Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európában miért ilyen az...

Európában miért ilyen az összkép Magyarországról?

Figyelt kérdés

Rengeteg országnak negatív véleménye van rólunk, vagy közömbösek irántunk.

Ugyan ezt tükrözi az Eurovíziós dalverseny (és igen, azért hozom ezt ide mert már lehet politikai szavazásról beszélni ahol a nézök az adott országgal fennálló kapcsolataik alapján osztogatják a pontokat).

1. Blokkolják a más országban élő magyarok a magyar dalra adott szavazataikat

2. Kiderült az is hogy a szomszédainkkal nagyon nincs jó viszony

3. még Angliában is blokkoltak szavazatokat



valamint sok helyen tapasztaltam már most a dalversenytől eltekintve hogy nem szeretnek minket, nincs jó véleményük rólunk. De miért? A történelem során sem csináltunk semmi rosszat akkor miért minket utálnak sokan?



Viszont az is igaz hogy a magyar mentalitáson is változtatni kéne, lásd pl: Finnország nekünk adott 12 pontot, mi a finneknek EGYET SEM !!!!!



Miért alakult ki rólunk Európában egy viszonylag negatív vélemény???


2011. máj. 17. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nincs rólunk negatív vélemény, csak mi a többi ország szemében egy teljesen átlagos ország vagyunk, akire nem fordítanak több figyelmet, mint bármilyen más átlagos országra pl. Csehországra, Lettországra. Inkább bennünk van a baj, mert MI várjuk el, hogy állandóan körülöttünk sürögjenek, forogjanak, pedig semmit sem tettünk le az asztalra, amivel kiérdemelnénk ezt az extra figyelmet. Majd ha olyan erős gazdaságunk lesz, mint Németországnak, annyira különlegesek leszünk, mint Anglia, vagy esetleg annyira félni fognak tőlünk, mint Oroszországtól, akkor talán elvárható lesz, hogy jobban foglalkozzanak velünk, de így nem sok mindent tudunk felmutatni, amitől olyan sok figyelmet igényelnénk.
2011. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Meg magadban gondold végig: KAPÁSBÓL milyen információkat, tényeket tudsz felsorolni Csehországgal, Lettországgal kapcsolatban? Mert egy átlag európai pont annyit tud Magyarországról, mint amennyit mi ezen országokról.
2011. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

"A történelem során sem csináltunk semmi rosszat akkor miért minket utálnak sokan?"


Végülis nem. Bevonultunk, lemészároltuk fél Európát, tehát szeretetre méltóak vagyunk.

2011. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Én én szavazataimat nem blokkolták, é Szlovákiából szavaztam. Még vissza is jelzett, hogy minden OK.
2011. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rengeteg emberét blokkolták.

Amúgy meg Csehország szláv, Lettországban sok orosz él, Magyarországnak meg nincs közeli rokona vagyis hogy itt egyedül vagyunk, mert igazából a finneknek sem vagyunbk közeli rokonaik.

A letteknek rokonai a litvánok.

2011. máj. 17. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kowaxos:


Szerintem csak túlterhelték a rendszert a sok szavazattal. Kíváncsi vagyok, hány angol vagy svéd nem tudott szavazni. És arra is, hogy kinek milyen haszna lehet a blokkolásból és mi rá a bizonyíték...


Egyszerűen kiragadnak a médiából bizonyos részeket és azokat terjesztgetik alaptalanul. Ez volt a 12 órás munkanapokkal is.

2011. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Mert kb. a mohácsi csata óta f@szfejek irányítják ezt az országot...
2011. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Első válaszolóval tökéletesen egyetértek. Ez a magyarok hibája, ha nem látják hogy dicsőítik őket egyből azt gondolják hogy baj van. Én párszor jártam külföldön, többnyire csak pozitív véleménnyel illeték országunkat. Te milyen véleménnyel vagy Luxenburgról vagy Beninről vagy Belizéről? Hoppá talán nem is tudod hol vannak? Miért is várod/ várjuk el hogy ők egyből jó véleményt alkossanak?

Ezt nem dalversenyről írtam, arról nem tudok nyilatkozni.

2011. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

17:02


"Rengeteg emberét blokkolták."


Gyuri bácsi blokkolta?


Hagyjuk már az összeesküvéselméleteket, végtelenül fárasztó.


"Miért alakult ki rólunk Európában egy viszonylag negatív vélemény?"


Mi a véleményed az észtekről? És a belgákról? Na ez a véleménye az észteknek és a belgáknak a magyarokról.

2011. máj. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Europa nem alkotott ki rolunk rosz kepet,csak hogy mar nem azok vagyunk akik voltunk.Mar reg elmut az egykori dicsoseg amit az oseink eltuk aran szereztek.Most alig tudunk valamit elrni,de benunk van az az ero hogy ujra fent legyunk csak ra kell talalni de ezektol a hulye zsido es amerikai valosag sowaktol nem nagyunn tudunk ratalalni.Ezeken kivul a szomszedos orszagok mind utalnak minket mert tobb mint 1000 evig uraltuk oket es meg mindig felnek tolunk es jol teszik.Azon kivul a nyugatiak azet nem nagyon kedvelnek minket mert becsuletesek,hazaszeretoek,buszkek,szepek,okosok es igazsagosak vagyunk,es meg azert is mert ketszer elenuk harcoltun a 19 szazad elso feleben.Ezert utalnak vagy nem sziimpatizalnak minket.De meg azert is mert utaljuk a zsidokat es a cigokat
2011. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!