Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon a most kezdődő évtized...

Vajon a most kezdődő évtized a válság éveit hozzák el a világ számára?

Figyelt kérdés
Tömeges méretű szegénység és kilátástalanság terjedése, környezeti összeomlások és energia és olaj-kitermelési gondok fokozódása. (E sorok írója azt sem érti, hogy miért van szükség olyan sok benzinmotoros személygépkocsira?)
2011. jan. 27. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, nyilván fogalmad sincs róla, hogy mi történik a világban, csak "gondosz valamit". Az internet korában illene felmenni a twitterre, vagy legalább rendszeresen olvasni valamilyen internetes újságot (lehetőleg nem a kurucot) vagy nézni a CNN-t, nempedig "gondolni" kell valamit.


A válság egyébként (ami abszolút bolhapuki volt a 30-as évekbeli válsághoz képest) már 2 éve véget ért.



Attól, hogy erre a fórumra olyan emberek járnak, akik szélsőségekben lesznek és a hülye "tanaik" miatt nem látják, hogy milyen a világ, attól még nem kell butaságokban hinni.


Itt egy videóklip, ami szerintem nagyon jól megmutatja, hogy a világ hangulata jelenleg milyen:


http://www.youtube.com/watch?v=XjVNlG5cZyQ


Ismerd el, vagy szenvedj tovább a saját korlátoltságod miatt!


Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy annak ellenére, hogy már 21 éve nincsen vasfüggöny, egyesek még mindig úgy viselkednek, mintha lenne!

2011. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tömeges méretű szegénység és kilátástalanság terjedése..."

Ezt honnan veszed? Azért mert most lázadások vannak a Maghreb országokban? Nagy ügy! Egyszerűen túlszaporodták a területük eltartóképességét.


"energia és olaj-kitermelési gondok fokozódása."

És ezt honnan veszed? Ugye nem az FFEK-ról? Mert az a banda eléggé egy követ fúj a világvégeváró barmokkal. A jövönk.hu és a végsőidők.hu: ezeket felejtsd el!


"E sorok írója azt sem érti, hogy miért van szükség olyan sok benzinmotoros személygépkocsira?"

No comment. Olyan jó a budapesti közlekedés meg úgy általában a magyar tömegközlekedés, hogy...


Nincs Peak-oil. Az olajkészletek még jó pár évtizedig elegendőek. Brazília partjánál nemrég fedeztek fel egy jókora olajmezőt. Venezuela nemrég jelentette be, hogy a készleteik még a szaúdi ghawar mezőnél is nagyobbak. Kanada és USA jelentős olajpala készletekkel rendelkezik.


Én a helyedben inkább amiatt aggódnék, hogy mi lesz ha telepöfékeljük a légkört.

2011. jan. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A válság nem is létezett, egy ürügy volt arra, hogy a felesleges embereket el lehessen bocsátani, a veszteséges cégeket be lehessen zárni. A folyamat, ami a LB-bedőlését okozta most Magyarországon is megfigyelhető. A legnagyobb probléma, hogy nem teszünk ellene semmit, hagyjuk, hogy emberek kerüljenek az utcára.



Még egyszer mondom ez nem válság volt. Gondold el, csődbe ment néhány bank, és? Ennek miért kellett volna kihatnia a világra? Miért kellett hatnia az autógyárakra, stb.


Az elbocsátási hullámból viszont következett az, amit válságnak hívunk, de ez a hullám elkerülhetetlen volt. Véleményem szerint nagyobb teret kellene hagyni a nemzeti gazdaságunknak, szigetelődni kicsit a piactól, és megszünetelnünk a gazdaságpolitikánkban a túlzott liberalizmust.

2011. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Vajon a most kezdődő évtized a válság éveit hozzák el a világ számára?"


Épp mostanában van vége egy gazdasági világválságnak, amely nem az első és nem is az utolsó. Lesznek még válságok, mint ahogyan lesznek fellendülések is.


"Tömeges méretű szegénység és kilátástalanság terjedése"


A szegények aránya világszinten csökken. Már vagy 50 éve. Ha valamit nem tudsz, nézz utána, ne a sejtéseidet kezd tényként kezelni.


Nem jöttél még rá, hogy az internet erre való? Utána lehet nézni a dolgoknak. Nem muszáj "sejteni" meg "azt gondolni", meg kitalálni hülyeségeket, aztán hisztizni.


"E sorok írója azt sem érti, hogy miért van szükség olyan sok benzinmotoros személygépkocsira?"


Mert e sorok írója még azt sem érti, hogy esetleg nem mindenki lakik városközpontban.


Nekem sincs autóm, szerintem nem is lesz, mert itt Pesten semmi szükségem rá. De ettől még nem fogom javasolni annak, aki tanyán lakik, hogy figyelj, öreg, inkább gyalogoljál, az a napi 2x20 km egészséges.

2011. jan. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak írom, hogy én a helyedben egy kicsit vissza fognám magam. A világ hangulatát nem egy nyugati ország által kreált lapról szoktam leolvasni. Az olajmilliárdosok utolsó csatáinak a korszaka így is, úgy is eljön, sajnos az emberiség kárára.
2011. jan. 28. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!