Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesí, ha egy...

Titeket nem idegesí, ha egy nyomtatványt ki kell töltenetek, akkor a kitöltési útmutatóban paragrafusokra hivatkoznak?

Figyelt kérdés
Például nyugdíjpénztár, adókedvezmény és még sorolhatnám. Miért nem lehet úgy megfogalmazni, hogy mindenki számára közérthető legyen. Amúgy ha megkeresem a jogszabályt akkor sem értem minden esetben.
2011. febr. 15. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Oh engem is rohadtul idegesít...

Főleg mikor aztán küldik a határozatot, (pl Apeh) és olvasom a husz oldalt, amiből egy mondatot felfogtam... de a magyarázatból semmit.....


én sem értem, kéne valahol kezdeményezni, hogy irják már át...

Jahm, én a múltkor próbáltam rákeresni, de sehol nem találtam ezeket a paragrafusokat, egyáltalán ezeket hol lehet elolvasni?

2011. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is. A guglin szoktam beírni azután keresgélek. És tényleg jó lenne valami kezdeményezés, mert sokmindent úgy "kell" alá írnia az embernek, hogy lövése nincs a jogszabályokról. Tudom semmit nem kell aláírni... És az a vicc, ha egy hivatalban vagy bankban mégis rákérdezel, hogy ez mit jelent akkor néznek nagy szemekkel az ügyintézők.
2011. febr. 15. 11:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát engem is szörnyen bosszant a dolog.

Főleg amikor valamilyen szolgáltatásra írsz alá szerződést, amiben minden 2. pont az ASZF-re utal. ASZF-et pedig csak nagy kegyesen adnak. "Fent van az interneten" címen.

ááááááá

2011. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja a szolgáltatóknál is. Lehet, ha tisztában lennének az emberek azzal, hogy mit is írnak alá többször is átgondolnák a dolgot.
2011. febr. 15. 11:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig, mintha valaki azt mondta volna, az adóbevallás majd elfér egy sör alátéten...
2011. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mit nem lehet ezeken érteni. Magyar nyelven van leírva. Az már más kérdés, hogy valaki nem tud szöveget értelmezni, nem jut el az agyáig az adott szó.

A hivatkozásról meg csak annyit hogy ott az a csodálatos gugli, beírod a keresőbe a jogszabály adatait és hoppá, kidobja a találatot.Majd megkeresed azt a szakaszt amire hivatkoznak.Felnőtt embereknek már elkéne idáig jutniuk.

2011. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Mielőtt ilyet beírnál, próbáld már ki, hogy neked sikerül-e megtalálni, mert szerintem nem....

2011. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hehe nekem sikerül.....nem nehezebb mint regisztrálni erre az oldalra és hülye kérdéseket feltenni.
2011. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban ott a gugli. Valóban sokat segít annak, aki nem sajnálja rá az időt. Azonban vannak olyan szituk, amikor egyszerűen nincs lehetőséged netes segítséget kérni. És ezek a szituk igenis bosszantanak.
2011. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!