Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted sem tudja Heller...

Szerinted sem tudja Heller Ágnes, hogy mi az a pénz?

Figyelt kérdés

Szerinted sem szabad ország Magyarország? Szerinted is üldözi a kormány az értelmiséget, mert liberális, és ellenzéki?


[link] (Tarr Béla)


2011. febr. 20. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Senkit sem érdekel különösebben Tarr Béla véleménye.

Azt sem tudják, ki az.


Ellenben Kocsis Zoltán zongoraművész, a Nemzeti Filharmonikusok vezetőjének neve ismerősen cseng az egész civilizált világban. Ős is adott egy interjút a héten, a német Süddeutsche Zeitungnak:


[link]


Ő szerencsére némileg más képet fest a hazai helyzetről.


Ebből idézek:


"Fischer Ádám más, külföldön élő művészekkel, például Schiff Andrással együtt petíciót adott át Brüsszelben.


-Igen, hallottam róla. És azt kell mondanom: hogy megállapítsuk és hitelt érdemlően bizonyítsuk, mi is történik Magyarországon, ahhoz Magyarországon kell élni. Én nem hiszem, hogy tényleg szörnyű dolgok történnek. Egy példa: ugyebár sokat vitatkoznak a sajtótörvényről, de ha felütöm például a baloldali beállítottságú Népszabadságot, nem látok változást. A cikkek, a hangvétel – minden olyan, mint tavaly vagy tavalyelőtt. Azonkívül rendszeresen publikálok egy rendkívül fontos baloldali folyóiratban, a Holmi-ban – ott is minden maradt a régiben. Ha erre a folyóiratra nincsenek politikai befolyással, akkor miről beszélünk?


A petícióban diszkriminációról, antiszemitizmusról és homofóbiáról is szó esik.


-Az én zenekaromban tizenegy zsidó és tizenegy roma származású muzsikus dolgozik. Amíg nem mondja nekem valaki, hogy bocsássam el őket, nem hiszek el ilyesmiket. Ami az általános állapotokat illeti: Magyarország szociális állammá vált.


Mit gondoljunk akkor azokról az aggodalmakról, amelyek a petícióban megfogalmazódtak?


-Csak ismételni tudom magam: a legtöbb művész nem él Magyarországon. Schiff András például Firenzében él. Nem tartom túl elegánsnak, hogy egy külföldi újsághoz megy panaszkodni. Ha gondom van a kormánnyal, odamegyek, és ott helyben, nekik panaszkodom. Az aktuális kormány kedveli Andrást, ez a kormány nem ördögökből áll. A külföldi sajtóban ördöginek látszik, de nem az, ez egy abszolút demokratikus kormány. Nem igaz, hogy a többség fél, senki nem fél.


Schiff András nemrég azt mondta egy interjúban, nem tudja elképzelni, hogy a jövőben fellépjen Magyarországon, vagy akár csak beutazzon az országba.


-Na, ezt nem hiszem. Tudja mit? Holnap meghívom.


És gondolja, hogy elfogadja a meghívást?


-Szerintem igen. Ha jól emlékszem, amikor Jörg Haider pártja bekerült az osztrák parlamentbe, Schiff András akkor is azt mondta, hogy nem lép föl többé Ausztriában. Aztán csak fellépett a Salzburgi Ünnepi Játékokon."

2011. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és igen, neked is és neki is igaza van.
2011. febr. 20. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális rendszerben már rég elvették volna Tarr Bélától a kamerát, mert a filmjei kb. olyan szinten nézőgyilkosak, hogy vallatni lehetne általuk.

Szóval javaslom neki, hogy inkább hallgasson és tegye össze a két kezét, amiért a libsi díjkiosztókon ennyire kelendő az ő "művészete".

2011. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekes fordulat.


"Tarr Béla: Kénytelen vagyok elhatárolódni"

"Az írás stílusa nem az én stílusom. Sem harcolni, sem vitatkozni, sem érvelni nem szoktam ilyen módon."


[link]

2011. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!