Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért alakult ki ez anno,...

Miért alakult ki ez anno, hogy a diákoknak az egész nyár tanítási szünet?

Figyelt kérdés

mert anno gazdasági okok miatt így döntöttek, h segítsenek a földeken a munkában vagy hasonló? Vagy egyszerűen csak nem esett jól a melegben a padban ülni nyáron és ezért?

A gyárakban sem esik túl jól izzadni a kánikulában mégis ugyanúgy kell dolgozni!!!

mert sok értelme nincs, h a legtöbb diák egész nyáron semmit se csinál csak bulizik (vagy ha mégis vállal nyári munkát, azt is nagy kegynek tartja) és közben majdnem mindent elfelejt amit egész tanévben tanult.

Régen 12 évesen is besétálhatott az ember nyáron egy gyárba h akkor szeretne dolgozni, most meg a nyári diákmunkák többsége nem is igazi munka csak gyümölcsszedés meg ilyenek, de így nem sajátíthat el megfelelő munkamorált az ember fiatalon...


2011. júl. 6. 07:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tuti nem emiatt. Az en nagyszulei meseltek, hogy ha krumplit kellett menni szedni, vagy a libakra kellett vkinek vigyaznia, nem mentek iskolaba. Asszem nem is jartak ki, csak 3 vagy 4 osztalyt. Amugy gratulalni tudok hozza, hogy a gyerekmunkat propagalod! A gyereknek az iskolat es a tanulast jatekkent, szorakozaskent kellene felfognia, nem munkakent. Ne akarj mar felnottekre jellemzo felelossegtudatot belenevelni a kicsikbe. Masreszt megis milyen munkat es mennyiert lenne kepes vegezni egy ekkora gyerek? Hol vannak ilyen gyarak manapsag? Vagy elkuldened a tescoba targoncazni a harmadikos gyerekeket?
2011. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ja, meg annyit a munkamoralodrol, hogy en 15evesen dolgoztam eloszor egy gipszkartonosnal. A paraszt a vegen alig akart kifizetni. Ennyit a munkamoralrol.
2011. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Régen egyszerű volt: télen alig akadt munka a ház körül, nyáron viszont a nappal keltek és feküdtek, mert minden mezőgazdasági munkát ilyenkor kell elvégezni. Felesleges is lett volna tanítani, mert egy gyerek se ment volna iskolába.

A gyárakkal az a helyzet, hogy csak idő kérdése és automatizált lesz minden, akkor majd oda sem kell bejárni dolgozni.


A másik dolog: a gyerekek fejlődése szempontjából legalább annyira fontos a szünet, mint a tanulás. Lehetőséget kell adni számukra az anyag elmélyülésére és egyéb ismeretek szerzésére. Attól még, hogy van aki ezt a lehetőséget nem használja ki, nem kell elvenni a lehetőséget olyanoktól, akik ki is használják.

2011. júl. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
97%

Szerintem te is voltál esetleg vagy diák. Neked 9 hónap güri után (már ha tanultál rendesen mint egy jó diák) nem esett jól 3 hónap amikor a haverok voltak az elsők, nyaralás, strand bulik, akkor kelsz amikor akarsz. Dolgozni lesz elég ideje mindenkinek.

Azt viszont neked is be kell látni, hogy 40 fokban egy helyben ülni elég kellemetlen. A munkahelyeken esetleg akad légkondi sulikba nagyon ritka.


Az meg, hogy mindent elfelejt egy nyár alatt ez nem igaz, mert saját tapasztalat, hogy csak elhalványul és erre van a szeptemberi ismétlés.

2011. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Miért sajnálod szegényektől azt a 2,5 hónap szünetet? Fognak később ők is szívni eleget az életben, nyugodj meg!
2011. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
A másik meg az, hogy azért ilyen munkát végeznek a legtöbbször (gyümölcsszedés, mezőgazdasági munkák), mert egyszerűen nincs rendes munka még a felnőtteknek se. Hidd el, sokkal jobb egy gyárban dolgozni, mint kint kukoricát címerezni.
2011. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Szóval a gyümölcsszedés nem igazi munka?:o
2011. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Mária Terézia engedélyezte Magyarországon a hosszú nyári szünetet a jobbágyok kérésére, mivel ekkor volt a legtöbb munka.
2011. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Ember, neked mi bajod van? Tudsz róla, hogy a gyerekmunka tilos? És arról tudsz-e, hogy egy gyereknek több pihenésre van szüksége mint egy felnőttnek?

Különben meg, a felnőtteknek is jár éves fizetett szabadság, nemde? A gyerek meg azért gyerek, hogy játszon, a fiatal azért fiatal, hogy szórakozzon. Az a 9 hónap iskola miért nem elég szerinted? Miért kéne még nyáron is tanulniuk? És miért kéne gyárban dolgozniuk 12 évesen, ahelyett, hogy strandolnának, szórakoznának, játszanának? Eleve alig vannak már gyárak, plusz a felnőtteknek sem jut sokszor semmilyen munka. És milyen munkamorált kéne elsajátítaniuk már gyerekkorban? A gyerek tanuljon, meg játsszon, meg szórakozzon, mert az a dolga. A felnőtt dolga meg dolgozni.


"a legtöbb diák egész nyáron semmit se csinál csak bulizik" 1. És az baj? Miért szitokszó a bulizás? 2. Erről te reprezentatív felmérést végeztél? Ha nem, akkor honnan tudod, hogy a LEGTÖBB diák mit csinál nyáron?

2011. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Ehh én csak annyit mondok,hogy a kérdező rosszul közelíti meg a kérdést.Én most végeztem gimiben,szombaton érettségi aztán vasárnaptól 6tól este 7ig szedtem a meggyet egy hétig,azóta meg a tescoban dolgozok.Ezt is csak azért,hogy legyen pénz a nyárra és ne anyámékat húzzam le bár eleinte nem akartak(!) elengedni,azt mondták hogy pihenjek,már megtettem amit kell.Azt a 2,5 hónapot meg tényleg nem kellene sajnálni ami egy diáknak van,mert aztán be a mókuskerékbe és az onnantól már szívás.
2011. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!