Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak nekem nincs bajom a...

Csak nekem nincs bajom a fogyasztói társadalommal?

Figyelt kérdés
Sanszos, hogy bennem van a hiba, de én tényleg nem látom, hogy miért olyan káros a dolog. Nekem is van munkám, megkapom a pénzt és elköltöm az üzletben. Néhány barátom szerint konzumidióta vagyok, mérgezem magam, ráadásul még hazaáruló is, mert a cionista multiknál költöm a pénzem. De ezt tényleg rohadtul nem értem. A pénz azért van, hogy az ember egy részét a bankba tegye/vállalkozásra fordítsa, esetleg spóroljon, a többit meg elkölti. Nem ülhetek rajta örökké, főleg ilyen infláció mellett csak magamat szopatnám meg :S Olyan sokan mondták és írták a neten, hogy elfogadtam: A háttérhatalmat kiszolgáló birka vagyok :( Nem provokációból írtam a kérdést, tényleg nem értem. Szerintem a pénzt azért kapja az ember, hogy elköltse. Választhatnám, hogy nem veszek semmit, de akkor beérném minimálbérrel is, ami lássuk be, nem az életem célja. Az igazi magyar embernek kenyéren és vízen kell élni, vagy mi ? Hülye vagyok, tudom :(
2011. márc. 7. 14:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A fogyasztói társadalom csodálatos dolog, amíg van hozzá elég erőforrás. Ha nincs, ha elfogy, akkor fog borulni a szarosbili de nagyon. Az értelmesebbje ezt már hamar észrevette, és ezért ellenzi a fogyasztói társadalmat. A megvezett bégető birka többségnek meg nincs egy önálló gondolata se, csak vakon követi a kolompot, amit a nagytőke és a felsővezetők ráznak.

SZVSZ mivel a magyar gazdaság már régóta padlón van és az emberek jórésze napról napra él, nem elhanyagolható kérdés, hogy mennyi pénz marad a pénztárcában. A fogyasztói birkák persze ezzel se foglalkoznak, rohannak hitelért a bankba, aztán ajvékolnak utána hogy valaki fizesse vissza helyettük.

2016. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Most még nincs, mert még vannak pocsékolható természeti erőforrások.

Baj majd akkor lesz, ha elfogynak, és a termelés 1000 embernél többet nem tud majd ellátni, a többi éhendöglik.

Több nap mint kolbász, barátom.


"Baja általában annak van a rendszerrel, aki

-nem akar dolgozni, de képes lenne rá.

-sokkal többet akar elkölteni, mint amennyit képes előállítani (megkeresni).

-aki még mindig azt várja, hogy valami történjen."


Tisztában vagy vele, mekkora orbitális baromságot írtál,vagy felhomályosítsalak róla?

Kaptad a mínuszt.


"Ha tudsz jobbat a fogyasztói társadalomnál, akkor írj privátot. Megvalósítjuk."


Tudok! Nem kéne hónapok alatt elromló szarokat gyártani, át lehetne venni a pezsgős, unikumos stb. üvegeket is, az ósdi benzinzabáló járművek helyett lehetne hidrogénhajtású autót is gyártani, a 24/7 füstölgő hőerőművek helyett át lehetne állni magma erőművekre...

Hogy egy klasszikust idézzek: "És még folytathatnám a sort, bébi..."


"Lehet hangzatos dolgokat mondogatni, de nem az államnak kell gondoskodni az emberekről. "


Egyelőre még a kormányzat van az emberekért, nem pedig megfordítva. Tehát valósítsa meg a jólétet, amit a kampányidőszakban ígért.

Ha meg nem teszi, minek tartjuk el egyáltalán ezt a semmirekellő elitet?


"Mindenki gondoskodjon magáról."


Stimm. Ha az államhatalom nem szedné el a jövedelmed 70%-át, még működhetne is.

Az öngondoskodás legfőbb kerékkötője maga az állam.


"Aki sok pénzt szeretne és tesz is érte, az megtalálja a módját legális utakon is. "


Öööö, olyanokra gondolsz, mint Vizoviczki, vagy Tribuszerné?

2018. aug. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igazuk volt akik azt mondták, hogy a pénzügyi háttérhatalmat kiszolgáló birka vagy.

Neked már vezetőszár se kell, önként bégetve mész a vágóhídra.

A hozzád hasonló konzumbohócoknak köszönhető a környezetszennyezés, a globális felmelegedés, a túlnépesedés, az egészségtelen kaják és az állandóan elromló túlárazott vackok, amikre igazából semmi szükséged, de azért megveszed tripla áron, hogy "trendy" legyél...

Hála a felfogásotoknak, az egész átkozott lakosság pénzügyi függésben van, mindez csak azért, mert ti nem éritek be annyival, amennyi járna.


#4 nem kis komám, annak van baja a rendszerrel, aki az egész életét a mókuskerékben éli le, odaadja a pénzét, az egészségét, az idejét, és egy nagy kalap szart kap a végén cserébe. Merthogy jelenleg így mennek a dolgok, a kormány azt tesz meg az emberekkel amit akar, mert senkinek nem tartozik elszámolással. De azért védjed nyugodtan az imádott kormányodat, az államhatalom mindig is így működött: a végsőkig kizsákmányolja az ostobákat, majd halállal fizet nekik.

A mínuszt pedig tőlem is kaptad.


#7 szerinted a fogyasztói társadalom a non plusz ultra, a létezés netovábbja? Jah, hát azt leszámítva hogy egymás után robbantja ki a gazdasági válságokat, csődöket, hülyére veszi az embereket és tönkreteszi a bolygót, más baj tényleg nincs vele. Ezek után te inkább ne valósíts meg semmit. A mínuszt pedig te is kaptad.


#9 ha nem lenne egy marék szar a gazdaságunk, az emberek tovább is tudnának látni a hónap végénél. És erről vastagon az állam tehet. Övék a hatalom, a felelősség is az övék, a balhét is ők viszik el. Akkor is, ha nem bírja a gyomrod.

Mindenki gondoskodjon magáról? Aha, és hogy? Amikor lassan már a levegőt is szarráadóztatják?

Legális utakon, aha, tudsz akár 1 ilyet is mutatni vagy csak a pofád jár? SZVSZ az utóbbi.

Szimpatizálj nyugodtan a kérdezővel, szinonimái vagytok egymásnak, az IQ-tok szűken kiad valami pozitív egész számot. Te is kaptad a mínuszt.

2019. aug. 17. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

a klíma-katasztrófa már itt kopogtat az ajtón, évente dőlnek meg a hőmérsékletcsúcsok, térdig lehet a szemétben gázolni, évente egy városligetnyi zöldterület tűnik el az országból, hogy valami zsidrák odaépítse a gyárát, fossá vannak szennyezve a vizeink, ami nem arzénes az a változatosság kedvéért nitrátos, de te tényleg nem látod, miért olyan káros ez?


nos, kérdező, akkor neked hót fölösleges elmagyarázni...


15:00 ekkora ostobaság hogy jöhetett ki egyetlen emberből?

gyárilag vagy ekkora kretén, vagy még csak gyakorlod?


16:10 én tudok jobbat: az ellenkezőjét!

privátot nem lehet írni neked, úgyhogy itt írtam le

na, megvalósítod?

akkor hajrá, ne csak kummogjál itt nagyokat, hanem hajtsd végre, tessék


19:04 ez messze nem magyar sajátosság, egy óceánnal odébb is ugyanilyenek az emberek

sőt, még Ázsiában is, szóval leállhatsz az ujjal mutogatással és a bezzegmagyarozással

a magyar gazdaságért a kormány felelős, nem az átlagpógár, ha szarrá megy, az a kormány sara

ahogy minden másért is az állam a felelős, akár tetszik neked, akár nem

az állam feladata a jólét, prosperitás megteremtése

és tudod, nekem picit böki a csőrömet, hogy az állambácsi az utolsó vasat is kimarkolja a zsebemből, és cserébe egy keresztbe-szalmát nem csinál

gondoskodjon mindenki magáról, oké, akkor mondjuk holnaptól eltörlik a TB-t, és fizethetsz ötmilliót magánorvosnak, ha elcsap egy autó és eltörik a lábad, majd dícsérd meg magad a fantasztikus ötletért, hülyegyerek!

sok pénzt pedig legálisan te sehogy meg nem keresel, itt Mutyiországban meg főleg nem

ennyit az ostobaságaidról...sötét vagy, mint a cigányasszony seggén a májfolt


tőlem is kapták a mínuszt ezek a fogyatékos retardok, csak tudnám, ki engedte ki őket a zártosztályról

2021. jan. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!