Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányokat miért kell...

A cigányokat miért kell romázni? Ja és ha azt mondom, hogy cigány az miért sérti őket, hiszen azok, vagy már nem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 09:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van ezen a két szón lovagolni? Ugyanarról a jelenségről, uyganazokról az emberekről beszélünk, mégha valóban lehet "cigány életmódot" folytatni másnak is.


Aki azt írta, hogy ..... és megy a lányuk a rendőrtiszti főiskolára, na azért reménykedem, van még szelektálás, és a mostani rendőrhiányra panaszkodva nem vesznek be mindenkit aki beesik. Az egyenesen a vég lenne, ha a kisebbség akarná irányítani a többséget, és fene tudja, én nem igazán tudok elképzelni cigány rendőrt. Egyéni véleményem nyilván, habár többen is beszéltük ezt, de valahogy rossz érzésünk támadt, hát megállni se mernék neki az úton, ha integet. Én elhiszem, hogy ő becsületes, csak ugye nem ez az általános kép róluk, és ennyi bőven elég ... Szóval vicces egy paradoxon ez szrintem.

2009. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam egy cikket a coctcot-on(azt hiszem)és abban az állt,hogy nem sértő hiszen ők is ezt használják magukra. A romát kevésbé szeretik.
2009. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"négerezés"

Ha megfigyelitek akkor azért a médiában is hallani.

Nyomtatott formában,főleg régebbi könyvekben ('70-es,'80-as) gyakraban olvasni.

Aki rendezi magyarországon a Miss Afro Hungary versenyeket ős is fekete/néger/afro és a tv-ben láttam amikor azt mondja,hogy szerinte nem sértő.

Ha belegondolsz akkor a magyarban más a néger megnevezés,mint az angolobana nigger.

2009. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

vana száztagú cigányzenekar meg vannak cigány prímások.

Ők most romaprímások lettek?


Nekem mesélete roma rendőrről(már nyugdíba ment).Ő legalább tudott bánni meg szótérteni a cigányokkal.

2009. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Éshát cigányok... Vándorolnak... Ide!

Amíg nem itt vannak addig lehetnek romák.

2009. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

A magukat különbözően megnevező cigány népcsoportoknak hagyományosan nem létezett közös összefoglaló elnevezésük 1971-ig.

Londonban 1971. április 8-12. között megtartott Első Roma Világkongresszuson az ott jelenlévő, különböző cigány népcsoportokhoz tartozó küldöttek egyhangúlag elfogadták, hogy a világ összes cigány népcsoportjának és cigány származású emberének közös hivatalos elnevezése attól kezdve a rom többesszámú alakja, azaz a roma legyen.

1970-es évektől a roma kifejezés, mint a nemzetközi cigányság összefoglaló elnevezése, fokozatosan épült be más nyelvek szókincsébe is.

Magyarországon jelentős csoportok továbbra is cigányoknak nevezik magukat. Innen a kettősség.


(A roma megnevezés a rom szó többes számú alakja, amely „embert”, „cigány embert”, „férfit”, illetve „férjet” jelent romani (azaz cigány) nyelven.)


Ajánlom figyelmetekbe a következő honlapot:


[link]


Nagyon érdekes, érdemes leolvasni, állásponttól függetlenül.

2010. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
a cigany kifejezest nem csak a romakra mondtak. a nacik talaltak ki es a zsidokra is azt mondtak abban az idoben...
2010. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!