Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A keleti megyékben miért...

A keleti megyékben miért ilyen negatívak az emberek a fővároshoz és a dunántúlhoz képest? :S

Figyelt kérdés
Keleten lakom és gyakran tapasztalom( pestről jöttem, van viszonyítási alapom) , hogy itt az emberek zárkózottak, lemaradtak a fejlődésban, az újdonságok nem érdekli őket, a számukra vadidegenekkel ellenségesek. Több haverom akit elhoztam, azt mondta hogy amint átléped a tiszát, érezni a levegőben a feszültséget, hogy mindenki rosszindulatú. Lejött egy másik ismerősöm, aki egy cégnek az egyik vezetője, keresni területi képviselőket( megkötött szerződés után megkapja a jutalékot, mint minden üzletben. annyit kell tennie hogy megvásárolja a jogokat és ehhez vállalkozónak kell lenni, Franchise rendszer, a MCdonalds és minden nagyvállalat így működteti az üzleteit csak hozzájuk bemész...). Na nem az volt a probléma, hogy senki nem látott benne üzletet, hanem amint kimondtuk hogy "vállalkozásban" meg nem nyolc órás fix munkaidő,fix pénzzel, egyből nemet mondtak. De könyörgöm, hol megy 8órában,állandó fix összeggel egy vállalkozás rendes bevétellel? :D Ellenben dunántúlon és pesten már akkor régen működtek képviselők akik milliókat kerestek. A harmadik példa személyes: Napközben a 90%-a a fiataloknak otthon van és unatkozik. Pedig van egy csomó dolog amit lehet csinálni vidéken is. Nem beszélve a lepusztultságról, az igénytelenségről, ami még a pestinél is nagyobb(belvárosban éltem). Az igényességhez nem kell pénz. Miért ilyen befordultak az emberek erre? :S
2011. júl. 29. 15:27
1 2
 11/13 anonim válasza:

Ez hülyeség hogy igénytelenség van...jártam én a dunántúlon is, pesten tanulok, szabolcsban élek. Sztem kifejezetten szép városunk van.


Ez sem igaz hogy otthon vannak, ugyanúgy eljár aki olyan, pont mint bárhol máshol.


Ami igaz, hogy itt nincsenek lehetőségek...se munka se semmi...szóval vhol igaz hogy kelet az mindig kelet marad.


De általánosítani meg végképp nem kell...pesten is elsétágatsz, ugyanúgy megvan a nagy igénytelenség is a szépség is, ugyanez van keleten is.


Szerintem minden tökre ugyanolyan lenne, egyedül tényleg az hogy elhelyezkedésre nem túl fasza...ugye a túristák nagy része is dunántúlra megy, balatonra is (na ott vannak még gány helyek), meg többnyire a nagyobb befektetők is....most tény hogy itt keleten nincsenek lehetőségek, és ez rányomja a bélyegét mindenre.


De általánosítani akkor is merész az ország mondjuk 4ed részét :)

2011. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Laylah ***** válasza:

Nos. Kívülről nézve lehet értetlenkedni, meg lenézni minket, mert ez senkit nem fog érdekelni, itt mindenki hozzászokott már. Ha azt mondom, hogy borsodi vagyok, rögtön magyarázkodnom kell, hogy nem vagyok cigány.

Nekünk nem ilyen légből kapott szarok kellenek, hogy területi képviselő, mert kb. ez semmit nem mond arról, mi is lenne a dolga az illetőnek, meg amit írtak is, hogy tök bizonytalanba itt senki nem fog beleugrani. Itt nem az van, mint Pesten. Itt már az is számít, ha valaki 20 ezerrel többet tud keresni, biztos álláslehetőség mellett. Az utolsó fillér is számít. És igen, megmondták a közvéleménykutatások, hogy a magyar ember természete pesszimista. Különösen igaz ez a keleti és északi megyékben élőkre. Mert nincs minek örülni, mikor egyik napról a másikra élünk. És ebben nőttünk fel, az állandó pénztelenségben, és ami a Kérdezőnek igénytelenség, nálunk az már megszokott dolog. Sajnos. És az igényességhez igenis pénz kell.

A fiatalok pedig hová mennének napközben? Az egyik dolog, de a másik és a fontosabb: MIBŐL? Maximum a haverokkal kiülni egy-egy térre és az összedobott pénzből csövesbort inni csöves kólával. Ennyi a lehetőség. A többség örül, ha hetente egyszer eljut diszkóba vagy valamilyen szórakozóhelyre, de vannak, akiknek mindez egy hónapban egyszer vagy egyszer sem adatik meg.

Szóval összegezve: ha lennének munkahelyek (nem csupán az utcaseprő-takarító-sormunkás kategóriában), akkor talán lenne remény, lenne pénz, igényesség, szebb házak, a fiatalok is sűrűbben tudnának beülni valahová, kulturált körülmények közé, stb. Személy szerint mi a családban öten vagyunk, én vagyok a legidősebb, a két testvérem még tanul. Nekem nincs munkám, anyumnak nncs munkája, apum meg 150 ezer forintért sz*rrá melózza magát, heti 6-7 napon keresztül, napi 10-12 órában, és ezt nem túlzás. És miért? Hogy a kölcsönöket vissza-, a számlákat meg be tudjuk fizetni, és talán a hónap végére még van mit enni. És akkor ne legyünk pesszimisták.

2011. aug. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Látszik, hogy nem vagy képben az ország gazdasági tagoltságát illetően. Ahol kevés a pénz, ott hiába akarsz eladni, mert nem lesz aki megvegye az akármidet. A Tiszántúlon nem tolonganak a befektetők. Ha lesz egy új munkahely valahol, akkor biztosan 2 azonnal megszűnik. Valamiért minden kormány úgy gondolja, hogy a befektetők számára nem a keleti megyékben ajánl fel területeket, hogy pénzükkel új munkahelyeket teremtsenek. Csak nézd a tv. reklámokat és láthatod hogy minden multi(pld:mobilszolgáltató) merre terjeszkedik, vagy fejleszt először és merre utoljára. Összegezve: Nincs munkahely, ezért nincs pénz. Ha van munkahely, az legalább 30%-al kevesebbet fizet, mint pld. Pesten. Ha nincs pénz, létbizonytalanság van. Ha létbizonytalanság van, bizalmatlanság és kishitűség van. A vállalkozásnak ugyebár anyagi vonzatai vannak, méghozzá havi szinten. Létbizonytalanságban nem kockáztat senki, mert nincs miből! Ráadásul annyi ilyen vállalkozósdi értékesítéses, mlm-es lehúzással szívatták már meg az itt élőket, hogy azt Te el sem tudod képzelni. Néhány pesti meggazdagodott rajta.

Szóval valószínűleg túl fiatal vagy hozzá, hogy átlásd ezeket a dolgokat. Keleten sem értik, hogy miért számít az országnak ez a fele mostohagyereknek.

2011. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!