Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy az országba...

Tényleg olyan nagy az országban a szegénység?

Figyelt kérdés
Az én ismerőseimnek sincs ezüstkanál a s*ggében, de nem látom azt a nagy szegénységet. Azért mindenkinek van kocsija, abba benzin, élhető lakás, meg úgy általában azok a dolgok, ami egy európai országban nem meglepő. Viszont itt az oldalon mindenki szegénységben él, sokan arról írnak, hogy az ország 80%-a éhbérért dolgozik. Én ezt kicsit soknak tartom, nekem van ismerősöm szinte minden társadalmi rétegből, de azért ott még nem tart senki. Egyébként ugyanígy vagyok azokkal, akik nem adóznak. Elvileg 7 millió ember "adómentes", de én csak egy ilyen embert ismerek
2011. márc. 14. 13:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
ez csak jobbikos propaganda szöveg.
2011. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Bár nem igazán a kérdéshez tartozik,de megragadom az alkalmat,az adó témában.Senki itthon szinte nem adózik? Hmmmm.Vegyük elsőnek a közüzemű számlákat,mennyi adó is van rajta?Vagy vegyünk egy sima telefon számlát,és nézzük meg,mennyi adót fizetünk be,a ténylegessen lebeszélt összegen felül?Vagy menjünk be egy élelmiszer áruházba,és vásároljunk be egy hétre,mennyi adót is fizetünk az élelmiszerek után?Vagy tankoljunk be az autónkba,mennyi adót fizetünk a kasszánál?És még sorolhatnám.Tulajdonképpen a munkanélküliek is bőven raknak le adót,ha ezt vesszük alapul.
2011. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Nincs szegénység,csak egy példa ,ha tényleg nem volna pénzük az embereknek ,akkor egy nagyobb szupermarketben egy pénztár is elég volna,és annál se volna sorbaállás.

Ehelyett mit látsz egy Tecso kasszasoron ? A 10 pénztár se győzi ,annyi a vevő.

2011. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul látom a sok tizenéves. Az iPhone már nem is számít különlegesnek, mert mindenkinek van. Ehhez még hozzávesszük, hogy a magyar szülők többsége elvált, szóval az iPhone csak egy ember keresetéből jön össze
2011. márc. 14. 13:51
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nincs akkora szegénység mint azt mondják. Lehet, hogy keleti félreeső falvakban igen, de a nagyobb városokban egyáltalán nem jellemző. Valóban jó példa a Tesco és társai, a plázák és a mozik: dugig van mind.
2011. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Dehogyis, csak a rimánkodás megy. A közelség miatt Nyugat-Európa után sóvárognak. A világ nagy része örülne, ha ilyen körülmények között élhetne, csak ugye az emberek mindig többet akarnak. Ne féld, ha kitennék őket Afrikába, Dél-Amerikába, vagy Indokínába, pár nap múlva sírva jönnének vissza, hogy milyen jó is volt itt.
2011. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Ezen már én is gondolkodtam.Én külföldön élek,és állandóan azt hallom ismerősök/barátoktól,hogy milyen szegénység van otthon. Mi kint minden egyes fillért pontosan elosztjuk,hogy mit hova fizessünk.(drága az albérlet)Nem panaszkodhatunk,de nem élünk nagy lábon.

Amikor hazamegyünk,csak pislogok,hogy a boltokban mennyi ember vásárol és milyen sokat.Csak pislogok,hogy hiszti van a drágaság miatt,de még a zöld gyalogos zebrán sem tudok átmenni,mert annyi autó közlekedik,hogy ott is állnak.Csak lesek,hogy a rokonok/barátok minden luxus dolgot csak megvesznek maguknak..Csak lessek,hogy egy strandon a medencébe nem tudok beülni,mert annyian vannak benne mint egy szardíniás dobozban a halak..

Én eddig nem láttam szegénységet otthon,ezért is lep meg,hogy itt a gyakorin csak a pénztelenségről írnak..Bár ha bele olvasol az utazás rovatba vagy a szórakozás rovatba azért ott is elhangzik egy egzotikus utazás meg drága parfümök stb...Szerintem nem olyan vészes a helyzet csak az emberek többsége szeret károgni..

2011. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom hogy hol élsz de se én se legtöbb barátom sem eleresztett családból származik. Egyiküknek példáúl elviekben közösen fogjuk összedobni a pénzt a nyelvvizsgájára, aztán majd apránként ahogy tudja visszaadja.
2011. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

Nagy a szegénység, csak nem itt.


[link]

2011. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Na végre, itt és úgy egyébként az országban mindenki sír, nekem már qurvára elegem van belőle.

Dehogy élünk szarul, minden viszonyítás kérdése amúgy is, de akinek van mit ennie, az nem él rosszul.

2011. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!