Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit fogtok csinálni június 4-én?

Mit fogtok csinálni június 4-én?

Figyelt kérdés
Megemlékeztek vagy valami? Vagy titeket hidegen hagy Trianon?
2011. máj. 27. 09:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%
Megyek Zebegénybe megemlékezni.
2011. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Nekem bejött egy "kötelező" lagzi, amihez nem sok kedvem van. Így nem leszek sehol, ahol megemlékezés lesz.
2011. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
33%

Vagy másnapos leszek, vagy szombaton bulizni fogok, ha pedig felveszek vizsgát akkor arra fogok tanulni.


Hogy akkor lesz Trianon emléknap? Már nem érdekel, nem érdekel amióta az arabmániás turbóMagyarok (akik magyarul se tudnak írni) kisajátították maguknak egész trianoni hercehurcát, én pedig velük nem vagyok hajlandó szimpatizálni.

A teljes revíziót is elítélem, nem szeretném ha a magyarok kisebbségben lennének a saját hazájukban.

2011. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én is úgymond turbó magyar vagyok a te állításod szerint, mégis tudok írni. Hogy lehetséges ez?

Egyébként a magyarság már lassan így is kisebbségben lesz a saját hazájában.

2011. máj. 27. 10:04
 15/35 anonim ***** válasza:
38%

Ha minden területvesztéssel járó eseményről meg kellene emlékezni, akkor minden hónapban lenne valamilyen megemlékezés. Nem kell. Inkább azon kell agyalni, hogy miért csak akkor tud józanul és önállóan gondolkodni a magyarság, amikor már megtörtént a tragédia, és miért nem akkor, amikor éppen belerángatják valami eszeveszett baromságba mondvacsinált ígéretekkel?

Ha a magyarság kiáll magáért, nincs Trianon sem, sőt, ha nem ugrottak volna az alapvetően angolbarát magyarok a Bécsi döntések után, és függetlenek, vagy angolbarátok maradnak, akkor 1945-ben még az elveszett területek egy részét is visszakaphatták volna jóvátétel gyanánt. Nyilván a magyarok jó ötletnek tartották a SZU és USA elleni hadüzenetet, valóban reális célok voltak ezek...

És akkor jönnek a mai magyarok, és panaszkodnak, hogy Trianon megtörtént, és mennyire igazságtalanság. Azoknak az embereknek az unokái, akik anno tapsolva éljeneztek a háborúhoz.

2011. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ha lenne érettségid, tudnád, hogy az SZU-nak és az USA-nak történő hadüzenet, német nyomásra történt, ezt az USA pl. nem is vette komolyan.

2011. máj. 27. 10:30
 17/35 anonim ***** válasza:
kérdező, honnan tudták volna előre hogy a németek elvesztik a háborút? utólag bölcs mindenki...
2011. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
A sztálingrádi csata volt a K-i fronton a fordulópont, a NY-in a D-day 44'-ben. Az Ardenneki ellentámadás ('44 tele) után vég a vak is látta, hogy game over, de ez már nyáron is látszott, csak nem akarták a németek elhinni.
2011. máj. 27. 10:40
 19/35 anonim ***** válasza:
55%

Személyeskedésre nem válaszolok, a hadüzenet pedig tény, bármilyen is a fogadtatás. Honnan tudták volna, hogy elveszítik? USA, SZU, Kína, fél Európa... Sejthették.

Mindegy, a magyarok örülhetnek, hogy a SZU nem szántotta fel és hintette be sóval Magyarországot, és ennyivel megúszták. Hőbörögni lehet, az ifjúság meg inkább azon dolgozzon, hogy a JELENLEGI országot ne lopják szét mindenfelől. AZ persze már nem megy.

2011. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Volt rá lehetőség. Budapestet is porrá zúzták, mégis sokáig tartotta magát a főváros. Sztálin már augusztusra el akarta volna foglalni Magyarországot egyébként. Nem igazán jött ez össze!
2011. máj. 27. 10:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!