Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha a Jobbik...

Hogy reagálnátok, ha a Jobbik kiesne a parlamentből és a kurucinfó is befejezné működését?

Figyelt kérdés

Láttam egy jó dokumentumfilmet az HBO-n. A címe, ha jól emlékszem: "A jobboldali amerikai esete az elnökválasztással"

Abban aztán mutattak pár furcsa reakciót. Azért a jobbikosokhoz szól a kérdés, mert leginkább ők "remény-orientáltak"

És mit tennétek, ha spontán elkezdene a kormány liberális törvényeket hozni?

Nem provokáció akar lenni, engem mindig érdekelt a tömeg reakciója váratlan helyzetekben.


2011. márc. 22. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
végre nem lennének magyarok és magyarabbak.
2011. márc. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

A Jobbik valószínűleg nem fog még jó pár választásig kiesni a parlamentből.

(De ha mégis annak nem örülnék)


Egyrészt mert 5%-nyi radikáljobbos szavazó mindig is volt az országban(bár ezek nem mindig szavaztak a mindenkori szélsőjobb pártra),akiket a Jobbik sikerrel tudott megszólítani.

Másrészt meg a cigánykérdés,amit a Jobbik "meglovagolt",napról-napra aktuálisabb és égetőbb tényezővé válik Magyarországon.

Harmadrészt a Jobbik konzervatív társadalomszemlélete amit az "Isten,Haza,Család"-eszmeiségében lehet összefoglalni,nagyon is népszerű a magyar össznépesség körében(bár a Fidesz is hasonló politikát folytat e téren)


A kuruc.info csak akkor állna le ha jelentősen lecsökkenne a látogatottsága.De jelenleg a kuruc a legolvasottabb jobboldali hírportál napi 50-60 ezer egyedi látogatóval.Tény ami tény a kuruc egy hiánypótló hírportál éppen ezért népszerű és ezért nincs is esély a közeljövőben hogy leálljon.


"És mit tennétek, ha spontán elkezdene a kormány liberális törvényeket hozni?"


Attól függ milyen törvények lennének ezek.Ha mondjuk visszaadnák az AB jogköreit,azt támogatnám.De ha mondjuk a drogokat legalizálnák azt ellenezném és mennék tüntetni...


Bár a Fidesz-KDNP koalíciótól nem valószínű a "liberális törvények" megszavazása:)

2011. márc. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A kérdés csak elméleti volt, de ebben az országban minden megtörténhet.

A kurucinfónál pedig olyasmikre gondoltam, hogy lekapcsolják, hacktámadás stb...

És igen, a liberális törvényeknél melegházasságra, drogra, médiatörvényre gondoltam. Azt remélem te is észrevetted, hogy Magyarországon a demonstrációknak eddig nem volt túl nagy hatása :S

Abban egyébként igaza van sajnos az első válaszolónak, hogy a jobbik, de inkább a kuruc(is) oroszlánrészt játszott abban, hogy a hazafiassághoz különböző kritériumoknak kell megfelelni. Például egy homoszexuális ember, aki néha elszív egy kis füvet, ráadásul ateista- na az nehezen lesz patrióta, legalábbis nem lenne "illendő", sok ember furcsának találná.

2011. márc. 22. 01:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljességgel kizárt. Max a fidesszel fordulhat elő ilyesmi.
2011. márc. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Remélem nem esik ki.. kiváncsi vagyok arra amit az egyik politikus mondott..

amit a fidesz az mszp-nek adott, a jobbiktól hatszorosan fogja visszakapni..

2011. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem sajnálnám. Nem lenne,aki a gyűlöletet szítja,és csak azt tartja magyarnak,aki vele egyetért.
2011. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: a cigányok ugyan úgy szítanák a gyűlöletet.

Amúgy nem örülnék neki ha megszűnne.

2011. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt sejtettem, hogy nem örülnétek neki, de milyen hatást gyakorolna a társadalomra? Például hallottam, hogy sokan elhitték, hogy a jobbik kormányra kerülhet, de miután megtudták, hogy csak 17%-os lett, csúnyán berúgtak.

A kurucinfó lekapcsolása katalizátor lehetne egy eddig ismeretlen társadalmi elégedetlenséghez? Jönne a tömeges öngyilkosságok kora ? Vagy egyszerűen elfelejtené a társadalom ezt az egész jobbik-dolgot pár év alatt ?

2011. márc. 22. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

"Azt sejtettem, hogy nem örülnétek neki, de milyen hatást gyakorolna a társadalomra?"


Javulna az emberek közérzete és a politikai viták színvonala.


A közérzet azért javulna, mert az összeesküvés-elméletek, a riogatás és a gyűlölködés, amit a kurucinfó és a hozzá hasonló médiumok terjesztenek, és amiket a Jobbik használ ki, háttérbe szorulnának. A politikai viták azért válnának színvonalasabbá, mert kimenne a divatból az a fajta "érvelés", hogy "zsidó vagy", "cigány vagy", "ha nem is vagy zsidó/cigány, akkor zsidóbérenc/cigányfajvédő vagy".


"A kurucinfó lekapcsolása katalizátor lehetne egy eddig ismeretlen társadalmi elégedetlenséghez?"


A kurucinfó lekapcsolása csökkentené bizonyos rétegek hiszterizáltságának fokát. Kevesebb alkeszgárda-felvonulás lenne és kevesebben traktálnák honfitársaikat paranoid összeesküvéselméletekkel. Kevesebb lenne a zsidózás, cigányozás, gyűlölködés és rettegés.


"Jönne a tömeges öngyilkosságok kora ?"


Nem. Páran abbahagynák a gárdázást és értelemesebb hobby után néznének.


"Vagy egyszerűen elfelejtené a társadalom ezt az egész jobbik-dolgot pár év alatt ?"


Ahogy javul a gazdasági helyzet, ez az egész mindenképpen feledésbe fog merülni.

2011. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én örülnék. Nem szennyeznék tovább a közéletet.
2011. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!