Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy 20-30 éven...

Lehetséges, hogy 20-30 éven belül a Nyugati Világban a munkanélküliség akár 50-60 százalékos is lehet a technikai fejlődés és az emiatt egyre nehezebb szellemi munkák előtérbe kerülése miatt?

Figyelt kérdés

Mióta ennyire fejlődik a technika, egyre kevésbé van igény fizikai munkákra, és a szellemi munkák közül egyre több az igény az egyre nagyobb agykapacitást igénylőkre.


Namármost az ember genetikailag vagy kisebb vagy nagyobb agykapacitással rendelkezik. A XX. századi technikai fejlettségi szinten ezzel nem is volt probléma. A nagyon nagy agykapacitással rendelkezőkből lettek a fizikusok, kutatók, a közepes agykapacitással rendelkezőkből lettek a tanárok, titkárnők, a kis agykapacitással rendelkezőkből lettek a kétkezi munkások, földművesek.


A XX. század végére elérte a technika azt a szintet, hogy a kis agykapacitással rendelkezők munkáját robotok váltották fel, most meg már ott tartunk a közepes agykapacitásos munkákkal csak éhbérért lehet keresni, és még a hatalmas agykapacitást igénylő munkákért is hatalmas verseny folyik.


Az ember genetikailag nem evolválódik olyan gyorsan, mint ahogy a technika fejlődik, szóval attól, hogy a kis agykapacitással rendelkezők munkáját robotok végzik, a közepes agykapacitással rendelkezőkre meg rabszolgasors vár éhbérért, még nem csak szuperzsenik fognak születni, akik a szuperzseni munkákat tudják végezni.


Milyen sors vár mondjuk 2060-ban egy olyan emberre, aki az általános iskolában nemigazán jó egy tantárgyból se, viszont tesiből kitűnő, és technika órán is elég jó a kézügyessége?


Milyen sors vár egy olyan gyerekre, akinek nemigazán az olvasás és a számolás az erőssége, de akár 5 órán keresztül bírna nehéz ládákat pakolni egy épületből a teherautóra?


2011. ápr. 6. 18:35
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
59%
Kössünk bele az élő fába is, tudod te nagyon jól, hogy mire használják a nyugat szót.
2011. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
49%
A fejlett országokban lehet de ebben a putriban nem hinném hogy gépek fognak kiváltani.
2011. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
61%

20:14

Akkor tudhatnád, hogy az evolúció nem úgy megy már mint sokkal régebben. Nem az életképtelen szó ami odavaló, hanem pech. :)

2011. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
40%

20:21

Te vagy az a cejtgejsztezős aki arról szóló kérdés alá két komment után bekussolt nem tudott rá semmit reagálni?

Valamivel nagyon a selejt lelkedbe tapostak...

2011. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben ma, (akinek van munkája) ismét tíz, tizenkétórás munkaidők vannak, miközben a fizetések, és az életszínvonal, és a kilátások romlanak, a népesség elöregszik.

Ez egy paradoxon, amelynek a feloldását nem egészen értem én sem."



Épp ezzel van itt a baj. És mikor sírnak, hogy munkanélküliség van én mindig elmondom, hogy nincs munkanélküliség. Minden cégnél a világon létszámhiány van. Nem kell itt hazudozni, hogy munkanélküliség van.

2011. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
22%

"500 éve a paraszti társadalomban az emberek heti 6 napot dolgoztak reggeltől estig, 6 éves koruktól halálukig. Ki lehet számolni, hogy kb. az életük nettó 40-50%-át munkával töltötték."



Ma meg dolgozol heti hét napot tizenkét órában, és nem olyan nyugodt körülmények közt mint ők tették akkoriban. Utána haza mész és elvégzel a ház körül még négy órában.


Szóval borzalmasan lecsökkent a munkaidő.

2011. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

ma 21:03


Nem tudom, az vagyok-e, az azonban nem valószínű, hogy valamire nem tudtam válaszolni. Valószínűbb, hogy nem volt türelmem válaszolni valamelyik összeesküvéselméletes agyhalott baromságra.

2011. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

21:35


"Ma meg dolgozol heti hét napot tizenkét órában, és nem olyan nyugodt körülmények közt mint ők tették akkoriban. Utána haza mész és elvégzel a ház körül még négy órában."


Én nem. Ha te így élsz, akkor:

1) Változtass munkahelyet, mert kizárt, hogy 7x12 óra munkaidő törvényes

2) költözz olyan helyre, ahol nem biciklivel kell áramot fejleszteni és kútról kell húzni a vizet, és akkor majd nem kell napi 4 órát a ház körül dolgoznod.

2011. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Mardu ***** válasza:

"Épp ezzel van itt a baj. És mikor sírnak, hogy munkanélküliség van én mindig elmondom, hogy nincs munkanélküliség. Minden cégnél a világon létszámhiány van. Nem kell itt hazudozni, hogy munkanélküliség van."


Hazudoznak persze össze vissza, mert nyilván arra a csomó munkahelyre a létszámhiánnyal küzdő cégekben mind mind 8 általánossal rendelkező át nem képzett embert keresnek mondjuk. Azok akik meg nem mennek el dolgozni direkt nyomorognak, illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy direkt élnek 30 ezer HUF-os segélyből, mert tetszik nekik ez az életforma....

A munkanélküliségnek több fajtája van, pl hazánkban a tartós munkanélküliség, és a strukturális munkanélküliség van jelen. Ha nem ismered ezeket a fogalmakat, akkor ne kiálts hazugot!


Két lehetőség van ennek a problémának a megoldására, vagy azt az utópiát próbáljuk megvalósítani ami a cejtgejtfejt akármiben van, vagy pedig "mesterségesen" nagy munkaerőt igénylő ágazatokat, tevékenységeket preferálunk. Illetve ezeknek a klasszikus formáját, illetve nem gépesítünk mindent agyon. Nagyon jó elgondolás példának okáért a helyi élelmiszer termelés, helyi piaci árusítás a gépesített nagyipari termeléssel szemben. Egyrészt nagyobb a munkaerő igénye, másrészt a képzetlenek is végezhetik, ráadásul még környezetbarát is. Kicsit ki kell szakadni a globalizmusból , és a nagyüzemi dolgokból, és lesz megoldás.

2011. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
61%

Lassan elkellene következni annak az időnek, amikor a modern technologiknak köszönhetően egyre szélesebb tömegek egyre olcsóbban, egyre kevesebb munka árán hozzájutnak szinte minden, egyre jobb minőségű árúcikkhez.


Ezzel szemben egyre rosszabb minőségű, rövidebb élettartamú termékekhez lehet egyre drágábban, egyre kevesebbek számára, egyre több munkával hozzájutni.


Lasan modern újításnak tűnik a résgebbi, gazdálkodási módokhoz visszatérni a "fenntarthatóság", és az "ökológiai egyensúly" nevében. Mivel a "ház körül" minden szükséges dolog előállítható.

Természetesen a plazmatévé, és a hasonló cikkek kivételével.

2011. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!