Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A keleti megyékben miért...

A keleti megyékben miért ilyen negatívak az emberek a fővároshoz és a dunántúlhoz képest? :S

Figyelt kérdés
Keleten lakom és gyakran tapasztalom( pestről jöttem, van viszonyítási alapom) , hogy itt az emberek zárkózottak, lemaradtak a fejlődésban, az újdonságok nem érdekli őket, a számukra vadidegenekkel ellenségesek. Több haverom akit elhoztam, azt mondta hogy amint átléped a tiszát, érezni a levegőben a feszültséget, hogy mindenki rosszindulatú. Lejött egy másik ismerősöm, aki egy cégnek az egyik vezetője, keresni területi képviselőket( megkötött szerződés után megkapja a jutalékot, mint minden üzletben. annyit kell tennie hogy megvásárolja a jogokat és ehhez vállalkozónak kell lenni, Franchise rendszer, a MCdonalds és minden nagyvállalat így működteti az üzleteit csak hozzájuk bemész...). Na nem az volt a probléma, hogy senki nem látott benne üzletet, hanem amint kimondtuk hogy "vállalkozásban" meg nem nyolc órás fix munkaidő,fix pénzzel, egyből nemet mondtak. De könyörgöm, hol megy 8órában,állandó fix összeggel egy vállalkozás rendes bevétellel? :D Ellenben dunántúlon és pesten már akkor régen működtek képviselők akik milliókat kerestek. A harmadik példa személyes: Napközben a 90%-a a fiataloknak otthon van és unatkozik. Pedig van egy csomó dolog amit lehet csinálni vidéken is. Nem beszélve a lepusztultságról, az igénytelenségről, ami még a pestinél is nagyobb(belvárosban éltem). Az igényességhez nem kell pénz. Miért ilyen befordultak az emberek erre? :S
2011. júl. 29. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A fővárosiak és a dunántúliak miért is nézik le a keleti megyékben élő embereket?
2011. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb a nyomor. Ennyi.

A vállalkozás nekik egyenlő azzal, hogy bizonytalanra kiadnak egy csomó pénzt, és még nem biztos, hogy lesz bevétel.

Az alkalmazotti jogviszony meg egyenlő a FIX fizetéssel, a biztos munkahellyel, tehát minden hónapban tuti be tudja fizetni belőle a számlákat.


A nyomor és az igénytelenség meg kéz a kézben járnak.


Ti meg rossz helyen, rossz emberek közt keresgéltetek. Mindenhol van ilyen is, meg olyan is, csak nem találjátok.

2011. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

első:

Szerintem nincs semmi lenézés abban, hogy - egy újabb példát hozzátéve - engem mindenki megnéz, ha a buszon laptopon elkezdek netezni, az utcán sétálva eszek(két munka közti szünet kb.), ha elmondom hogy vállalkozó vagyok csúnyán néznek és bizalmatlanok(pedig az én "fajtám" miatt van nekik egyáltalán munkájuk), ha meg headset van a fülemben és beszélek rajta hosszú percekig bámulnak, azt hiszik hogy magamban beszélek. Nincs ezzel baj, de nem értem a tájékozatlanságot.. Annak mi köze a nyomorhoz? Új dolgok megtanulása sokszor semmi költségbe nem kerül. Inkább érdektelenségnek hívnám. Ennek mi az oka? Egyszerűen nem értem és érdekel.

2011. júl. 29. 15:46
 4/13 A kérdező kommentje:
"A vállalkozás nekik egyenlő azzal, hogy bizonytalanra kiadnak egy csomó pénzt, és még nem biztos, hogy lesz bevétel. " Ez igaz. De szerintem látható hogy lassan a bizonytalan(értsd: van hogy jobban megy, van hogy rosszabbul) fizetés is jobb,mint rabszolgaként gürizni. Legalább tudod hogy a saját hibádból jut kevés az asztalra és megpróbálhatsz tenni ellene. Szerintem.
2011. júl. 29. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te vagy kolopele egy új, névnélküli account-tal regisztrálva?
2011. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem negatívak. Itt magasabb az életszínvonal és az emberek is kedvesebbek, közvetlenebbek. Én két évet éltem BP-n és nem lehet összehasonlítani, az a város egy hányadék, retek kosz, igénytelenség, bűz, csövesek, rohanó idegbeteg emberek. Ez itt teljesen más világ, mindenki boldog és kiegyensúlyozott. Az meg hogy egy ilyen szar frencsájz állást nem vállalt senki egyáltalán ne lepjen meg. Mindent meg tudnak termelni az emberek, nem úgy mint a kőrengetegben. Egyszerűen nincsenek rászorulva, hogy mások csicskái legyenek.
2011. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is Kelet-Magyarországon rosszabbak az elhelyezkedési lehetőségek, mint Nyugaton vagy Budapesten, az embereket meg ne ítéld el egy olyan helyen, ahol a munkanélküliségi ráta már a rendszerváltás óta az országos átlagnál jóval magasabb a foglalkoztatottság pedig jóval alacsonyabb(ezt ne sértésnek vedd, hiszen nem tudtad, hogy miért van ez), érthető, hogy mindenkinek a f@sza kivan már. A fiatalok meg azért nem mennek sehova, mert nincs pénz, amit elverhetnének csak úgy. Az igényességhez meg nagyon is pénz kell, amit általában a segélyek visznek el, ami ott sajnos nincs. Szóval a gyárak bezártak, az üzemek leálltak és azóta nem sokat fejlesztettek arra.
2011. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*úgy értem segély van pénz nincs
2011. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem. köszi mindenkinek.
2011. júl. 29. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!