kamara szerint:

- ez megkülönböztetés

- ettől 2 részre szakad az orvosi társadalom

- elítéli a hála pénzt de nem így kéne megoldani


természetesen élő adásba nem mert beszélni a zöld kereszt mozgalom vezetőjével...

de milyen érvek is ezek... ? megkülönböztetés? bármelyik orvos beléphet úgy hogy kitűzi


hivatkozott arra is hogy a történelembe már láthattunk ilyen megkülönböztetéseket...

kikre gondolt?

nácikra?????? ugyan már


szerintem ez az ő véleménye:

elítélem a hálapénzt de nehogy elvegyék mert én elfogadom attól még...


az ilyen vezetőt meneszteni kéne... de én nem is idegesítem magam

mondjatok ti véleményt


2011. jan. 11. 03:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hálapénz akkora szakadást vált ki, akkor rákérdezek, hogy mikortól lett legális a hálapénz ? Tudmásom szerint akkor nyeri el etikailag is a beszámitható jövedelem kategóriában a maga nemét,ha adózik.Ismerek olyan szakmát igaz ott nem ugy nevezik,ahol beszedik a főnök a "hálapénz" olyan indoklással, hogy megfizetlek.Ez a pénz engem illet.A hálapénz megadóztatását kell teljes egészében megszigoritani mégpedig a vagyonosodás átláthatóságának megteremtésével.
2011. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Az mond valamit, hogy a megkérdezettek szerint a zöld kereszt támogatói legnagyobbrészt gyermekorvosok és rezidensek, akik a legritkább esetben kapnak hálapénzt.

A legnagyobb ellenzői pedig az idősebb orvosok és a nőgyógyászok (akik a jövedelmük akár tízszeresét is megkapják hálapénz gyanánt!)


Különben a hálapénz nem is létezik! A kamara szerint az megbízási díj, mert a legtöbbször előre kapják az orvosok nem utólag!

2011. jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

"zöld kereszt mozgalom: azok az orvosok akik kitűzik a zöld keresztet azok kinyilvánítják hogy nem fogadnak el hála pénzt és ezt látják a betegek "


Szerintem nagyon jó ötlet. Nem elég, hogy beteg az ember még pénzt is kérnek egyes orvosok- ez undorító. És miért nem korrupció ez!

A rendőrnek is adhatunk hálából hogy elengedett?- de ez már korrupció. Én semmi különbséget nem látok.

2011. jan. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kifogások között a legnagyobb ostobasg a történelemre való hivatkozás!

A hálapénzt sem a náci,sem a Horthy-rendszerben nem ismerték! Magyarországon 56 után kezdett elterjedni. Nyugaton sehol nem ismerik a paraszolvenciát,tehát ott történelme sem lehet .

Történelem:

A Horthy-rendszerben nagyon kevés embernek volt betegbiztosítása.

Aki orvosi ellátásra szorult,az felkeresett egy magánorvosi rendelőt,ahol ternmészetesen fizetni kellett a z orvosnak,de ez nem hálapénz volt,hanem a megszabott díj!

Legfeljebb kapott az orvos a betegektől tojást,tyúkot vagy hasonlókat.

Ha valaki kórházba került,ha szegény volt,akkor az állami kórházban ingyenesen kezelték.Feltéve,hogy kapott szegénységi bizonyítványt. Ha nem,akkor nem vették fel a kórházba.

Akinek volt pénze,az magánkórházba ment,és ott fizette a megszabott díjat,de ott sem adott különpénzt egyetlen orvosnak sem.

A Rákosi-korszakban vezették be az általános,ingyenes egészségügyi ellátást,azoknak,akiknek volt munkahelyük és fizettek járulékot. (A munka kötelező volt,tehát szinte az egész társadalom biztosított volt)

Ennek következtében drasztikusan megnőtt a betegek száma. Azok is orvoshoz mentek,akik eddig házipraktikákkal kezelték magukat.

Ezt a megnövedett létszámot az egészségügy nem tudta megfelelően ellátni. Sem a technikai feltételek nem voltak adottak,de nem volt elég orvos és ápolónő sem.

A rendelők tele voltak vizsgálatra várókkal,órákat kellett várni még a recept íratásra is.

Akinek volt pénze,az megpróbált előnyhöz jutni. Eleinte csak ajándékokat (italt,stb) vittek az orvosnak,majd jött a boríték. Minél nagyobb rangú volt az orvos,annál vastagabb boríték kellett. Eleinte csak elfogadták az orvosok a hálapénzt,de fokozatosan elvárás lett,és jutottunk el a mai állapotokhoz.

Hivatalosan mindig elítélték ugyan a paraszolvenciát,de soha egyetlen orvost sem büntettek meg az elfogadása miatt.

Ahogy azt is elnézték,hogy a "magánbetegeit" az állami in tézményben kezelje.

Vannak orvosok,akik nem kapnak hálapénzt,pl. a laboránsok, de ez nem megkülönböztetés,hanem a helyzetükből adódik.

Időnként szóba kerül a paraszolvencia,de soha nem történik az ügyben semmi.

Azt pedig,hogy egy orvos csatlakozik-e a Zöld-kereszt mozgalomhoz,ne az orvosi kamara döntse el,hanem minden orvos maga!

2011. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászok- na az meg külön undorító.

Az nem megkülönböztetés amikor valaki nem tud pénzt adni és leszarják?

2011. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Orvosis vagyok, és az "orvosi szociológia" tantárgy keretében volt a hálapénzről egy előadásunk. Ott úgy mondták, hogy '56 után alakult ki, amikor az értelmiség (és főleg az orvosok) bérét mesterségesen lenyomták, de, mint illegális jövedelem, engedélyezték az ajándékok (és persze pénz) elfogadását. A hálapénz lassan az egész egészségügy egyik tartópillérévé vált, ugyanis ha büntetnék, akkor nagy eséllyel az orvosok többsége kivándorolna. A végzett orvosoknak így is legalább fele emigrál (és sajnos növekvő a tendencia), és az itt maradtak nagy része is gondolkodik rajta. A hálapénz alapvetően elítélendő (bár szerintem az utólag adott ajándékokkal pl. csoki, bor stb. semmi baj nincs), de amíg nem adnak normális bért az orvosoknak, lehetetlen kiölni. Ez a "zöld kereszt mozgalom" nem rossz ötlet, de sajnos nem sok mindent old meg....
2011. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És akkor mi van ha a zöld keresztes is elfogadja a hálapénzt ????
2011. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"És akkor mi van ha a zöld keresztes is elfogadja a hálapénzt ????"


hát nem tudom

én abból indulok ki hogy látja a beteg a zöld kereszt kitűzőt, és tudja akin zöld kereszt van annak nem kell adni hála pénzt

tehát akkor nem ad

az orvos meg nem kér mert ugye ott a zöld kereszt


ha még is tartja a markát a beteg meg ad akkor bedőlt a rendszer... szóval a kérdésed jó

2011. jan. 11. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:
8.14 Ha történeti áttekintést kaptunk a betegápolás gyakoriságáról és az orvoshozjárás szokásáról, nem szabadna elhagyni a végkövetkeztetést.U.is a stat.könyvben meg kellene nézni az elhalálozások számát akkor, mikor nem volt gyakori ill.szükségszerü az orvoshoz járás.Bocsánatot kérünk, hogy csekélyke munkabérünkből kifizetett eü.hozzájárulásunk okán pl.az 50-es években mertünk orvoshoz járni, vagy gyermekeinket orvoshoz vinni függetlenül ayttól,hogy vizsgálat után a gyógyszer a ricinus, a csukamájolaj nagyon nagyon nagy döghalál esetén penicilin volt.Egyébként a stat.jenetésben meg kellene nézni, hogy akkor mennyi volt az elhalalozás és most vagy az átlagéletkor és most mennyi nemenként. Te hát nem volt hiába az orvosi gyakorlat.
2011. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!