Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elég nagy káosz van a világban...

Elég nagy káosz van a világban. Szerintetek mennyi az esélye egy 3. vh-nak? Vagy egy egész emberiségre kiterjedő katasztrófának?

Figyelt kérdés

Vajon a híráradat,(és többségében a rossz hírek), a világ felgyorsultsága ennek az érzésnek az okozója ? Netán a ténylegesen jelenlévő egyre erősödő feszültség tetőzésének a korszaka ?


Szerintetek ?


2011. márc. 18. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

valaki azt mondta, a II vil.h. nem ért véget

csak már nem látszó az ellenség, mint régen mikor harcos küzdött harcossal

teljesen általános lett a védtelen emberek megtámadása, ölése

ezért érezni káoszt

2011. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem az a teóriám, hogy a kapitalista rendszer mindig elmegy a végsőkig a kizsákmányolásban, az emberek, egész földrészek elnyomorításában, ami időnként szükségszerűen lázadásokba és háborúkba torkollik. Ez a kapitalizmus alaptermészete, a kizsákmányolást a következményekre tekintettel a végsőkig akarja fokozni.


Micsoda dolog az, hogy miközben iszonyatos technológiai fejlődés van, a munka termelékenysége rapidan nő, a dolgozók egyre kevésbé tudnak megélni. Nincs már 8 órás munkaidő, nincs nyugdíj, nálunk meg most akarják a gyermekmunkát intézményesíteni.


Ez a felállás már két pusztító világháborúhoz vezetett. A 2. világháború után az államok átmenetileg megerősödtek, és rá tudták kényszeríteni a tőkét arra, hogy a profitjának egy nagyobb részét ossza meg a dolgozókkal. Ez volt a jóléti állam korszaka, és tényleg egy aranykor köszöntött a nyugatra pár évtizedre. De ennek ma már vége, újra 100 %-ig a nagytőke diktál, és tesz tönkre mindent és mindenkit. Ez szerintem nem mehet örökké, és újra világháborúhoz vezet majd. Kína pl. nem fogja tűrni a jelenlegi kizsákmányolt státuszát, de máshonnan is indulhat lázadás.

2011. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért is érdekesez mert mert ugye Nostradamusz jóslata szerint bekövetkezik a 3. Viszont a technika egy olyan szintre jutott hogy ledobnak itt ott néhány atombombát és kb vége az emberiségnek. Amit első te is írtál ,a klasszikus harcnak már nincs színtere. Viszont a hírek ugye :"A britek és a franciák bombázhatják Líbiát",valamint itt van ez a Japán katasztrófa lehet érezni hogy az erőviszonyok nagyon ingatagok és elmozdulni látszanak. Na mármost ezt egy vezető politikai hatalom sem tűri sokáig ..


Én csak nem vagyok komfortos érzés szintjén mert azt látom a az utóbbi 2-3 évben MINDEN felgyorsult, csak épp az emberi értékek szorultak háttérbe..

2011. márc. 18. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, amint leírtad Nostradamus nevét, onnantól vált komolytalanná ez az egész téma. De légyszi tedd fel a jövő héten is ezt a kérdést, úgy sincs még elég kérdés az állítólagosan egyre inkább a küszöbön álló III. Világháborúról.
2011. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó ! Ha csak kötekedni akarsz MINEK ÍRSZ ide ?!

Még életedben nem ejtettél egy betű hibát sem ?! amúgy azért is írtam ki mert fogalakoztat, és nem is láttam eddig erre vonatkozó kérdést .Érdekes az előtted szólok mind normálisan letudták írni a véleményüket eddig. Vegyél példát róluk ,vagy NE KOMMENTÁLJ egyáltalán!

2011. márc. 18. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod nekem igazából csak ez a bajom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=73&keres..


Az oldalon a keresőt nem véletlenül találták föl.

2011. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm. Ja .. csak megjegyzem hogy egyik sem a konkrét jelenlegi helyzetre kérdez rá .Én fentebb le is írtam hogy MOST látom összpontosulni a negatív történéseket, ezért is irányult a kérdésem a jelen helyzetre.


Szóval ismerem a kereső fogalmát, mindamellett hogy nem használtam eddig itt. Viszont ha te nem lennél cinikus, esetleg válaszolhattál volna érdemben ,vagy tehetted volna hogy meg sem nyitod ezt a kérdést.


:)

2011. márc. 18. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!