Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A székelyek mit gondolnak/gond...

A székelyek mit gondolnak/gondoltok erről? Többi lent.

Figyelt kérdés

A székelyek miként vélekednek?

Jobban szeretnék/szeretnétek ha Erdély ismét Magyarországhoz tartozna, vagy önálló országot szeretnének/szeretnétek?


Erre ugye 0% esély van, ez csupán engem érdekel. Válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 17. 20:24
1 2
 1/12 Neni83 válasza:
70%
Akikkel eddig találkoztam,szeretnék ismét Erdélyt Magyar földnek tudni :)
2011. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
A válasz megírásának időpontja: ma 20:33: magyar föld kisbetűvel.
2011. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem, miért kell belekötni más helyesírásába... Szerintem a székelyek nem igazán szeretnének Magyarországhoz tartozni.
2011. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Megoszlanak

Pont ezért vannak pusztulásra ítélve, mivel nem egységesek.

2011. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A székelység nagy részét nem nagyon foglalkoztatja szerintem ez a kérdés. Ismerek egy székelyt, aki még abban is bele szolt, hogy Kárpátiát hallgatok, és amikor megkérdeztem tőle, hogy szeretné-e, ha Erdély Magyarország része lenne, azt mondta, hogy most nem ez a fő kérdés, mert ő a legszívesebben kivándorolna Amerikában, és hagyna mindent a francban.
2011. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Miértne lenne esély? Románia is kisebb volt MOnál mielött megszerezte Erdélyt. Nekünk is van esélyünk. Csak ahhoz összefogás kell. De úgy hogy az összes párt egyetért Erdéllyel kapcsolatban. Így lehetne Erdély visszacsatolásáról beszélni.
2011. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
35%
Ne álmodozzatok. A székelyek (mint jómagam is) nem akarnának Magyarországhoz tartozni.
2011. júl. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ezt meg tudom érteni.
2011. júl. 19. 16:15
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Volt anno Erdélyország, leghosszabban akkor amikor csatlós állama volt az Oszmán Török Birodalomnak. Bár Gyula idején is Erdélyország volt. Vegyes székelyek véleménye is, bár leginkább a vegyes családosok miatt más. Aki szín székely az jobbára Erdélyországban vagy autonómiában gondolkozik. Német vagy más magyar rokonsággal Nagy Magyarországban, Romám rokonsággal vagy szoclib gondolkozással Romániában.

Ami viszont nagyon érdekes sokan a nyelvtudás ellenére nem spanyolba vagy olaszba, hanem Magyarországra jönnek dolgozni max 2/3 annyi pénzért. Sokukban csak futólag merült fel hogy több pénzért nyugatabbra menjenek. Sok becsületes jó tudású szakmunkás erélyi és azon belül rengeteg székely van itt 3-5 évre.

2011. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Önálló független Erdélyország és Ruszinföld HÁJRA!

A Felvidéket visszavárjuk! - Nincs ősibb és nagyobb kontinuitással és jobban magyar föld.

Követeljük Burgenlandot osztrák és magyar részről is bővítve új autonóm, a fríz de inkább a valóban erősebb Andorra példája szerint.

2011. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!