Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik a felelősek a gazdasági...

Kik a felelősek a gazdasági világválságokért? A többi lent.

Figyelt kérdés
Én nem tudom hogy ki hogy van vele,de én mindazokat akik pl-ezért a mostani pénzügyi,és gazdasági,s az ezzel összefüggő társadalmi válságokért felelős személyeket,intézményeket,stb,az egykori náci,s egyéb háborús,s emberiség ellenes bűnökért hasonló módon hurcolnám meg,mert egész nemzeteket,országokat,családokat juttattak,juttatnak a tönk szélére!Meglehet,hogy még a fent említett esetleges felelősöket akár tömegesen végeztetném ki,a világ nagy nyilvánossága előtt.Ti hogy látjátok ezt a kérdést?
2011. máj. 21. 15:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vannak akik azt állítják,hogy a válságok,természetes velejárói a kapitalista fejlődésnek,s ezen oknál fogva "szükségszerű"hogy időnként felbukkanjanak,nos ha ez így van,akkor legalábbis szerintem vagy a kapitalista fejlődés alapvetően elhibázott,vagy vannak olyanok,akiknek érdeke az,hogy időnként akár mesterségesen robbantanak ki válságokat,hogy vagy meggátolják azt,hogy a világ elmaradottabb részei "idő előtt"utolérjék a fejlettebbeket,vagy nem tud a kapitalista világrendszer a folyamatos fejlődéssel megbírkózni,mert vagy túlságosan költséges,s nem hoz azonnali hasznot,vagy inkább arról van szó,hogy azok akik irányítják ezt az egészet,érdekeltek abban,hogy időnként egy-vagy több kisebb-nagyobb helyi feszültséget felnagyítsanak azért,hogy még abból is profitáljanak,ha esetleg egy lokális konfliktus fennáll,esetleg ha az érdekek úgy kívánják,akár egy időre eszkalálódik.Mi a meglátás? Szeretném,ha esetleg valódi hozzáértő(-k)is hozzászól(-nának)na!
2011. máj. 21. 17:23
 2/11 anonim ***** válasza:

"Kik a felelősek a gazdasági világválságokért?"


Örülök neki, hogy érdeklődő ember vagy, akit érdekel a gazdaság. Javaslom, hogy iratkozz be a helyi könyvtárba, és vegyél ki egy bevezetés a makroökonómiába, bevezetés a közgázba vagy bevez. a polgazdtanba tankönyvet, és olvasd el.


"én mindazokat akik pl-ezért a mostani pénzügyi,és gazdasági,s az ezzel összefüggő társadalmi válságokért felelős személyeket,intézményeket,stb,az egykori náci,s egyéb háborús,s emberiség ellenes bűnökért hasonló módon hurcolnám meg"


Előbb olvass :)))) Meghurcolni valakiket ráérsz később is.

2011. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Vannak akik azt állítják,hogy a válságok,természetes velejárói a kapitalista fejlődésnek,s ezen oknál fogva "szükségszerű"hogy időnként felbukkanjanak"


Van ilyen vélemény is. Meg sok másféle vélemény is.


Pl. vannak, akik szerint a kapitalizmusban előforduló válságok természetes, elkerülhetetlen és hasznos jelenségek. Mások szerint természetes, elkerülhetetlen, de káros jelenségek, és enyhíteni kell őket. Megint mások szerint elkerülhető jelenségek, amelyeket bizonyos intézményi feltételek okoznak.


"nos ha ez így van,akkor legalábbis szerintem vagy a kapitalista fejlődés alapvetően elhibázott"


Lehet, hogy alapvetően elhibázott, akkor viszont meg kell mondanod, mi legyen helyette. A szocializmusban pl. nem voltak válságok, az egész rendszer egy merő válság volt az elejétől a végéig :)))


A "mesterségesen kirobbantott válság" az összeesküvés-elméletek kategóriájába tartozik, a téma nem hozzáértő, nem tudományos megközelítése.

2011. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Én azzal értek egyet, hogy a válságok hasznos és természetes gazdasági jelenségek.

Viszont most nincs válság és évtizedek óta nem is volt.

2011. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:40


Ez az egyik leghülyébb válasz, amit itt olvastam eddig.

2011. máj. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tegnap 19:40-nek. Te azt mondod,hogy a válságok hasznos,s szükségszrű jelenségek? Kinek?
2011. máj. 22. 11:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap 19:24-nek. Nem tudom,bár igazad van abban,hogy meglehet hogy jobban utána kellene olvasnom dolgolnak,de azok akiket padlóra küld egy válság,amelyről ő maga szinte nem,vagy esetleg aligha tehet,az azt hiszem velem ért egyet atekintetben,hogy az igazán komolyan felelősöket FELELŐSSÉGRE KELL VONNI,legalább annyira,ahogyan annak idején felelősségre vonták,s elítélték a háborús bűnösöket! Miért? Azért,mert többek között a gazdasági válságok okán éleződnek ki a társadalmi ellentétek-feszültségek,melyekből már nem egy háború-polgárháború is kirobbant,melyeknek javarészben ártatlan áldozatai vannak,mintahogy az azokat lezáró "békeszerződéseknek"is. Nem egy esetben a gazdasági válságok élesítik a világ újra,s újrafelosztására irányuló törekvéseket is,s mindezekből valakik alaposan megszedik magukat,akik,s akiknek utódai ma is a világ leg befolyásosabb politikusaivá-üzletembereivé válnak-váltak.Na ezért mondom azt,hogy akik ezeket okozzák,azokat MEG KELL HURCOLNI!
2011. máj. 22. 11:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Ki a felelős? Hát MI mindannyian, a nyugatiasodott társadalom, a globalizált világban, kapitalista államokban élő fogyasztói társadalom, mi is azok vagyunk így egész Európa, az USA, Kanada, és minden fejlett állam, aki kizsákmányolja a fejlődő szegény országokat, elveszi energiaforrásaikat, és arra buzdítja a lakosságot, hogy fogyasszon, mindent, folyamatosan, mindig a legújabbat, a legjobbat, nem törődve azzal, hogy ez az egész fenntarthatatlan, sőt lovalja hitelbe magát, mert akkor még többet tud fogyasztani. na, ez az első válsága ennek a szép rendszernek, de lesz még több is ,és egyre durvábbak, a következő ami már most kiéleződni látszik a meg nem újuló energiaforrásokért megy, aztán majd a vízért és élelemért, illetve a földért lesz harc, és ezek válságba sodorják a bolygót.

Mit tehetünk ellene, ha nem muszáj nem kell a hitel (főleg, nyaralásra, meg plazmatévére), nem kell mindig a legcsúcsszuperebb termék, ha jó még a régi, meg kell próbálni önellátóan élni, ha van kert bevetni, állatokat tartani, takarékoskodni az energiával, és fenntartható módon élni, na meg ne bedőlni az ostoba reklámoknak, és elkölteni minden pénzt marhaságokra 8tudom, hogy a magyar emberek nem gazdagok, de a szegényebb rétegnél vettem észre, hogy hülyeségekre költik a pénzüket, miközben sopánkodnak)

2011. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 03:23


Nem elterjedt, de védhető álláspont, amit a hozzászóló képvisel. Amit te képviselsz, az pedig az óbégatás.

2011. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

19:38


"Ki a felelős? Hát MI mindannyian"


Amikor valamiért mindenki felelős, akkor nincs felelős.

2011. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!