Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem féltek egy esetleges...

Nem féltek egy esetleges világméretű katasztrófától? Nem feltétlen természetire gondolok, hanem pl.3. vh, ilyesmi.

Figyelt kérdés

Én félek tőlük. Vannak a Bin Laden halála óta tartó fenyegetések is ugye, ha pl. tényleg Európára dobnak egy atombombát, mi lesz? Vagy ha Mo.-n addig fajul a helyzet, hogy polgárháború lesz? Vagy, ha az USA fellázad Európa ellen?

Soha nem bírtam elképzelni, hogy a háború alatt élt embereknek milyen sanyarú sorsuk volt, mekkora áldozatokat hoztak... És az a sok vér, kegyetlenség!

Rettenetesen félek, hogy oda fajulnak a mi dolgaink is...


Kort nem írok, mert komolytalannak tűnne a kérdés, pedig nem az :)


2011. máj. 28. 19:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ilyentől nem kell félni... ez hülyeség.. ilyen úgyse lesz a szélsőségeseknek nem europa az ellensége hanem usa...

usa meg leveri az egész bandát lazán... ettől nem kell félni

mgo-n úgyse lesz háború meg sehol.. mert jön az usa és leveri a bandát..

usa nem fog europa ellen lázadni mert minek ?

jobban megéri nekik... iraq vagy oroszország.. ott az olaj... itt nincs..

2011. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Jó, gondoltam, hogy nem IQ huszár válaszokat fogok kapni, de egyre inkább süllyed le a szint...

Miért mondod, hogy nem lehetséges?

2011. máj. 28. 19:22
 13/20 anonim ***** válasza:
Van egy mondás: A hídon akkor megyünk át, ha odaértünk. Felesleges olyantól félni, ami vagy lesz, vagy sem. Nem lehet állandó félelemben élni, felőrli az embert.Azzal kell foglalkozni, ami van. Ha mégis lesz valami szörnyűség, majd akkor lehet sírni,félni.Addig pedig élni,lehetőleg nyugodtan.Az atombomba ellen nem tudsz védekezni, ha jön, akkor itt lesz, és kész.
2011. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

* Jó, gondoltam, hogy nem IQ huszár válaszokat fogok kapni


Akkor minek kérdezel ha így minősíted mások véleményét? Keress akkor számodra értelmesnek mondható embereket akikkel tudsz erről beszélgetni. ;)

2011. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szóval aki nem retteg feleslegesen az "IQ huszár"?


Elárulom neked, hogy ilyen "féléseket" a történelem bármely pontjában ki lehetne találni!


Az ősember pl. attól, hogy mi lesz, ha a másik törzs támad.


Az ókori rómában, hogy mi lesz, ha a barbárok támadnak.


A 20. században, hogy mi lesz, ha az USA és a SZU között atomháború lesz.


10 éve, hogy mi lesz, ha az Eiffel-toronyba is repülőt fognak reptetni a terroristák.


Most meg ez a szar...


Nem ilyeneken kell agyalni, majd HA LESZ valami, akkor ráérünk.

2011. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A korod azért nem mindegy, mert másképpen reagálunk dolgokra, más életciklusunkban.

Ha például azért nem írtad meg, mert fiatal vag, remélem ez segít.Én elsős gimis voltam szeptember 11-én.Nekem másokkal ellentétben világvége hangulatom volt és a harmadik világháborút vízionáltam, amiben gondoltam NATO szövetségesekként tuti benne leszünk.Nem lett semmi.De tizenévesen, amikor az ember először kezdi felfogni az egzisztenciális fenyegetettséget, akkor ez másképp hat.Ami most van, nem csak benned kelt aggályt.Tavaly a falumban ahol életünkben nem láttunk kb. vihart se, minden előzmény nélkül pár perc alatt orkán erejű szél keletkezett, a tetők repültek, villanypóznák kicsavarodtak, fák házakra dőltek.30 perc és életek munkáji hevertek a földön.

Mindezek ellenére azt mondom, hogy ez nem más, mint tisztítótűz.Az ember túlfeszítette a termeléssel a bolygót.Vissza kell térnünk valamelyest a természetbe.De hiszem hogy megoldódik.Az energiafelhasználás mást távlatokat fog nyitni, mint amiben most gondolkozunk, és az emberek szemlélete ahhoz fog alkalmazkodni ami van.Ha nem hiszed, egy példa.Pár évvel ezelőtt még meddő kiáltás volt a társadalmunk felé, hogy vegyetek magyar terméket.Ma hazai dolgot választani a polcról trendi lett.Ez egy életszemlélet.A manufaktúrát ma szívesebben támogatjuk mint tíz éve.Ha a Földet védeni trendi lesz, akkor sokkal többet tudunk elérni(nem vagyok aktivista:).Vannak olyan dolgok amik bekövetkeztek volna, és ha nem gyors egymásutánban követik egymást, nem kapjuk így fel a fejünket.Pl.Japán:100-200 évente van ilyen földrengés.De ez pár évvel pont a cunami után?Érthető a döbbenet, de hidd el, mi itt a Kárpát-medencében még mindig a legeslegjobb helyen vagyunk.Minden panaszunk közepette pont ezt nem szabadna elfelejteni.Ne foglalkozz ezzel, inkább menj el bulizni:)))

2011. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

19:36


Te vagy a pár hónappal ezelőtti olajcsúcsizmus-hívő, a "kertmagyarország"-os, esetleg a régebbi "gőzgép-zseni" és most regeltél újra? :)

2011. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Még kis fiatal lehetsz, aki most kezd rádöbbenni a világ dolgaira. Én is ilyen voltam, hallottam egy hírt a rádióban(pl Észak és Dél Korea közötti 'viszályról') és hetekig féltem, hogy úristen harmadik világháború lesz, mivel lényegében fogalmam sem volt előzményekről. Egyszerűbb nem rettegni (előre) az ilyen dolgoktól, bőven elég lesz ha majd valósággá válnak. Addig teljesen felesleges ezeken stresszelni, már csak azért is, mert semmi beleszólásunk nincs az ilyen dolgokba.
2011. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kecves Kérdező!

Azt nem hiszem, hogy Mo.-n polgárháború lenne bármikor is: teljesen felesleges lenne szétbarmolni ezt a kis földdarabot, amit még Trianon után meghagytak nekünk a nagyhatalmak. Ez senkinek nem állna érdekében.

Azt meg nem hiszem, hogy bárki is atombombát dobna Európára: az Usára inkább fognak dobni atombombát, mint Európára, de annak az államnak, aki ezt megteszi, annyi lesz, mert az amerikai hadsereg a földdel fogja egyenlővé tenni azt az országot.

Abban tényleg van valami, amit az egyik kommentelő írt, hogyha sokan félnek egy dologtól, azt bizony be lehet vonzani. A 2012-től is rengetegen félnek, és nagyon könnyen lehet, hogy azért fog valami óriási katasztrófa bekövetkezni 2012-ben, mert emberek milliói attól rettegnek, hogy jaj, mi lesz 2012-ben, és bevonzzák a rossz dolgokat.

A harmadik világháborút lehetőleg nem kéne bevonzani, mert akkor az emberiségnek annyi lesz.

Ha azonban az ember hisz Istenben, és szinte eszelősen ragaszkodik a Teremtőhöz, akkor nem fog félni, bármi is történik, és akkor is biztosnágban fogja magát érezni, ha meglátja az atomvillanást, mert tudja, hogy mindent, és mindenkit elveszíthet, de Isten mindig mellette van.

Én egy baháí vagyok: hiszek istenbe, és elfogadom Bahá'Ulláh Prófétát Isten erre a korra rendelt prófétájának. Ha meglátnám az atomvillanást, akkor a Földre vetném magam, ahogy ezt egy katona haveromtól tanultam, és nem félnék, mert töretlen a hitem Istenben, és Bahá'Ulláh-ban. Istenre bízom, hogy meg akar-e menteni, vagy sem. Ha a nukleáris csapásban elveszíteném mindkét lábamat, és kezemet, azt is elfogadnám, mert alá kell vetni magunkat Isten akaratának, és bárhogy is tevékenykedhet a Sátán, nem fogja megingatni a hitemet.

Ha átélnék egy atomcsapást, és életveszélyes állapotban várnám valahol a segítséget, és jönne egy orvoscsapat, és azt mondanák, hogy ők megmentenek ugyan, de cserébe térjek át x hitre, akkor én azt mondanám nekik, hogy én baháí vagyok, és inkább ne mentsenek meg, mert én nem hagyom el semmi áron a hitemet.

Kérdező, a világháborútól való rettegés helyett inkább az istenkereséssel foglalkozz, mert az istenhit megóv téged az ilyenfajta felesleges rettegéstől.

Üdv: Annazara

2011. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem félek. Ha félek attól még nem fogom elkerülni, ha bekövetkezik, akkor minek stresszeljem magam. Se egyikről se másikról nem én döntök majd, sajnos.
2011. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!