Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az olyan emberek akik védik a...

Az olyan emberek akik védik a cigányokat azok mire alapozzák a gondolkodásukat?

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan 2 ismerősöm is van,akiknek már volt gondjuk a cigányokkal,de ennek ellenére is elítélik a cigányok(nem általánosítás)elleni gyűlöletet.Miért jó ez nekik?Miért kéne tűrnünk az ilyen gondokat?Ha annyira mellettük vannak miért nem költöznek oda melléjük:
2011. febr. 6. 16:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
53%
Mert az, hogy bajom van egy kisebbségivel, nem jelenti azt, hogy az összes kisebbségi szemét. Plusz, nem védem őket, csak nem az egyének alapján ítélek meg egy sokaságot, főleg, egy nehezen definiálhatót. Ja, amúgy mielőtt jönnének a kommentek: a szomszédom roma.
2011. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 yuda ***** válasza:
21%

Előző hozzászólóhoz csatlakozva más szavakkal: Nem lehet megítélni egy népcsoportot ,ha nem ismered mindet. Nem mondhatod ki rájuk,hogy bűnözők,tolvajok...stb, mert biztos legyél benne,nem mind az.

Ha igazságos akarsz lenni, csak azokra mond akiket biztosan tudsz- különben fanatikus fajgyűlölő leszel, de tudd, -ennek sem alapja, sem logikája nincs- önbecsapás és megbélyegzés: így nevezik!

2011. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%
Mert aki védi őket,annak még volt komolyabb baja velük.Évekig vendéglátóban dolgoztam,tudnék mesélni.....Addig nem volt nekem sem semmi bajom velük,amig nem láttam mit meg nem engednek maguknak.Még a legutolsó szutyok is úgy beszél a pult mögött álló eladóval,mint a "csicskájával".Nekem ezekből volt a legtöbb konfliktusom velük,mert nem tűrtem,akár rólam,akár vendégről volt szó.
2011. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
17%
Igaz ugyan, hogy a börtönök lakóinak is aránytalanul nagy részét képezik, de azért általánosítani ebben az esetben sem kéne. Közülük is jónéhányan megpróbálnak kitörni a beskatulyázottságból, igyekeznek tisztességes életet élni, tanulni és dolgozni. Sokuknak ez jobban is sikerül, mint a világos bőrű embertársaiknak. Az általánosításból adódnak aztán az olyan durva esetek, mint mikor a tisztességes életet élő, éppen munkába induló családfőt legyilkolják a háza előtt, vagy éppen ártatlan gyereket küldenek a másvilágra azért, mert cigány. Ilyet csak a végtelenül buta, kegyetlen és GYÁVA ember tesz.
2011. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
81%

Ha reálisan nézed a dolgot, van nagyon sok tisztességes cigány is. Aki dolgozni jár, neveli a gyerekeit, becsületesen él, tisztességtudó. Ezeknek az embereknek a legnagyobb szerencsétlenségük, hogy egy olyan népcsoporthoz tartoznak, amelynek a többsége beilleszkedésre képtelen, és jó részük bűnöző életmódot folytat.


Sokan elítélik a "cigánybűnözés" szót. Pedig ezzel senki nem a becsületes cigányokat akarja becsmérelni. Egyszerűen kell egy szó erre a fogalomra, nem lehet mindig körülírni... Az arab terrorizmust emlegetve sem állítja senki, hogy az arabok mind terroristák. De tagadhatatlan, hogy ahogy a világ terroristái között túlnyomórészt arabok vannak, ugyanúgy nálunk a bűnözők TÖBBSÉGE cigány származású.


Én is elítélem a cigányok elleni gyűlöletet. Viszont nem ítélem el a BŰNÖZŐK elleni gyűlöletet, akár cigányok, akár nem.


Pedro

2011. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%

az előítélet egy önvédelmi reakció. Teljesen természetes.

Ha a kutyát bántotta a gazdája, akkor az új gazdájánál is félni fog amikor az hasonló mozdulatokat tesz amivel arra utal, hogy bántaná.


soroljak fel példákat? tudnék egy tonnát.


Viszont egy másik sztori.

Programozó vagyok. Gyakori volt, hogy kaptam kisebb melókat, olyanokat amiket már valaki elkezdett, egy szarabb, bénább programozó, a megrendelőnek az idegeit felőrölte, szar melót végzett. Nem egyszer volt, hogy ezek után a megrendelő velem is óvatosan bánt, lehordta a programozókat, hogy már az x-edik ember vagyok és ő ezt meg ezt várja el bla-bla idegileg kivan stb.


Mit tettem? Visszadobtam és kiakadtam? Nem. Megmutattam, hogy én értek hozzá. Eredmény? Elégedett megrendelők akik visszajárnak és oda meg vissza vannak. Ennyi. Az életben millió előítélettel és lenézéssel kell szembesülni, azért mert hosszú a hajad, mert szeplős vagy, mert rocker vagy vagy tetovált, vagy mert piercinges, stb. ezer ilyen példa van. Akiben van kurázsi az ezzel szembeszáll és megmutatja, hogy igenis ér valamit. Eredmény? Megbecsülés.


A becsületes cigóknak is ez a dolguk, hogy küzdjenek, helyette könnyebb azt mondani, hogy rasszisták vagyunk mi magyarok.

2011. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Hát igen az a két ember akiket már említettem azok szerint nekünk kellene alkalmazkodni hozzájuk és nem nekik hozzánk.Akkor teszem fel a kérdést,hogy kinek az országában élünk?
2011. febr. 6. 16:59
 8/49 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező:

Szerintem mindig a kisebbségnek kell alkalmazkodnia a többséghez. Ez így van a cigány, a szlovák, a román, a német, és egyéb kisebbségek esetében is. Sőt, MINDEN kisebbség, tehát nem csak nemzetiségi, hanem egyéb esetekben is.


Kamumail:

Igen. Hamis és álságos dolog az, hogy "több türelmet kell tanúsítani", meg "fel kell zárkóztatni őket". Persze, ezek ÖNMAGUKBAN igazak, de ha visszaélnek a türelmemmel, akkor az elfogy, és ha támogatom a felzárkózásukat, de baromira sz@rnak rá, akkor egy idő után feleslegesnek érzem.


Ismét felhívom a figyelmet, hogy vannak olyan cigányok is, akik megérdemlik a megbecsülést, akik tisztességesek, és igenis TESZNEK azért, hogy beilleszkedjenek a társadalomba. De sajnos nem ez a többség.


Pedro

2011. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 bumbi02 ***** válasza:
11%

Hát igen az a két ember akiket már említettem azok szerint nekünk kellene alkalmazkodni hozzájuk és nem nekik hozzánk.Akkor teszem fel a kérdést,hogy kinek az országában élünk?



Senki se mondta ezt... csak arról van szó hogy nem kell utálni minden cigányt. de én se utálok minden fehér embert, csak azért mert multkor láttam a tévében hogy az egyik megölte a másikat... mocsok fehérek.. na kb ugyanezt csináljátok.. aki rasszista az buta. nem lehet valakit előre utálni azért mert cigány...miért csak a segélyből élő romákat utálják sokan? miért csak a roma rablókat, és gyilkosokat utálják sokan? miért csak a roma hangoskodókat utálják sokan? rasszizmusból. mást se hallani minthogy a cigánybünözést fel kell számolni.. a nagy sz*rt a bünözést kéne.. nem csak a cigánybünözést...

2011. febr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
40%

Akik ide születtek, azoknak ez a hazájuk. Senki nem választhatja meg, melyik országba, milyen nemzetiségű családba születik. Csak a szerencséden múlott az is, hogy Te nem éppen egy cigány családba születtél.

Tévedés ne essék, többségüket nekem is el kell ítélnem, mert sajnos van szerencsém a krémjét is ismerni, és bizony van egy alapvető természetük, ami nehezen egyeztethető össze a mi normáinkkal. De NE ÁLTALÁNOSÍTSUNK! Annál inkább becsülendő az, aki ki akar törni abból a közegből, ahova a sors belecsöppentette.

2011. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!