Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan minimálbér rendszerről ahol, több osztály lenne? Minél magasabb valakinek a végzettsége (8 osztály-szakmunkás-érettségi-diploma-doktori) annál magasabb lenne a minimálbér.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 16:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy tudom,hogy létezik diplomás,meg szakmunkás minimálbér is!Vagy rosszul tudom?
2011. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:47


Elvileg aki diplomás az 100 ezer alatt nem kereshet,de ha nem fogadja el a kevesebb fizetést akkor elhajtják.

2011. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyébként jah, ezt elfelejtettem hozzátenni, h a iskolázott azért jártatta a száját.

Ha jól tudom 96 ezer forint a diplomás minimál techno.

2011. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudtam,nincs diplomás minimálbér,csak garantált bérminimum,ami akkor jár,ha olyan szakképzettsége van az illetőnek,ami az adott munkakörhöz kell,amelynek összege:94000Ft.
2011. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egy minimálbérre szükség van a mohó és gátlástalan vállalkozók miatt. Ezen felül viszont ne szóljon bele az állam a bérezés kérdésébe.

A munkaerő egy áru amit a munkavállalónak kell eladni a szabad piacon. Ha valaki a három diplomáját csak havi bruttó 150 ezer forintért tudja eladni, akkor ma ennyi a diplomájának az értéke a piacon.

Erről szól a piacgazdaság. Kereslet - kínálat.

2011. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Persze és akkor az egyszerű mezei szakmunkás dolgozzon éhbérért mi? Mikor a jelenlegi fizukból sem lehet kijönni rendesen...
2011. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Néhány szélsőséges szituációtól eltekintve egy doktorival rendelkező ember amúgy sem minimálbérért fog dolgozni
2011. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%

„Amúgy a tanulás mennyisége nem feltétlen arányos a tanulmányi eredményekkel.”

• A tanulmányi eredmény sem feltétlen arányos a gyakorlati szaktudással.


„A munkaerő egy áru amit a munkavállalónak kell eladni a szabad piacon. Erről szól a piacgazdaság. Kereslet - kínálat.”

• Ez meg csak egy rossz materialista gondolat, amit minél hamarabb el kellene felejteni.

2012. máj. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!