Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért megy ez a gyűlölködés a...

Miért megy ez a gyűlölködés a Magyarok felé egyes szomszédos országokból?

Figyelt kérdés

Régebben és talán most is a Románok nem szerettek minket Magyarokat,de volt Magyar Románellenes is ezt nem cáfolom. A Szlovákoknál is megy a Magyarellenesség,sőt már a politikába is behatolt a Magyarok elleni beszéd.

De azt elfelejtik a szomszédos országok,hogy nagyon nagy részeket kaptak anno Magyarországból? Ha azt nézzük az egész Szlovákia Magyarország részéből van. A mi földünket tapossák még máig is,hiába vették el trűlünk,nem ők művelték azt a földet évszázadokon át! És mégis belénk rúgnak Magyarokba,amikor mi szenvedtük a legtöbb kárt ezzel a primitív dologgal,hogy szétdarabolták az országot és odaadták Magyarokkal együtt másoknak. Szégyen,hogy állítólagos tanult emberek ezt művelték az országgal. Úgyhogy nem bántani kéne minket Magyarokat,hanem hálásnak lenni azért,hogy földet adtunk a környező országoknak.


2009. febr. 17. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédos országok ezt alapnak veszik, hogy a mi földünkön taposhassanak, mivel így szólt a trianoni szerződés. Talán azért is, mert nekünk ez nem tetszik.
2009. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

megcáfolom.. :)

csak utáltak....


Ha nézed a hireket..látni..hogy igaz Cozma (R.I.P) meghalt.. de a halálával a Román-Magyar-Szerb nép közelebb került egymáshoz....

2009. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Veszprémben

egy román, egy szerb és egy horvát

ünnepelte egy magyar kisgyermek születését (Iváncsik Gergő fiát)


ez legyen a kiindulópont

ne a szélsőséges román-szerb-román stb. politikusok


nem a szomszédos népek gyűlölik a magyart,

hanem az erőszakos, megélhetési politikusok

2009. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na ja! És meg kell halni valakinek ahoz,hogy három nép elfelejtse az egymás közötti feszültségeket? Ez a lépés miért nem lett előbb megtéve? Komolyam "mondom" nem merek átmenni Szlovákiába ha Esztergomban járok,mert szó szerint féltem a család épségét,életét,mert ki tudja milyen őrült Magyargyülölőkkel hoz össze a sors.

Éppen tavaly történt,hogy Szlovákiában személyautóval mentünk az úton és elhaladt mellettünk egy Szlovák rendszámú autó és üvöltöztek ránk,meg bemutogattak és csak annyit tudtam kivenni a szavukból,hogy magyaro,de rögtön tudtam,hogy nem szívesen látott személyek vagyunk hiszen a viselkesésükkel nem azt mutatták menyire örülnek nekünk,hogy megláttak minket. Elkerülve a bajt,inkább hazajöttünk,minthogy akár komolyabb baj is történhetett volna. Azóta közelében nem voltam Szlovákiának. Van okom ,hogy miért nem,hiszen félek! Amúgy teljesen ellenségesen viselkedtek az autóból ordibáló Szlovákok. Persze látták,hogy Magyarok vagyunk,hiszen a rendszám mindent elárult. Az a bűnöm,hogy Magyar vagyok? Ez éppen elég ok arra,hogy győlölve legyek? Az emberi butaság az határtalan! És ezek a gyülölködő emberek,politikusok vallják magukat gomoly tudással rendelkező embereknek. Egy állatnak több esze van mint az ilyen gondolkodású embereknek.

2009. febr. 17. 18:05
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem ártana tisztában lenni Nagy-Magyarország etnikai viszonyaival. Akkoriban ténylegesen KISEBBSÉGBEN volt a magyar, mégpedig egyszerűen azért, mert sok olyan terület tartozott hozzánk, ahol többségében tényleg más nemzetiségek éltek - plusz persze azért is, mert a különböző pusztítások során kihalt népességet import lakossággal pótolták.


Szemléletes:


[link]

2009. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Etnika ide,etnika oda,most nem rről van szó,hanem a magyarok elleni gyűlölködésről! "Nem árt tisztában lenni" Sok mindennel akkor nem árt tisztában lenni ennyi erővel!
2009. febr. 17. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Igen, így például azzal sem, hogy Nagy-Magyarországon erőszakos magyarítás/asszimiláció folyt, és a kisebbségi jogok ugyanúgy nem voltak figyelembe véve, ahogy ma nem veszik figyelembe egyes szomszédos országokban a magyar kisebbségek jogait. Ugyanazt kapjuk vissza most, amit mi adtunk annó, és csak magunknak köszönhetjük.


Nyugodtan lehet lepontozni, ha fáj az igazság, de attól még az igazság marad.

2009. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
A kérdéseddel megadtad a választ is.Félnek hogy egyszer vissza kell adni a jogtalanul bitorolt területeket.
2009. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Én benne lennék, hogy visszacsatoljanak magyarországhoz!!! Képzeljétek el, hogy az milyen ha Szlovákiában élsz és magyarul beszélsz mert ez az ANYANYELVED, és a mellettem álló szlovákok pedig kiabálnak rám,h "na Slovensku po slovensky!" (magyarul: Szlovákiában szlovákul!)

Utálom az ilyen embereket...

és én szeretem a magyarokat! nagyon rokonszenves emberek és segítőkészek, nem úgy mint itt a "hazámban"... csak ennyit akartam... :(

2009. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na csak jöjjön Magyarosrszágra az aki azt mondja, hogy Szlovákiában csak szlovákul. És ha én nem tudok szlovákul? Ő itt magyarul beszél?
2009. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!