Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Válaszolna nekem valamelyik okos?

Válaszolna nekem valamelyik okos?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha egy cigányt lecigányoznak, vagy lezsidóznak egy zsidót, akkor vérig sértődik? Ha engem lemagyaroznak, azt nem tudom rossz néven venni.
2011. júl. 19. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért mert kialakult a köztudatban a zsidókról és a cigányokról is sok negatív dolog, egy általánosítás, így nem akarnak az utálat központjában állni, ezért sértődnek meg.
2011. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Várd csak ki, ha majd elindul a magyarozás az EU-ban, kicsit más mellékjelentéssel, mint a magyarok nyilaitól ments meg Uram minket.
2011. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szoktak magyarozni, méghozzá eléggé degradáló értelemben.

Főleg Olaszországban

2011. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 rémuralom ***** válasza:
Na meg az enyhén szólva "ne butáskodj" jelentésű szlovák "nebud' mad'ar" sem éppen megtisztelő. Ahogy a bécsi "ne lopj, magyar!" táblák sem voltak túl barátságosak annak idején.
2011. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

magyarok sallerjaitól ments meg uram minket :D

A bolti szarka magyarokat is megjegyezték már itt-ott.

2011. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy nagyon sok helyen keverik a romát a magyarral. Szerintem más országokat ne keverjünk ide, hisz sok a tévhit "rólunk", ahogy más népekről is. De, még ha negatív jelentést is párosítanak pár helyen ahhoz hogy magyar, mi mégsem tudunk megsértődni rajta. Akkor ők miért?
2011. júl. 19. 18:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden népnek megvan a maga jó és rossz oldala. Olaszország pl hitvány katonának, viszont fociban ügyesek. A németek szervezettség,precizitás és szorgalom terén jeleskednek viszont kissé arrogánsak. A franciák híresek toleranciájukról viszont elég beképzelt nép. Az osztrákok hasonlóak a németekhez viszont elvileg kissé lusták. Nekünk a dolgosság, szorgalom az erényünk. Viszont sokszor arrogánsak vagyunk és közönyösek.
2011. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nekünk a dolgosság, szorgalom az erényünk."

Na ezen jót röhögtem.


Egyébként nem mindegy, hogy hogy cigányozol le valakit, vagy milyen közegben. Vidéken vannak cigányok, akik cigányoknak nevezik saját magukat is, és nem sértődnek meg azon, hogyha őket egy magyar cigánynak nevezi.

2011. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
miért röhögtél jót ezen? az én környezetemben mindenki szorgalmas. A családom a barátaim énis. És a munkahelyemen is ilyenek vannak. Más tészta ha lemész 1 konditerembe, ott nyílván nem ez a menő. Várom a defetista hozzászólásod.
2011. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szlovákiában pl zavarna és sértene! Ehhez egyébként nem kell okosnak lenni,elég ha nem vagy hülye!
2011. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!