Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Titó idejében hogy ment a...

Titó idejében hogy ment a vajdasági magyaroknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:


[link]

2011. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Általában jól, mert Jugoszlávia részeként ők is részesülhettek a titói "el nem kötelezettség" politikáját folytató, a Nyugat felé nyitott ország viszonylagos jólétében. Szabadon, vízum nélkül utazhattak a nyugati országokba, a boltokban mindenféle nyugati cucchoz, élelmiszerhez, ruhához hozzájuthattak, nyugati színvonalú tévécsatornákat nézhettek. Másrészt Jugoszlávia akkoriban példás nemzetiségi politikát folytatott, a vajdasági és általában a jugoszláviai magyarság helyzetét egy lapon sem lehetett említeni az erdélyi vagy felvidéki magyarság viszonyaival. Rengeteg magyar nyelvű rádióállomás, az újvidéki tévé naponta sugárzott sok órányi magyar műsorai, és számos magyar újság is létezett abban az időben. Az újvidéki Magyar Szó a világ legjobb magyar nyelvű napilapjának számított az 1970-80-as években.
2011. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vajdasági vagyok és elmondhatom, hogy jól ment. Volt munkahely, szebb volt minden - jobban ment mint most..
2012. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb volt mint most,elhiheted. Ahogy az előttem lévő is írta volt munkahely,pénz dögivel és nem volt minden tönkretéve. Voltak gyárak is nem mint most alig van. Jah és nem volt minden eladva az araboknak. Vajdasági vagyok én is.
2013. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!