Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Teljesen el akarják lehetetlen...

Teljesen el akarják lehetetleníteni az értelmes pályakezdő fiatalokat? (lent)

Figyelt kérdés

újabb törvények: abortusztörvény, gyermektelenségi adó, elcsatolt területek anyáinak gyes.

Nem veszik észre, h így ellehetetlenítik a normális fiatalokat, és szerencsétlenek mégannyira sem tudnak gyereket vállalni? Hova adózzunk még? Miért kell méjobban felszaporítani az alsóbb réteget?

Egy bruttó 100ezres fizetésből ezentúl 20e-t kapunk, v hová fajul ez még?


2011. jan. 30. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Szavazta a halál. Nekem is kezd felmenni az agyvizem, pedig alapvetően nagyon türelmes vagyok.

Rettenetesek a szempontjaik.

Támogatják a lecsúszottakat, de egy csomó pénz úgy megy ki, hogy nyilvánvalóan semmi eredménye nem lesz.

A jó képességűek szemét meg kiszúrják nevetséges bérekkel.

Aztán mikor kiderül, hogy ők lelépnek, mindenféle szankciókkal akarják itt tartani őket mesterségesen.

Undorító.

2011. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Hátha jobb lesz. Emlékezzünk Balla József szavaira: "weimar után a rend és a civilizáció eljövetele van soron"(kuruc.info). Ha már minden kötél szakadt és még lejjebb csúszott magyarország, akkor nincs más megoldás, mint felkeléssel megdönteni a kormányt.
2011. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

"Nem veszik észre, h így ellehetetlenítik a normális fiatalokat"


Definiálnád azt, hogy "normális fiatalok"?!


Azokra gondolsz, akik zsebpénzért dolgoznak, vagy azokra, akik családalapítás előtt állnak?


Az általad példának felhozott 100.000 Ft-os bruttó fizetés a múlt évhez képest nettóba alig több, mint kétezer Ft-tal csökkent (Ez a Te gyermektelenségi adód), míg a családosok fizetése egy gyermek után kb. 6.000 Ft-tal nőtt úgy, hogy a munkáltatónak ez nem kerül semmibe!


Nem mondom, hogy minden téren igazságos ez a törvény és sok mindent lehet rá mondani, de azt nem, amit Te állítasz(kérdezel)!

2011. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

"Mostmár egyétek amit főztetek."


Lehet, hogy téged meglep, de sokan bizony jóízűen eszik is!

2011. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

"Egy bruttó 100ezres fizetésből ezentúl 20e-t kapunk, v hová fajul ez még?"


Elég kemény agymosáson eshettél át, ha ezt így tudod.

2011. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

"gyermektelenségi adó,"

ilyen nincs

más az adó és más az adókedvezmény

2011. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha nincs gyereked,akkor adót kell fizetned. Sőt,akkor is kell,ha van több is,de elváltál,és gyerektartást fizetsz. Vagy már felnőttek a gyerekeid. Egyik esetben sem veheted igénybe az adókedvezményt.

Ezt fel lehet fogni gyermektelenségi adónak is,még akkor is,ha valójában nem az a neve.

2011. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Én és a párom két 4 éves gyereket nevelünk. Én eddig kerestem 3-400 ezer körül nettóban,üzlettől függően. Párom eddig 150 ezer nettót kapott,most az új törvénnyel mind a ketten többet keresünk majd. A két gyerek utáni adókedvezménynek meg a 16 % -os adókulcsnak köszönhetően. Nekem ne mondja senki hogy ez családellenes. Eddig 18 %-os volt az adó alsó határa,most 16 % egységesen. Mindenki jobban jár,akár a munkahelyteremtésnek is kedvezhet,mert így a nyugati tőke bátrabban jön az országba,több üzem is épülhet,ami majd munkát ad a magyar embereknek. Amúgy a család anya,apa meg a gyerekek. Nem külön-külön.
2011. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

"Ha nincs gyereked,akkor adót kell fizetned."

Ez tény! Eddig nem kellett? jahogy eddig sem fizettek túl sokan...

főleg nem a drágajó politikusaink...

2011. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki jobban jár, ugyan. Elveszik az adójóváírást, máris ugrik egy tizes. Így lesz a 70.000 forintomból 60.000. Nekem ez hol jó, áruld már el! Barom. Új munkahelyek lesznek, minden szép és jó lesz, de MIKOR? Én még megérem azt? Idén leszek 30.
2011. jan. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!