Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik a "székelyek" a pontos...

Kik a "székelyek" a pontos megfogalmazásra vagyok kiváncsi!? Nem a netről csort szövegre mert azok általába 50% osak .

Figyelt kérdés
én tudom csak azér kérdezem ,hogy az itt "okoskodok" többsége tudja -e ...
2009. dec. 30. 23:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
azok az erdelyben lako regi magyarok ha jol tudom bar ez nem biztos mer tnem is tanultuk csak valahol hallotam :D 14/f
2009. dec. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen régi magyarok...ugyanis még mindig magyarnak vallják magukat
2009. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit olvastam hogy a 7 törzs egyike Csaba? vezetésével telepedtek le Erdélyben.
2009. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A történelmet tekintve külön nemzetiségként voltak számontartva, a 3 erdélyi nemzet egyike voltak, a szászok és a magyarok mellett.

Tehát a történelemben nem egészen azonosak a magyarokkal.

Telepítettek székelyeket a Dunántúlra is, határvédelmi feladatok miatt.


Amúgy a vélemények megoszlanak, szerintem Csaba utódai. Ma már magyarnak számítanak. Én hiszek benne, hogy a hunok leszármazottai (vagy az avarokéi, erről még viták folynak), persze a hivatalos történtírás ezt elveti, kivéve 1-2 professzort.

2009. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De ha a pontos megfogalmazás érdekel akkor talán nézd meg a pallast, vagy bármelyik lexikont.

Nem?

2009. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

na mivel én Székely vagyok... ezért talán jobban tudom mint ti hogy ki is vagyok :D


Ösidöktöl fogva a Magyar nemzetet védtük... A székelyek Magyar nemesek voltak... Tehát Magyarok akárcsak te...

Mivel Magyarország nagy volt keress rá google.... megkapod akkor volt mint fél europa....

Ezért valaki védte a határokat és ezek a székelyek voltak.

Trianon után kettészakadtunk mi maradtunk Erdélyben ti meg MO-n.

Am. Érdekességek mit Magyar és Külföldi tudosok mondtak:


A Magyar kéne a világnyelv legyen nem az angol. -Mondta egy Amerikai tudos

Az amerikai zászlo tartalmazza az Árpád sávos zászlot Ami az eredeti Magyar zászlo zöld nélkül...

Amerika igazi zászlaja is csak fehér meg piros kéne legyen

Amerikai Indiánok voltak az eggyetlen nyilas nemzet és a Magyar.

Az indiánok nyelvében sok a Magyar szo!

A román zászlo Budapest zászlaja!

stb.. ha kell még irok csak szoljatok.

2009. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A székelyek a hunoktól származnak eredetileg.Egyébként ugyanolyan magyarok,mint mi.
2009. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is a hunoktól származunk!!
2009. dec. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kik a székelyek ? Attila ,hunnyainak Erdélyben maradt része a Levédiában magyarokhoz csatlakozott kabar népek utodjai :)
2010. jan. 2. 08:56
 10/11 anonim válasza:
jovan ba*szki en az usa abn elek az elso valaszolo vagyok es teljesen mas tortenelmet tanulok sot nem is tanultam magyar tortenelmet kezdjuk avval!! :D es feljelentem ezt a kerdest mert ennek az oldalnak nem az a lenyege hogy tudj-e valaki a valaszt vagy hogy valasz kene!! irok is az adminoknak
2010. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!