Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Japánnak milyen óvintézkedések...

Külföldi kérdése:

Japánnak milyen óvintézkedéseket kellett volna tennie a cunami előtt, hogy ne keletkezzenek ekkora anyagi károk?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy ne haljon meg ennyi ember.
2011. márc. 16. 20:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

rohadtnagy hősugárzókat kellett volna telepítenie az atlanti-óceánra, hogy az a töménytelen víz gőzzé váljon


szerinted ezt ki lehet védeni... ?

2011. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Felhívni a telejósdát... kb tényleg ennyit tehettek.
2011. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi károk ellen nem lehet tenni semmit. A házakat nem lehet odébb tolni vagy hogy gondolod?

Ha van még idő meg lehet próbálni kitelepíteni az embereket, de egy nagyváros teljes lakosságát nem lehet még napok alatt sem elköltöztetni.

2011. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Kezdhették volna mondjuk azzal hogy földrengéses területre (tudták hogy viszonylag gyakori a földrengés arrafelé) nem építenek atomerőművet...
2011. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Jézus :) Ilyen kérdést... 8,9-es erősségű rengésről beszélünk, amelyhez alig párezer halott társul.

Ha ezt bárki a világom "meg tudja ismételni", akkor úgy gondolom, hogy az már csodának számít. 8,4-es erősségű (tehát Japánnál nagyon nagyon gyengébb) rengés az indonéz részen összesen többszázezer(!) halottat eredményezett.

Akkor miről beszélünk? :o A japánok tudnak valamit...

2011. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, mindent megtettek, amit a mai technikai színvonalon lehet. Végül is az eddig ismert 4. legerősebb földrengést kapták a nyakukba (9 feletti), és "csak" 10 ezer körüli halott van. Ha ez Indiában vagy Kínában történik, több százezren haltak volna meg. Az épületek még így sem omlottak össze, csak a cunamit nem tudták kivédeni.


Viszont ami a bibis nekem, az az atomerőmű. Ott valami mégsem volt egészen tökéletes, szerintem azt csak oda vagy úgy lehetett volna telepíteni, ahol és ahogy ilyen baleset ne történhessen. A hírekből nem is tudom kikövetkeztetni, hogy mekkora a baj valójában.

2011. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem lehet egy ilyen katasztrófa ellen tenni!
2011. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen védhetetlen volt.

Esetleg máshol kellett volna a japánoknak letelepedni.

A Japán mérnökök a legjobbak az ilyen tervezési munkákban, figyelembe veszik a földrengéseket, de ekkora rengésre nem lehet felkészülni.

2011. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az erőműveket úgy tervezték, hogy kibírja a legnagyobb földrengést, amit eddig Japánban mértek. A mostani földrengés viszont annál is nagyobb volt.
2011. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
Az atomerőmű magát a földrengést kibírta, csak a cunami hatására leállt a hűtőrendszere, és ezt nem tudták megfelelően pótolni. Én laikus vagyok ebben, csak azt nem értem, hogy miért nem állították le az erőmű működését. Vagy azt nem lehet ilyen gyorsan?
2011. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!