Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A folyamatban lévő ügyekre is...

A folyamatban lévő ügyekre is vonatkozik az új gyed-szabály? Hogy maximum annyi ideig lehetsz itthon a babáddal amennyit előtte dolgoztál? Nekem februártól járna a gyed és egy kicsit beparáztam!

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi. még nem fogadták el és még lesznek variációk a témára. Egyébként meg ha jól figyeltem, akkor csak júniustól változtatnak.
2009. febr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyelőre csak tervezett, amíg nem fogadják el addig nem tudjuk, hogy mikortól lesz érvényes. Egy törvény sosem lehet utólagos hatályú, ami a szüléskor érvényes szabályok szerint jár, azt nem vonják vissza azért mert később már szabályok lesznek érvényben.Én még emlékszem a Bokros csomag megszorításaira, akkor emlékeim szerint úgy volt, hogy csak azokra vonatkozott akik már az új szabályok ismeretében döntöttek a terhességről. Magyarul aki a kihirdetéskor 8 hónapos terhes volt arra még a régi szabályok vonatkoztak, aki utána lett terhes azokra már az a újak. Volt egy születési határidő ami után született gyerkőcökre vonatkozott.
2009. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Visszamenőleg nem lehet érvényesíteni.
2009. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem érvényesíthető visszamenőleg!

Neked már megszületett a pici és a születésekor érvényben lévő hatályos jogszabály alapján jár a juttatás, vagyis a jelenlegi szabályok alapján.

Nyugodj meg!

2009. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2009. febr. 21. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!