Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem hoznak törvényt a...

Miért nem hoznak törvényt a magántulajdon védelme érdekében?

Figyelt kérdés
Egyes országokban a fegyverhasználatot is engedélyezik,nálunk gyakorlatilag semmi sincs.
2011. febr. 12. 19:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A törvény az életet is védi (elméletileg) Gyakorlatilag azonban szinte minden héten agyonvernek egy idős embert.
2011. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves 10:28-as válaszoló!

Valóban nem ismerem a törvényeket,mivel nem jogász vagyok,de nem kell nagy ész hozzá,hogy lássuk,a meglévő törvényeknek nem igazán van visszatartó erejük.Jó,téged,vagy engem lehet,hogy visszatart,de a cigányokat nem,és ez vitán felüli tény.

Én olyan törvényre gondolok,ami engedi,hogy én védjem meg a magántulajdonomat,és nem csupán egy kerítéssel,vagy riasztóval,vagy kutyával.

2011. febr. 13. 19:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem a törvényekkel van baj, hanem az emberekkel.

Az ember dönt a jogszabály megsértéséről.


A törvények az emberek életviszonyait - legalábbis a kontinentális országok jogrendje - keretjeleggel szabályozzák és nem részletesen, minden cselekedetre kiterjedően. Egy megfelelő jogérzékkel, IQ - szinttel, törvénytisztelő mentalitású embernek ez elég is.

Az, hogy vannak emberek, akik nem így gondolkodnak és a törvénytisztelet nem fér bele életről alkotott felfogásukba, és ezért törvényt sértenek, az nem a törvények hibája.

A törvény nem lehet aprólékos, mindenre kiterjedő szabályozású, mert ellehetetleníteni az emberek életét teljesen. Azokét is, akik egyébként be akarják tartani a törvényt.



egy jogász

2011. febr. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A törvény egyelőre még a bűnözőt védi, és nem a tulajdonost, sem a tulajdont nem védi! Lásd: rosszhiszemű lakáshasználó albérlő nem akar fizetni, és a tulajdonos lakását sem hajlandó elhagyni. Nem fizet és nem megy, ha a tulaj kirakja a szűrét, még a tulajdonost büntetik meg. Tehát a bűnözőnek több joga van, mint a jogos tulajdonosnak! Amíg ez nem változik meg, addig itt nem beszélhetünk magántulajdon védelméről, vagy védelmének törvényéről sem, csak a bűnözők jogairól és védelméről! A törvény ma a bűnözőt védi, és nem a büntetlent! Ennek alapján nem jogállamban élünk!
2011. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

Lőjem le a tolvajokat?

[link]

2011. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!